Marriage Guide online

TOP 7 Nejznámějších návrhářů svatebních šatů!

Text: Irina Ruchkina

O čem sní každá nevěsta? Samozřejmě o těch nejkrásnějších svatebních šatech! Pokud v tomto roce plánujete svatbu, určitě už se po nějakých poohlížíte. A pokud hledáte inspiraci, podívejte se na náš TOP 7 Nejznámějších návrhářů svatebních šatů!

TOP 7 Nejznámějších návrhářů svatebních šatů!Zobrazit galerii (8)
Foto: Pinterest

Móda je pomíjivá a odráží chvilkové společenské cítění. Něco jiného je styl – přední světoví návrháře nesledují módní trendy, ale díky svému citu pro styl modu vytváří. Svatba je sice záležitostí jednoho dne (v ojedinělých případech dvou nebo tři dnů), avšak každá nevěsta chce, aby její svatba byla stylová a její svatební šaty dětem nebo vnoučatům po letech nepřišly směšné.

Nechte se inspirovat módními ikonami a legendami stylu – máme pro vás TOP 7 Nejznámějších návrhářů svatebních šatů, kteří svými klasickými i neotřelými nápady navždy změnili módní průmysl.

Vera Wang

TOP 7 Nejznámějších návrhářů svatebních šatů!
Foto: Pinterest

Vera Ellen Wang je skutečnou ikonou módního průmyslu, kterou vyhledávají známé osobnosti z celého světa. Vera Wang je americkou módní návrhářkou s čínskými kořeny – narodila se roku 1949 v New Yorku, kde má také svůj světoznámý módní salón.

Svou kariéru začala před lety jako fashion-redaktorka amerického Vogue a pár let na to dostala nabídku pracovat pro samotného Ralpha Laurena. Pracovala pro něj několik let a poté si otevřela vlastní ateliér.

Vera Wanga má osobitý styl, její šaty by se mohly označit za klasické, zároveň ale překypují neotřelými nápady – Vera Wang pracuje se všemi typy látek i zdobení. Není proto divu, že jejich osobitý styl už oslovil tolik celebrit. Mezí slavné nevěsty, co vykročily k oltáři v šatech od Věry Wang, patří Victoria Beckham, Sharon Stone, Uma Thurman, Avril Lavigne, Kim Kardashian, Chelsea Clinton, Mariah Carey a mnoho dalších.

Angel Sanchez

TOP 7 Nejznámějších návrhářů svatebních šatů!
Foto: Pinterest

Angel Sanchez je slavný svatební návrhář z Venezuely. Jeho matka pracovala jako švadlena, takže Angel vyrůstal obklopen látkami a krejčovskými šablonami. Jako malý se chtěl stát architektem, dokonce architekturu i studoval. Záhy ale zjistil, že ho to víc táhne k matčině práci. Založil si ve Venezuele vlastní ateliér, který se za několik let změnilo v opravdový v módní dům.

Je známý pro svůj nekonvenční přistup ke svatební módě – šaty od Angela Sancheze jsou velice ženské, zároveň ale mají jistý dramatický nádech. Angel Sanchez se nebojí experimentovat s tvary i různými typy látky.

Dnes je známý po celým světě a mezi hvězdné klientky, co si oblékly jeho šaty na svůj velký den, patří Sandra Bullock, Beyonce a Salma Hayek.

Carolina Herrera

TOP 7 Nejznámějších návrhářů svatebních šatů!
Foto: Pinterest

Carolina Herrera je již legendou módního průmyslu. Rovněž pochází z Venezuely, ale většinu svého života strávila v New Yorku. Módu milovala odmalička – už jako malá holka navštěvovala s babičkou módní přehlídky, později jako mladá dívka navštěvovala veškeré newyorské módní večírky a sešlosti.

Svou první kolekci navrhla v roce 1974 a od té doby patří mezi nejznámější světové návrháře. Její šaty okouzlují svou ženskostí a klasickým, nikoliv však nudným střihem.

Šaty od Caroliny Herrery si pro svůj den D zvolily herečky Renée Zellweger a Kristen Bell. Své nejznámější svatební šaty Carolina Herrera vyrobila pro Bellu (kterou ztvárnila Kristen Stewart) z kultovní ságy Twilight.

Jenny Packham

TOP 7 Nejznámějších návrhářů svatebních šatů!
Foto: Pinterest

Jenny Packham je nejžádanější britskou svatební návrhářkou Velké Británii. Svou první kolekci navrhla již v roce 1988 – a ihned okouzlila veškeré módní kritiky. Řadu let se Jenny věnovala pouze svatebním šatům a večerním róbám. A ačkoliv nyní už navrhuje i casual oblečení, spodní prádlo i módní doplňky, svatební šaty ale zůstávají její hlavní parketou.

Zapomeňte na nemotorné masivní dortové šaty, ty v kolekcích Jenny Packham neuvidíte. Její šaty vynikají rozevlátým střihem a promyšlenými detaily jako jsou mašle nebo luxusní výšivky.

V jejích šatech řekly své ano takové hvězdy jako Kate Winslet, Keira Knightley nebo Emily Blunt.

Naeem Khan

TOP 7 Nejznámějších návrhářů svatebních šatů!
Foto: Pinterest

Původem indický módní návrhář momentálně žije v New Yorku a patří mezi nejmladší světoznámé svatební návrháře. Narodil se v Bombaji do krejčovské rodiny – už jeho otec a dědeček navrhovali složité oděvy pro nejstarší indické šlechtické rodiny. Naeem Khan se ale odstěhoval do Ameriky, aby mohl najít svůj vlastní styl.

Jeho šaty překypují luxusem a zároveň originálními nápady – jeho poznávací značkou jsou výrazné doplňky a bohaté výšivky.

V šatech od Naeema Khana prožily svůj velký den například herečka Reese Witherspoon nebo Amy Adams.

Ines di Santo

TOP 7 Nejznámějších návrhářů svatebních šatů!
Foto: Pinterest

Ines Di Santo je světoznámou návrhářkou svatebních a večerních šatů. Ines je původem z Itálie a módě se věnovala už odmala – od svých dvanácti let pracovala jako pomocnice místní švadleny.

Návrhářství se věnuje už od roku 1984. Při tvorbě šatů klade důraz zejména na ženskost a také ráda experimentuje s hedvábím, krajkami, výšivkami i zdobením.

Slib věrnosti v šatech od Ines di Santo složily například kanadská zpěvačka Amy MacDonald nebo herečka Jennifer Connelly.

Marchesa

TOP 7 Nejznámějších návrhářů svatebních šatů!
Foto: Pinterest

Dnes již kultovní značka svatebních šatů Marchesa už řádu let udává směr svatebního módního průmyslu. Založila ji dvojice návrhářek Georgina Chapman a Keren Craig v roce 2004 a od té doby tato značka patří mezi favority.

Dvojice návrhářek tvrdí, že každý člověk se může stát chodícím uměleckým dílem. Neustále experimentují se střihy, látkami, barvami i délkou. Typické pro šaty od značky Marchesa jsou asymetrické tvary, hlubší výstřihy i nadýchané látky.

V šatech značky Marchesa prožily svůj velký den herečka Halle Berry, Cameron Diaz a Eva Longoria.

 
 

Přečtěte si více