Marriage Guide online

Svatba v exotice: Lepší start do manželství byste hledali jen těžko!

Text: Lenka Zelnitiusová

Oba milujete cestování tělem i duší, konzervativní tradice nejsou nic pro vás a namísto finančně náročné hostiny raději prožijete své ano v tropickém ráji někde pod palmami, daleko od klepů a toho svatebního mumraje kolem? Odpadá náročné plánování, organizace a také stres, který při zařizování klasické veselky bývá všudypřítomný.

Svatba v exotice: Lepší start do manželství byste hledali jen těžko!Zobrazit galerii (6)
Foto: Unsplash.com

Jen si to představte.

Vlny pleskají jedna přes druhou, palmy ševelí ve větru, vyhřátý písek hřeje do chodidel a vy kráčíte do manželství na opačném konci světa s tím nejlepším mužským. Po slibu věrnosti si navléknete snubní prstýnky, rozkrojíte svatební dort s krémem ze šťavnatého manga a po té se spolu s fotografem vydáte na lov romanticky laděných snímků. Na pláži posečkáte na západ slunce a pod hvězdnou oblohou si dopřejete první novomanželskou večeři.

Než začnete plánovat, mějte jasno v těchto otázkách

Svatba v exotice má své kouzlo.
Svatba v exotice má své kouzlo. | Foto: Unsplash.com

Víte, která exotická krajina se stane dějištěm pro vaši svatbu? Snoubenci milují Karibik, Seychely a ze všeho nejvíc právě ostrov Mauricius, který omývá Indický oceán a kdysi tady přebýval bájný pták Dodo, známý jako blboun nejapný. Seznamte se s počasím v dané destinaci, ať líbánky kvůli lijáku nakonec nestrávíte v romantickém bungalovu. Dešťové sezóně se proto velkým obloukem vyhněte, a to i přes poměrně výhodné ceny letenek.

Stanovte si rovněž finanční limit. Hotely se předhánějí s různými svatebními balíčky a slevami především pro nevěstu. Neváhejte si zažádat o cenovou kalkulaci několika hotelových resortů, ať můžete srovnat nejenom finanční náročnost, ale především rozsah, standard a kvalitu poskytovaných služeb.

Přemýšlíte o tom, zda zvolit pouze polopenzi nebo program all inclusive? V rámci čerpání líbánek se určitě hodí zvolit druhou alternativu. Pokud ale máte jasno v tom, že chcete cestovat, objevovat památky, jíst v místních restauracích a sbírat autentické zážitky, tak zvolte snídani. Je důležité mít finální představu o tom, jak budou vaše líbánky probíhat.

Svatební šatník pro ni i pro něj!

Svatba v exotice: Lepší start do manželství byste hledali jen těžko!
Foto: shutterstock.com

Je dobré si uvědomit, že v exotických lokalitách je vyšší vlhkost vzduchu a sluníčko hřejivými paprsky opravdu nešetří. Na zdobné, bohaté a tzv. princeznovské šaty s dlouhou vlečkou rovnou zapomeňte. Měla byste ji plnou písku. Exotické svatby se velmi často odehrávají přímo na pláži. Zvolte proto jednoduché a splývavé šaty, které sem tam ozvláštní rafinovaná krajka nebo průsvitná vsadka.

Některé nevěsty se zamilovaly také do „malých bílých“ na ramínka, ty kvůli vysokým teplotám přijdou vhod. Dle zvolených svatebních šatů si pořiďte spodní prádlo. Střih podprsenky volte podle výstřihu šatů, ramínka ani zapínání by neměly být na očích. Pokud váháte, zda zvolit šaty se závojem, tak se rozhodněte dle místa, kde bude obřad probíhat. U moře či oceánu permanentně pofukuje a závoj by vám vlál na všechny světové strany. Například v altánku může přijít vhod.

Pokud preferujete svatební obřad mimo pláž, například v hotelové zahradě pod vzrostlými palmami, vklouznout můžete do půvabných šatů ve stylu mořské panny. Máte-li navíc to štěstí na asymetrickou postavu, budete v nich zářit.

