Marriage Guide online

Svatba na podzim? Nezapomeňte na bolerko či pelerínu

Text: Alena Klimková

Plánujete svatbu na podzim nebo v průběhu zimních měsíců? Aby vám nebyla ve svatebních šatech zima, zkuste si přes ně přehodit stylový kabátek, šál, bolerko, pelerínu nebo sako. Jaký model svatebního svršku si tedy vybrat a jakým způsobem jej kombinovat?

Svatba na podzim? Nezapomeňte na bolerko či pelerínuZobrazit galerii (6)
Foto: Unsplash.com

Nevěsty chtějí na své svatbě vypadat úžasně za jakéhokoliv počasí. Během podzimních a zimních měsíců jim v cestě k jejich naprosté dokonalosti stojí nepřízeň počasí i velmi nízké venkovní teploty. Pokud se i vy vdáváte na podzim nebo v zimě, zaměřte se kromě svatebních šatů a svatební obuvi na výběr dalšího důležitého svatebního doplňku, kterým je hřejivý svršek. A to zejména pelerína, kabátek, bolerko, sako nebo šál.

Tyto kousky oblečení by vás měly alespoň trochu zahřát a zároveň na vás vyniknout. Výběr svatebních svršků je proto záležitostí, kterou byste neměla nikdy odbýt. Jaké tedy máte možnosti?

Kratší versus prodloužená varianta

Svatba na podzim? Nezapomeňte na bolerko či pelerínu
Foto: Etsy.com

Jestli hledáte svršek, který vás během vaší svatby zahřeje, poohlédněte se po modelech saka, bolerka nebo peleríny, které jsou určeny pro slavnostnější příležitost. Zaměřte se přitom na to, aby se tyto modely nedostaly do křížku s vašimi svatebními šaty. Tyto svršky by totiž měly vaše šaty spíš doplňovat, a nikoliv je přebíjet svou krásou a výrazností.

Při výběru konkrétního modelu se velmi zamyslete nad tím, zda zvolíte jeho delší, či kratší variantu. V případě, že sukně vašich šatů je nadýchaně princeznovská, pořiďte si k nim klasickou pelerínu nebo sako či bolerko v kratší variantě. Tedy s krátkými či tříčtvrtečními rukávy.

V případě splývavých šatů či šatů s mírně nadýchanou sukní již máte volnou ruku. Záleží pak tedy pouze na vás, zda si na svou svatbu vezmete pelerínu, anebo kratší či delší variantu saka či bolerka.

Jaký svatební svršek konkrétně zvolit?

Svatba na podzim? Nezapomeňte na bolerko či pelerínu
Foto: Etsy.com
  • kožešinovou pelerínu (neboli přehoz přes ramena), která může mít i efektní zapínání u krku
  • hladké, krajkové či kožešinové bolerko s krátkým, tříčtvrtečním či dlouhým rukávem
  • kožešinový či hladký kabátek
  • hladké sako

Chcete-li během své svatby působit uvolněněji, přes svatební šaty si můžete přehodit také svatební šál z lehkého šifonu. Nádherně vypadá rovněž háčkovaný svatební šál nebo svatební šál z krajky či kožešiny.

Nadýchaná versus hladká varianta

Svatba na podzim? Nezapomeňte na bolerko či pelerínu
Foto: Etsy.com

Kromě krátké či delší varianty svatebního svršku si dobře rozmyslete také jeho objem. Máte-li svatební šaty s velmi širokou sukní, vyhněte se raději příliš nadýchané peleríně, bolerku či kabátku. Je pravděpodobné, že byste na své svatbě působila až příliš robustně.

Nadýchané kožešinové peleríny, kabátky a bolerka jsou však vhodné k hladkým a splývavým až minimalistickým střihům svatebních šatů. Vyniknou také v případě svatebních šatů v boho stylu.

Barevnost a zdobení? I to je možnost

Svatba na podzim? Nezapomeňte na bolerko či pelerínu
Foto: Etsy.com

Když si budete na svou svatbu vybírat pelerínu, bolerko, kabátek či šál, řiďte se v prvé řadě pravidlem říkajícím, že v jednoduchosti je krása. Dejte přednost svrškům ve sněhově bílé nebo případně krémové barvě. Některé nevěsty však sahají také po kontrastních kožešinových pelerínách nebo bolerkách, které se shodují například s barvou svatební kytice nebo s barevným tématem svatby.

Pokud máte opravdu jednoduché šaty, vybrat si můžete také saka, peleríny, bolerka či šály s decentní přízdobou. Mohou být kompletně krajkové, háčkované či pletené. Může jít také o hladké modely zdobené třpytkami, flitry, korálky nebo elegantní výšivkou.

Svatební kabát a dlouhá pelerína

Svatba na podzim? Nezapomeňte na bolerko či pelerínu
Foto: Etsy.com

Je-li venku opravdová zima, anebo se vaše svatba koná na horách, nebojte se sáhnout po svršku, který vás opravdu zahřeje. V tomto případě rozhodně není krokem vedle výběr dlouhého svatebního kabátu, který je čistě hladký nebo vyrobený z jemné bílé kožešiny. Pokud budete mít na sobě jednoduché svatební šaty, přehodit přes sebe můžete i pelerínu s kapucí, která je dlouhá až na zem.

Tak, jako můžete vybírat z nepřeberného množství svatebních šatů a obuvi, spoustu možností výběru máte i v případě svatebních svršků. Rozhodně by vás neměly pouze zahřát, jejich úkolem je decentně doplnit váš celkový podzimní či zimní svatební outfit. Proto si dejte na jejich výběru obzvlášť záležet.

 
 

Přečtěte si více