Marriage Guide online

Svatební šaty pro těhotné

Text: Michaela Vadová

Vybrat ty pravé svatební šaty bývá pro mnoho nevěst oříšek. Výběr těhotenských svatebních šatů je úkol ještě těžší… poradíme vám, jak vše zvládnout.

Těhotných nevěst je stále více a tak i svatební salóny a půjčovny svatebních šatů rozšiřují svou nabídku o těhotenské svatební šaty. I těhotné nevěsty tak mohou vypadat elegantně, žensky a cítit se ve svůj den opravdu krásně.

Zakrýt nebo zvýraznit?

Těhotné nevěsty bychom při vybírání šatů mohli rozdělit do dvou skupin. První skupina jsou ty, které chtějí své těhotenství skrýt. Většinou se jedná o nevěsty, které mají ještě malé bříško. Tyto nevěsty často nemusí hledat kompromisy a vejdou se do svatebních šatů z klasické nabídky půjčovny. Bříško ale každým dnem roste a proto se doporučuje si vybranou róbu vyzkoušet několik dní před obřadem a zkontrolovat, jestli vše sedí a jestli nikde nic netlačí.

Pro nevěsty s malým bříškem, které přesto chtějí těhotenství utajit, se hodí šaty rafinovaného střihu. Nařasené šaty v oblasti hrudníku se stuhou v pase a volnější sukní budou tou pravou volbou.

Naopak – čím dál tím častěji nechávají nevěsty svatbu na 4. až 5. měsíc těhotenství, kdy již netrpí nevolnostmi a můžou si celý den bez obav užít. V tomto stádiu se ženské tělo proměňuje a bříško již těžko zakrývat. Naopak – stává se krásnou chloubou budoucí maminky a v tomto smyslu si nevěsty volí své šaty. Těhotenské svatební šaty zvýrazňují krásu siluety nastávající maminky. Materiály mohou být splývavé, nebo naopak jemné elastické, aby bříško dobře vyniklo. Těhotenské svatební šaty by měly být ušité tak, aby jakoby rostly společně s bříškem a přitom stále dobře padly.

Barvy a materiály

Svatební šaty pro těhotné

Sehnat vysněné svatební a zároveň těhotenské šaty je stále snadnější a vybírat můžete z několika desítek střihů v bílém, krémovém a champagne provedení. Velmi oblíbené jsou originální svatební šaty s barevným akcentem.

K nejoblíbenějším materiálům na těhotenské svatební šaty patří zejména ty nejpohodlnější. Většina nevěst sází na satén, hedvábí nebo na příjemné elastické materiály. Pozor v době těhotenství je větší citlivost pokožky, takže zvolte takové šaty, které budou nejen komfortní střihem (aby šaty nikde netlačily), ale také příjemné materiálem.

Pohodlí od hlavy až k patě – naše tipy

Svatební šaty pro těhotné

Pokud si budete šaty vybírat v půjčovně, nechte si poradit správnou velikost. Vůbec se neostýchejte si stejné šaty vyzkoušet několikrát. Ušetříte si tak stresovou situaci, kdy ve svatební den nezapnete svatební šaty…

Změny postavy možná budou vyžadovat změnu šatů – každá maminka je jiná a každé bříško roste jinak rychle. Vypasované šaty se bohužel pro těhotenství nehodí. Pokud chcete mít jistotu, vytipujte si v salónu dvoje šaty – jedny padnoucí a druhé připravené na zvětšení bříška a definitivně si vyberte až těsně před svatbou.

Pokud chcete mít pohodlí celý den, zvolte šaty volnějšího střihu. Dobrou volbou bude také korzet, který v případě potřeby povolíte na požadovanou velikost.

Nezapomeňte, že na dlouhý svatební den se vyplatí vybrat pohodlnou svatební obuv. Pro těhotné nevěsty toto platí dvojnásob. Botky na nižším podpadku, nebo balerínky budou lepší volbou, než vysoké boty. Boty s koženou stélkou budou dobře odvádět pot.

 
 

Přečtěte si více