Marriage Guide online

Maledivy – symbol svatebního ráje

Text: Lucie Bečvářová

Dnes se podíváme na svatby v jedné z nejexotičtějších a zároveň nejromantičtějších destinací na světě. O svatbě na Maledivách sní spousta holčiček už od mala, aniž by tam vůbec někdy byly. Kouzlo Malediv totiž neuvěřitelně dýchá z každé fotografie.

Proč zrovna Maledivy?

Jelikož se jedná o ostrovní stát, je drtivá většina jeho rozlohy pod vodou. Nabízí se vám tedy úžasná příležitost strávit svatební cestu se šnorchlem v puse, na plavbách lodí, nebo na pláži v písku pod kokosovými palmami. Maledivy turistickým ruchem žijí, proto zde mají návštěvníci mnoho možností k poznávání přírody i kultury.

Svatba na některém z ostrůvků Malediv je luxusní záležitost plná romantiky. Za pouhých 12 hodin letu se můžete přesunout do ráje, kde se svatební obřady odehrávají na pláži v květinových altánech, nebo ve stanech z palmových listů. Přípitek můžete mít buď tradiční a to čerstvými mladými kokosy, anebo vínem, které vám zajistí agentura.

Tradice svateb na Maledivách

Maledivy – symbol svatebního ráje
Foto: pixabay

Na Maledivách je manželství velmi důležitou a uznávanou institucí, proto je pro místní svatba velkou událostí, kam zvou mnoho hostů. Maledivským svatebním zvykem je sázení kokosové palmy na plantáži jako symbol věčně trvající lásky novomanželů – ovšem s ohledem na počet svateb, které se s rozmachem turismu na Maledivách odehrávají, se této tradice drží jen domorodci. Místní bubeníci vám však k obřadu rádi předvedou tradiční tanec bodu-beru. Svatební hostina, respektive večeře, pokud se vydáte jen ve dvou, se může skládat z čínské, thajské, italské a indické kuchyně, takže rozhodně nebudete litovat. Další ze služeb jako svatební vyjížďka lodí, květinová koupel, svatební dort a podobně závisí na nabídce hotelu, který si ke svatbě vyberete.

Legitimnost svatby na Maledivách

Jediná vada na kráse, kterou tento obřad má, je jeho nelegitimnost. Na Maledivách nejsou sňatky cizinců uznávány oficiálně, můžete se tedy vzít pouze symbolicky. Průběh vašich příprav na pohádkovou svatbu to ale nijak nemusí narušit. Zatímco formálně se můžete vzít v ČR jediným podpisem na radnici těsně před odletem, na Maledivách můžete pokračovat ve velkém stylu. Výhody pro novomanželské dvojice uznávají hotelové resorty až před půl roku od uzavření sňatku. Stejně magické pro vás může být i obnovení slibu na výročí – agentury nabízí stejný servis u příprav obřadu.

Jaké období zvolit?

Maledivy – symbol svatebního ráje
Foto: pixabay

Maledivy zvou k líbánkám celoročně, neboť počasí je takové, jaké byste čekali v ráji. Teplota neklesá pod 27 stupňů a není tu ani nijak výrazné období dešťů. Přesto se nejvíce doporučuje navštívit Maledivy od října do dubna, případně v květnu. Nejméně vhodné jsou pak letní měsíce červen a červenec. Nepodceňte výběr svatebních šatů, kvůli horkému vlhkému klimatu na Maledivách je lepší zvolit bavlněné oblečení. Samozřejmě je jenom na vás, pokud trváte na své róbě, kterou jste vybrali v Čechách, anebo toužíte po obřadu jenom v plavkách. Je to jenom vaše svatba, popusťte tedy uzdu své fantazii!

 
 

Přečtěte si více