Marriage Guide online

Jak na správné zkoušení svatebních šatů?

Text: Lucie Bečvářová

Jednou vám na zkoušce padnou jako ulité, ale podruhé se v nich necítíte, tlačí vás, nebo odstávají, vypadáte jako roura, nebo naopak mnohem baculatější než posledně? Se zkoušením svatebních šatů je to kříž, protože každý pokus ovlivňuje spousta faktorů. Připravte se na zkoušky tak, aby vás těsně před svatbou nic nepřekvapilo!

Jak na správné zkoušení svatebních šatů?
Foto: Elle Bridal Boutique San Diego by Pinterest

Vybrala jste si své vysněné šaty a máte naplánovaných více zkoušek? Vyhněte se lapáliím, do kterých spadne mnoho nevěst – že šaty sedí pokaždé jinak. Jakých zásad se držet, abyste nemusela nevěřícně kroutit hlavou, jak se dokáží proměnit?

TIP 1: Svatební obuv

Víte už předem, jaké budete mít boty na svatební obřad? Pokud ano, vyrazte na první zkoušku rovnou s nimi! Pokud ne, musíte si předem alespoň udělat představu, jestli a jak vysoké chcete mít podpatky a vyhrabat doma boty, které budou vašim vysněným pokud možno co nejvíce podobné – deset centimetrů výšky je velký rozdíl, proto se nedivte, pokud vám najednou padnout úplně jiné svatební modely, když budete vyšší.

TIP 2: Svatební účes

Nelíbí se vám aplikace na prsou, šaty se vám někde odchlipují od těla, nebo jejich dojem provází jiný nešvar, ale vy si v zrcadle přehodíte vlasy dopředu a najednou jste dokonalá? Myslete na to, jestli je váš svatební účes zakryje stejně tolik. Vzhledem k tomu, že svatba je životní událost, vaše šaty by měly být perfektní – nespokojte se s průměrnými, které musíte někde zakrývat. Až vás kadeřnice učeše a vy zjistíte, že vaše lokýnky potřebné nezakryjí, zapláčete nad výdělkem.

TIP 3: Podprsenka

Na první zkoušku máte takovou, na druhou makovou a na samotnou svatbu nejlépe vůbec žádnou? To, jak vám budou šaty sedět přes dekolt, je zásadní pro celkový vzhled. Nestřídejte tedy na zkoušky push up se sportovními podprsenkami, mějte už rovnou vybraný model (alespoň přibližně), který s vámi půjde k oltáři. Máte-li v plánu šaty s průstřihy nebo otevřenými zády, které podprsenku nedovolují, neberte si ji ani na zkoušky.

TIP 4: Denní doba

Ráno máme jiný obvod pasu než večer, úplně jiný před obědem než po kachně se šesti. Myslete na to, kdy si šaty chodíte zkoušet – nikdo vás samozřejmě nenutí v den svatby držet hladovku až do oběda, abyste se držela tradice, jakou jste si na zkoušení zavedla, ale měla byste brát v potaz určitou rezervu. Šaty byste neměla mít ani k prasknutí napnuté, ani volné, že by se vám do nich vešlo ještě cizí těhotenské břicho. Pokud toužíte po nějakých, do kterých se vejdete opravdu jen tak tak, zvažte, jestli se nevyplatí sáhnout po volnějších. Vážně se chcete celý svatební den nemoct ohnout, nemoct se pohodlně posadit a mít pocity na omdlení, pokud se na obědě konečně pořádně najíte?

 
 

Přečtěte si více