Marriage Guide online

Jak si vybrat svatební šaty přesně podle postavy?

Text: Michaela Vadová

Poradíme vám, jak si vybrat vhodné svatební šaty přesně podle vaší postavy. Budete tak ve svůj svatební den opravdu neodolatelná!

Jak si vybrat svatební šaty přesně podle postavy?

Jednou z nejkrásnějších „povinností“ během přípravy svatby je bezesporu výběr svatebních šatů. Každá nevěsta chce vypadat dokonale, i když se třeba nepyšní zas tak dokonalou postavou. Přestože máte svoje svatební šaty vysněné už od malička a šila jste podobné i svým panenkám, měla byste brát ohled na svoji momentální postavu. Nemusíte však zoufat a svých vysněných šatů se úplně vzdát. Díky šikovným střihům, drobným detailům a rafinovaným materiálům se dají drobné nedokonalosti zakrýt a nevěstiny přednosti naopak správně zdůraznit.

Než zamíříte do půjčovny či ke švadleně a vyberete si šaty podle nejnovějších trendů a střihů, měla byste objektivně zhodnotit svoji postavu. To je jistě pro každou ženu nadlidský úkol… Stoupněte si před zrcadlo jen ve spodním prádle a určete, jaký typ postavy máte. Představujete typ hruška, jablko, obdélník či snad máte větší poprsí? Zhodnocením vašeho těla a proporcí poté dokážete sladit správný střih šatů, který bude lichotit vaší postavě, s nejnovějšími módními trendy.

Hruška

Širší boky a silnější stehna nejlépe zakryjete sukní do „áčka“. Vaším cílem by mělo odvést pozornost k horní části těla. Vsaďte tedy na zajímavé zdobení horní části šatů, výrazný šperk či odhalte záda. Nejžhavějším trendem letošní sezony je krajková aplikace živůtku podle Kate Middleton. Nemusíte mít však dlouhé rukávy, bohatě vám postačí krajkové lemování či ramínka. Svatebčany také můžete zaujmout originálním účesem, na nějž se budou upírat všechny oči. Nevěsty s hruškovitým typem postavy by se měly vyhnout krátkým pouzdrovým šatům a i bohatě zdobeným a nařaseným sukním, které by spodní část těla ještě více zvýraznily.

Jablko

Máte-li celkem štíhlé nohy, ale trápí vás kulaté bříško a mohutnější horní část těla, nejprve si vyzkoušejte dobře padnoucí šněrovací korzet, který vám hrudník a bříško hezky vytvaruje. K optickému zeštíhlení pasu vám pomůže právě přepásání v této oblasti, například zdobenou mašlí. Svoje maskovací umění završte širokou sukní, která spolu s korzetem vykouzlí požadovanou souměrnost těla

Velké poprsí

Nevěsty pyšnící se velkými ňadry nemusí svoje dobře viditelné přednosti ještě více zdůrazňovat. Mohou tedy zvolit šaty až ke krku třeba s odhalenými zády. Nejsou nutné velké šperky a výrazné zdobení horní části šatů. Živůtek může být naopak z nenápadnější matné látky, ale o to více může být bohatší a zdobenější sukně. Základem je vždy vyrovnat poměr prsou a boků.

Obdélník

U chlapecké postavy bez výrazného pasu vykouzlíte svůdné ženské křivky pomocí bohaté nabírané sukně A-střihu, která bude trošku výš do pasu, a korzetu či živůtku s větším výstřihem. Jednu linii vašeho těla potřebujete „rozbít“ a dodat jí potřebnou siluetu, proto se nebojte ozdobných pásků, mašlí a šperků. Dovolit si můžete i empírový střih šatů ve stylu řeckých bohyň. Jiná nevěsta by v nich vypadala jako nastávající maminka, Vaší postavě budou naopak lichotit.

Přesýpací hodiny

Mnohé ženy by pro tuto postavu snad i vraždily. Typ přesýpacích hodin je vnímaný jako ideál ženskosti a podpoříte ho přiléhavými šaty, které budou kopírovat linii vašeho útlého pasu a ženských boků. Dokonale na vás budou vypadat šaty alá mořská panna. Tedy s rozšířenou sukní od kolen dolů. Nechte odhalená ramena a šíji a dokonalost máte na světě.

Další tipy!

Vysoké ženy musí svoji výšku „přeseknout“. Pokud se k nim řadíte, volte dělené šaty, které vaši postavu opticky rozčlení. Vyzkoušejte i aktuální módní hit – originální asymetrické sukně. Drobné nevěsty by naopak měly sáhnout po dlouhých splývavých šatech, které je prodlouží, a samozřejmě po vysokých podpatcích. Širší ramena nezdůrazňujte nabíranými rukávy, ale zvolte živůtek s širšími ramínky a výstřihem do V.

 
 

Přečtěte si více