Marriage Guide online

Svatební obuv pro ženicha

Text: Michaela Vadová

Aby si ženich užil svatební den – potřebuje k tomu mimo jiné také pohodlnou svatební obuv. Proto vám dnes poradíme jak správně vybrat a sladit svatební pánské boty.

Svatební obuv pro ženicha

Vybírání

Budoucí ženichové mají s vybíráním mnohem jednodušší práci, ale přesto by jej neměli podcenit. V obchodech i půjčovnách najdeme nabídku několika desítek bot v různých barevných odstínech. Co se týče materiálů, u většiny mužů vede celokožená obuv, kterou mohou obout nejen ve svatební den, ale také při dalších slavnostních příležitostech, do práce apod.

Barvy

Černé svatební boty tvoří klasiku, ale v pánské obuvi najdeme mnohem více barevných odstínů. Boty musí ladit s vybraným oblekem - a kdo se žení v šedém, hnědém, béžovém, krémovém nebo v bílém obleku – musí přizpůsobovat i volbu odstínu bot. Aby celý ženichův outfit dobře vypadal, musí ladit oblek, boty, i další doplňky. Jako nevěsta musí sladit šaty, obuv a šperky, ženich musí s botami sladit ještě opasek a další doplňky – především ponožky. Vždy zvolte vhodný odstín ponožek k botám, aby ve svatební den i na fotografiích bylo vše dokonale sladěné. Opravdu tento zdánlivý detail nepodceňte.

Pohodlí

Muži před krásou bot dávají přednost komfortnosti. Kožená stélka obuvi bude dobře odvádět pot a důležité je také zvolit správnou šířku obuvi – aby bota nikde netlačila. Nezapomeňte, že ve svatební den se ani nevěsta, ani ženich nezastaví a protančený večer vyžaduje právě pohodlnou botu.

Typ boty

Svatební boty pro elegantního ženicha se vybírají z klasických společenských kožených bot. Zapomeňte na boty se suchým zipem, samozřejmě se volí buď klasika se šněrováním, nebo boty mokasínového typu. Tvar boty včetně tvarování špičky by mělo opět doplňovat svatební oblek. Kdo chce na svatbě překvapit a možná trochu šokovat, sáhne po tzv. lakovkách.

 
 

Přečtěte si více