„S Romanem jsme se vzali na Seychelách loni v listopadu tzv. na tajňačku. Vše bylo od cestovky připravené na jedničku a já si své svatební šaty vybrala až na místě,“ svěřuje se Karolína (32).

Přemýšlíte, zda si vzít či nevzít silonky? Bude vám v nich zbytečné horko. Dřou se vám stehna a bez silonek si akorát tak vyfasujete bolavé odřeniny? Vsaďte na úžasné stehenní pásky, které toto tření stopnou. V případě, že zvolíte jejich provedení v krajce a navíc v bílé barvě, budete v nich navíc vypadat velmi svůdně.

Ženich by měl být oblečen ve lněných krémových či béžových kalhotách s páskem hnědé nebo koňakové barvy. Bílou košili volte tu v neformálním střihu. Na tu patřící do obleku rovnou zapomeňte.

Co se týká obuvi, preferujte zdobené žabky či sandálky. Do kufru si s sebou přibalte také lodičky nebo baleríny. Vhod přijdou během focení v altánu, u bazénu, nebo v restauraci s výhledem na tyrkysově modrý oceán, který mění barvy stejně jako chameleon.

Zaměřeno na účes a make-up

Volte jednoduchý účes.
Volte jednoduchý účes. | Foto: Unsplash.com

Žádné složité vlasové kreace nejsou žádoucí. Vlasy nechejte volně rozpuštěné a zařiďte si jemné plážové vlny, nebo vsaďte na uvolněný tzv. falešný culík. Hřívu můžete rovněž zaplést do francouzského copu, oblíbená je také verze ala rybí kost. Štrasové čelenky nahraďte živými květinami. Vetkněte si květ za ucho nebo ty drobnější nechejte zakomponovat do copu.

Nevíte si rady, zda zvolit místní vizážistku? Máte obavy, jak to dopadne, když zkouška nanečisto není možná, natožpak jak se s ní domluvíte, když neumíte ani trochu anglicky? Neváhejte si s sebou vzít fotografii vámi preferovaného typu make-upu. Případně si před odletem můžete zajít na kurz líčení, kde vás profesionálové naučí, jak se v den D zvládnete nalíčit sama a rovnou na výbornou. Usilujte o přirozenost a "nahé" líčení.

Jak to udělat, když si chcete svatební kytici přivézt domů na památku?

Umělou svatební kytici dnes už nerozeznáte na první pohled.
Umělou svatební kytici dnes už nerozeznáte na první pohled. | Foto: Unsplash.com

Cestovní agentura vám samozřejmě zajistí nejenom svatební kytici, ale také korsáž pro ženicha. Co ale s tím, když si přejete, aby vám vydržela nejenom v kufru, ale i nějaký ten rok jako milá vzpomínková rekvizita? Objednejte si u floristky v dostatečném předstihu tu umělou a přibalte si ji s sebou. Už dávno neplatí, že umělá svatební kytice budí dojem kýče a je vrcholem nevkusu. Uvidíte, že si ji zamilujete na první pohled.

Vychytané tipy na závěr

Užívejte si jeden druhého plnými doušky!
Užívejte si jeden druhého plnými doušky! | Foto: Unsplash.com
  • Na svatebního fotografa či kameramana určitě pamatujte ve svatebním rozpočtu. Velmi často nebývají zařazeni do svatebního balíčku, nicméně příplatek za ně se každopádně vyplatí, nemluvě o videu. Vaše rodiny totiž uvidí vaši svatbu zprostředkovaně pouze ze svatebních momentek, případně svatebního klipu.
  • Svatební obřad si naplánujte nejlépe na třetí den od příletu do destinace. Stihnete překonat časový posun a navíc nasbíráte síly po náročném a zdlouhavém letu.
  • Myslete také na objednání svatebního dortu a slavnostní večeře při svíčkách. Dopřejte si nějakou tu místní exotickou specialitu, oblíbené národní jídlo nebo plody moře.
 
 

Přečtěte si více