Marriage Guide online

Trochu jiné svatební šaty

Text: Michaela Vadová

Svatební šaty jsou obrovským tématem každé svatby a také velkým soustem pro nejednoho módního návrháře. Na předváděcích molech občas zahlédneme kreace, které lze těžko sledovat se zavřenou pusou - podobně je tomu také u velice netradičních svatebních šatů. Dnes se spolu podíváme na velmi extravagantní kolekci svatebních rób, které na sebe hned tak někdo nevezme…

Trochu jiné svatební šatyZobrazit galerii (13)
Foto: isifa.com

Zní to romanticky – představení nové kolekce svatebních šatů pro rok 2015 – na takovou módní přehlídku by se mnoho příznivců svatebního světa rádo vydalo. Kdo čeká romantiku, toho by módní návrhářka Betsey Johnson vyvedla z omylu. Její zbrusu nová kolekce šatů je totiž jedinečná až bizardní. Kdo čeká bílé róby, toho razantně překvapí odhalená těla zvláštních modelek a modelů.

Modelky naruby

Prvním netradičním signálem byl výběr modelek a modelů. Betsey sáhla do řad gayů, transsexuálů, muže převlékla za ženy a naopak, ženy stylizovala do mužských rolí. Současné téma svateb se totiž celosvětově přelévá od tradičního modelu muž a žena do neuvěřitelných modifikací – lidé si berou za partnera zvířata, berou se navzájem stejná pohlaví, různé věkové kategorie, zkrátka se svatební svět opravdu rozrostl do mnoha oblastí a právě všech těchto oblastí se chce autorka kontroverzních modelů dotknout a vyvolat (jakoukoliv) reakci.

Kdo je Betsey Johnson?

Americká módní návrhářka spolupracovala s umělci a s osobnostmi točící se kolem Andyho Warhola. Spolupracovala s rockovými hudebníky a získala různá ocenění. Tato neotřelá dáma šokuje svět módy nikoliv jako začátečnice, ale jako svérázná dvaasedmdesátiletá autorka provokujících modelů.

 
 
Trochu jiné svatební šatyTrochu jiné svatební šatyTrochu jiné svatební šatyTrochu jiné svatební šatyTrochu jiné svatební šatyTrochu jiné svatební šatyTrochu jiné svatební šatyTrochu jiné svatební šatyTrochu jiné svatební šatyTrochu jiné svatební šatyTrochu jiné svatební šatyTrochu jiné svatební šaty

Přečtěte si více