Marriage Guide online

Svatební šaty pro nevěsty s větším poprsím

Text: Veronika Moreira

Přestože jsou větší prsa jednoznačně považována za přednost, mnohým ženám může právě tato přednost v určitých situacích působit problém. Zvlášť v takový den, jako je ten svatební, se nám může větší poprsí zdát příliš vyzývavé a v dekoltech svatebních šatů nevhodně odhalené. Jak vybrat ty pravé šaty?

Svatební šaty pro nevěsty s větším poprsím

Vnadné nevěsty často přemýšlí nad tím, jak se asi bude tvářit budoucí tchyně a další příbuzní, vstoupí-li do obřadní síně právě v tom či onom modelu, který dává vyniknout všemu, co vyniknout má. A co teprve štěbetavé prodavačky ve svatebních salonech při zkoušce šatů? Nebudou si vás mezi sebou škodolibě dobírat? Nebudou vás nevybíravě komentovat a významně vám nabízet šaty upnuté až ke krku, protože ukazovat “taková prsa“ na svatbě, to se přece nesluší?

Vnadný dekolt ve svatebních šatech? Proč ne?

Milé nevěstinky, máte-li právě takovéto trápení, pak my máme pro vás malou radu. Za své vnady se rozhodně nestyďte, ani jindy, natož pak ve svatební den! Je nepřeberné množství nádherných šatů, které nemusí odhalovat vše, pokud nechcete, zároveň však nemusí působit příliš cudně ani usedle. V každém svatebním salonu vám rádi poradí, třeba i s úpravou dekoltu pro vaše potřeby, dokud šaty nebudou pro vás dokonalé. A pomluvy, pohoršení, nebo dokonce posměch? Bledá závist! Zvedněte z prachu své pošlapané sebevědomí a přiznejte si, že skutečně je co závidět.

Velká prsa? Budou vám slušet šaty s korzetem!

Velká prsa skutečně není třeba skrývat. Zvolit můžete korzet, který stáhne případně širší pas a celkově zdokonalí postavu. Ani hlubší dekolt nebude působit nevhodně, např. u jednoduššího, antického typu šatů. Chcete-li své poprsí opticky zmenšit, volte jednoduchý, nepříliš zdobený korzet či jinak řešený horní díl šatů. Ozdoby a složité aplikace opticky zvětšují. Vhodné budou také tmavší či matné barvy živůtku.

Často se předpokládá, že nevěsty s větším poprsím jsou celkově silnější. Modely svatebních šatů jsou proto obvykle řešeny tak, aby dobře zakryly možné nedostatky v oblasti hýždí, stehen, boků a břicha. Toho můžete využít, nebo si nechat šaty upravit dle svých představ a jenom tam, kde je to skutečně nutné. K většímu poprsí vypadá dobře bohatá, nařasená sukně, ale i splývavý, jednoduchý styl. Pokud přeci jen chcete v bujných partiích dekoltu trochu ubrat, vybírejte korzety a živůtky se zajímavě a prakticky řešeným krajkovým zdobením, které leccos nenásilně zakryje.

Dále nezapomeňte, že základem pro dobře vypadající dekolt je vhodná podprsenka a její správná velikost.

 
 

Přečtěte si více