Marriage Guide online

Originální, šarmantní a málo k vidění: S kloboukem na svatbu!

Text: Lenka Zelnitiusová

Závoj není nic pro vás, protože ho má na svatbě každá druhá a vy byste ráda byla tou, co nejde s davem? Mějte na hlavě klobouk. Díky němu získáte šmrnc a s klidnou duší se jako nevěsta můžete proměnit na elegantní Pařížanku nebo hravou kovbojku. Nemluvě o tom, že sluší i nevěstám ve zralém věku. Pojďte se na to podívat spolu s námi.

Originální, šarmantní a málo k vidění: S kloboukem na svatbu!Zobrazit galerii (4)
Foto: greenweddingshoes.com

Zatímco u královského dvora v Anglii klobouky frčí, jinde se objeví jen tu a tam. A na svatbě je tomu jen v ojedinělých případech. Rozhodně je to ohromná škoda, protože klobouky jsou zkrátka šik.

Kdo by měl mít na klobouk políčeno?

Originální, šarmantní a málo k vidění: S kloboukem na svatbu!

Říkáte si, proč voláme na scénu klobouk, když právě ten sluší opravdu jen málokteré ženě? Opak je pravdou. Neexistuje žena, které by klobouk neslušel. Viníkem ve většině případů bývá špatný výběr. Vyzkoušejte je a uvidíte, že jim ve výsledku propadnete na plné čáře.

Klobouk je potřeba vybírat nejenom s ohledem na tvar obličeje, ale také v harmonii s vaší postavou. Pokud vás zdobí nějaké to kilo navíc, určitě na mini klobouček nespoléhejte. Platí to samozřejmě i obráceně. Jaký si vybrat? Takový, aby šířka krempy odpovídala šíři ramen a dýnko komfortně kopírovalo obličej a nebylo výrazně menší ani větší. Obě varianty by vám totiž neslušely.

Pokud si svatební klobouk budete zkoušet ve svatebním salonu nebo si jej rovnou zakoupíte jako milou vzpomínkovou rekvizitu na váš den D, rozhodně se informujte na to, jak klobouk správně nosit. Stačí jinak slušivý klobouk nasadit špatně a rázem vám slušet nebude. Velké klobouky s krempou se nasazují rovně, kdežto ty lehce inspirované pánským stylem zase drobátko šikmo.

Jak vyzrát na účes s kloboukem?

Originální, šarmantní a málo k vidění: S kloboukem na svatbu!

Máte krátký sestřih a nevíte, co s tím? Klobouk pro vás představuje stylovou alternativu. Určitě jich neváhejte vyzkoušet hned několik, ať máte srovnání. Klobouk sluší také ženám s výraznými kukadly. Dokáže na krásu očí lichotivě upozornit. Ženich se na vás nebude moci vynadívat a o to mimo jiné jde!

Přemýšlíte, jaký účes pod svatební klobouk zvolit? Záleží vždy na stylu zvoleného klobouku a také svatebních šatů. Nicméně pod velké a měkké klobouky pamatujte spíše na slušivý drdol nebo uzel. Velmi elegantně totiž působí, když máte hřívu z obličeje slušivě sčesanou. Pokud ale usilujete o uvolněný a rozevlátý styl ala hippie, rozpuštěné vlasy jsou nutností. Máte v plánu svatbu na ranči a vysnila jste si nafotit svatební fotky v koňském sedle? Pak neváhejte vsadit na jemné větší vlny, co slušivě kopírují kontury vašeho obličeje.

Jaký klobouk, takové šaty

Originální, šarmantní a málo k vidění: S kloboukem na svatbu!
Foto: greenweddingshoes.com

Milujete extravagantní klobouky například s XXL mašlí? Pak vklouzněte do střízlivých šatů na širší ramínka s výstřihem do véčka. Ve smetanovém kloboučku tzv. na bok vyniknete v malých bílých šatech a k nim nazujte bílé lodičky v matném provedení. Ke klobouku si pořiďte rukavičky v téže odstínu.

Vdáváte se na pláži v dálkou vonící exotice? Slaměný klobouk můžete využít jako zajímavou rekvizitu na svatebních fotografiích.

Jste nevěstou podruhé a tak už vám dávno není sladkých "cet"? S kloboukem rozhodně nemusíte váhat. Kostýmek v tónu smetany, champagne nebo béžové postačí doplnit větším kloboukem. Tento outfit vám vyzmizíkuje roky a navíc vás promění na originální nevěstu. Tak neváhejte!

Tipy na závěr

  • Pokud si nejste jistá, zda je klobouk tím pravým, nadchnout vás může nevšední fascinátor.
  • Co se týká pánských klobouků, ženich může sáhnout po cylindru nebo buřince, případně i po kovbojském klobouku.
  • Klobouky najdou své využití jako ozdoba na ženichovo auto. Vesměs se jedná o vyšší tmavý cilindr spolu s šerpou a menší záplavou květin.
 
 

Přečtěte si více