Marriage Guide online

Svatby v hotelovém zámku Berchtold

Text: Michaela Vadová

PR text Hotel zámek Berchtold je jako stvořený pro romantické svatby. Krásný zámek se zámeckým parkem je plný zajímavostí, které zpestří svatební den a postarají se o zábavu dětí i svatebních hostů.

Kde probíhá svatební obřad

Svatební obřad může probíhat jak venku v prostorách zámeckého parku, tak uvnitř zámku v prostorných sálech. V zámeckém parku je počet hostů neomezený, sály mají kapacitu maximálně 80 osob. Oblíbený je zdobený sloupový červený sál s výhledem do parku. Také si můžete vybrat místo, kde bude probíhat raut - nabízí se nádvoří zámku nebo krásné sály v interiéru. Nejoblíbenějším místem pro obřady je zámecká zahrada, kdy je v pozadí zámek a kolem obřadního místa se zelenají stromy a voní kvetoucí růže.

Termín a oddávající

Na zámku oddává paní starostka a pak místostarosta nebo oddávající z nedalekého města Velké Popovice. Co se týče vybírání data konání svatby – platí to, co u všech našich zámků: v zimních měsících bývají termíny volné, ale pro svatby během jara a léta se doporučuje rezervace minimálně půl roku předem. Romantický letní rozkvetlý park si totiž svatební páry nenechávají ujít…

Hostina

Svatby v hotelovém zámku Berchtold

Podle přání si můžete vybrat hostinu ve velkém stylu u dlouhého stolu, maličký raut na terase u zámeckého parku, nebo grilování venku. O výborné jídlo na svatbě se postará vyhlášená restaurace Kouzelná zahrada. Mezi nejoblíbenější svatební menu patří hovězí vývar a vyhlášená svíčková na smetaně s karlovarským knedlíkem. Nejoblíbenějším svatebním dezertem se stal domácí páj Charlotta a domácí tvarohové knedlíky plněné jahodami. Výhodou je bohatá praxe personálu restaurace se svatebními hostinami

Děti a svatebčany zajisté potěší…

Děti se během svatebního dne nudit rozhodně nebudou. Mohou se těšit na pohádkové bytosti – na ježibabu, čerty nebo na skřítky. Mají zde i minizoo se zvířátky. Další krásnou zábavou pro svatební hosty budou nádherné miniatury hradů, zámků a významných míst České republiky.

Potěšeni budou také příznivci oblíbených televizních seriálů. Právě na zámku Berchtold se natáčela svatba v seriálu Ulice, kterou si pamatujete z červnového vysílání 2013. Dále se zde natáčel pilotní díl k seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, ve kterém zámek Berchtold uvidíte letos v srpnu 2014. Natáčel se tu také jeden z dílů Doktorů z Počátků.

Focení

Svatební fotografování na zámku Berchtold zpestří bohatá nabídka zajímavých míst v interiéru i v exteriéru. K nejoblíbenějším patří focení u miniatur hradů a zámků, u Pohádkového pekla a v dalších prostorách parku. Krásné fotografie pořídíte z dobových sálů – například na zámecké pohovce, ze zámeckých schodů. Možností je spousta…stačí si jen přát.

Dostupnost a parkování

Se svatebním konvojem se nutně řeší také otázka parkování. Zámek Berchtold nabídne hned několik parkovišť a to přímo v areálu, nebo kolem hlavní silnice vedle zámku. Parkovné se v areálu ani na parkovišti nezpoplatňuje.

Žádné starosti

Hotel zámek Berchtold nabízí veškeré svatební služby. Kromě obřadu, hostiny a večerní zábavy s ubytováním se postarají i o veškeré přípravy svatební tabule, výzdobu obřadního místa i ostatních prostor. Dva z hotelových pokojů zařízené v zámeckém stylu budou jako stvořené pro svatební noc – stačí si jen vybrat.

www.zamekberchtold.cz

 
 
Svatby v hotelovém zámku BerchtoldSvatby v hotelovém zámku BerchtoldSvatby v hotelovém zámku Berchtold

Přečtěte si více