Marriage Guide online

Jak sladit ženicha a nevěstu ve svatební den?

Text: Michaela Vadová

Svatební šaty nevěsty jsou a vždy budou hlavní róbou večera. Ženich se může ke své krásné nastávající manželce obléknout dvěma způsoby: buď svým oblečením vytvoří kontrast, nebo se spolu sladí. V obou případech bude nejdůležitější sladění doplňků a detailů.

Jak sladit ženicha a nevěstu ve svatební den?

Ať už si vyberete světlý oblek, nebo kontrastnější odstíny grafitu, černé, tmavé nebo světlejší šedé či hnědé – nezapomeňte, že klíčovým a rozhodujícím faktorem budou sladěné doplňky. Právě zdánlivé maličkosti z vás dvou dokáží udělat harmonicky vypadající pár.

Jak vytvořit harmonický pár

Vždy se ženich přizpůsobuje nevěstě. Důležitá bude nejen barva šatů, ale také zvolené doplňky. Harmonii totiž vytvoří sladění v těchto menších detailech.

Prvním prvkem, který ladí, bude svatební kytice nevěsty a corsage – čili květina do klopy saka ženicha. Co se týče oblečení, můžete sladit barvu košile ženicha přesně s barvou šatů nevěsty. Ke krémovým šatům se hodí krémová košile, šaty s růžovými prvky umožní kombinaci s pánskou košilí s nádechem do růžova apod.

Svatební róba v odstínu champagne umožňuje kombinaci bílé košile a champagne kravaty a vesty, nebo rovnou volbu champagne košile.

Podle zvolených doplňků nevěsty (např. stříbrné šperky) volíme doplňky pro ženicha. Vyhrát si můžete s volbou manžetových knoflíčků, kravat, motýlků, kapesníčku do klopy, anglické kravaty a dalších prvků. Nezapomeňte správně sladit také ponožky a opasek, protože i tyto zdánlivé detaily mohou konečný výsledek buď doladit nebo naopak pokazit.

Nebojte se si ve svatební den dopřát elegantní doplňky v podobě kapesníčku a slavnostnějšího typu kravaty. Nejen nevěsta, ale také ženich by měl vyniknout a ne pouze splynout s davem ostatních svatebčanů v obleku. Klidně můžete sáhnout po exkluzivnějších kvalitních materiálech s leskem nebo v pololesklém provedení. Snad každá nevěsta si přeje stát se na okamžik princeznou a ženich bude jejím vysněným princem. Na druhou stranu se má ženich obléci tak, aby se také on cítil elegantně, mužně a hlavně sám sebou.

Jak správně vybrat barvy obleku pro ženicha?

Nevěsta to s vybíráním barev šatů většinou nemá moc složité. Drtivá většina nevěst stále volí sněhově bílou klasiku, ale do čeho v takovém případě obléci ženicha? Do obleku ve světlé barvě, nebo raději zvolit tmavý oblek jako kontrast k nevěstě? Odpověď nám napoví roční období, kdy se svatba koná a také typologie ženicha.

Světlé pánské obleky se hodí výhradně jen v letních měsících. Pro ostatní období se doporučuje jako vhodnější volba oblek tmavý.

Světlí a neopálení muži mohou ve světlém obleku působit mdle a nevyniknou. Naopak pro snědé, opálené a výrazné muže bude světlý bílý nebo krémový oblek správnou volbou.

 
 

Přečtěte si více