Marriage Guide online

6 způsobů, jak si ulehčit výběr šatů

Text: Andrea Prokopová

Vybrat svatební šaty může být pěkný oříšek. Nezoufejte, poradíme vám, jak si tenhle náročný úkol co nejvíce zjednodušit. Ani nemrknete a můžete si odškrtnout další položku ze svatebního seznamu. Šaty? Mám!

6 způsobů, jak si ulehčit výběr šatůZobrazit galerii (2)
Foto: www.pixabay.com

Správné načasování

S výběrem šatů počkejte až po stanovení tématu celé svatby, barvy svatby a místa. Důvody jsou čistě praktické. Pokud budete mít svatbu na statku, zvažte pečlivě délku spodničky. Sláma, tráva, bahno nejsou s bílou látkou kamarádi. Stejně tak na to můžete jít přesně naopak. Najdete perfektní šaty a až podle nich si určíte styl a téma svatby.

Jděte klidně sama

Klasická scéna jako z filmu: nevěsta vybírá šaty, kamarádky popíjí šampaňské a ochutnávají dorty. Ale upřímně každý má jiný vkus, každému se líbí něco jiného. Důležité je, jak se v šatech cítíte. Proto jestli víte, že vám maminka nebo kamarádky schválí vše, nechte je raději doma. Možná, že budete rychleji rozhodnutá.

Poznámky s sebou

A jestli ne určitě si s sebou vezměte blok na poznámky a foťte. Po třetích šatech se může stát, že vám všechny volány a krajky splynou v jedno. Nebojte se tedy v šatech vyfotit a napsat si co se vám na nich líbí. Při pozdějším rozhodování to jistě oceníte.

Volbu svatebních šatů nepodceňujte
Volbu svatebních šatů nepodceňujte | Foto: shutterstock.com

Podpatky do tašky

Jestli máte v plánu obejít na jeden zátah více salonů, určitě obujte pohodlnou obuv. Podpatky k šatům ale vezměte s sebou. V kabince se jen přezujete a je to. Žádné puchýře z cupitání mezi obchody.

Žádný make-up

Jak je známo, make-up se může snadno o šaty otřít a ušpinit je. Proto zkuste jít pro šaty bez make-upu, pudru nebo lesku na rty. Ušetříte si tím hodně případných nepříjemností. Těžko budete paní prodavačce vysvětlovat, že to určitě půjde ze šatů vyprat.

Buďte sama sebou

To nejdůležitější na konec. Buďte sama sebou. Nemá smysl si vybírat šaty, ve kterých se necítíte dobře. Přece jen strávíte v nich minimálně půl dne, takže pohodlí a dobrý pocit jsou při výběru šatů nejdůležitější.

 
 

Přečtěte si více