Marriage Guide online

Módní tahák aneb zaměřeno na svatební doplňky

Text: Lenka Zelnitiusová

Neustále přemítáte o tom, jaké zvolit svatební šaty, co případně k nim jako doplněk, nemluvě o špercích či vlasových ozdobách? Máme pro vás kompletního módního průvodce, ve kterém jsme shrnuli veškeré módní maličkosti, co dokáží váš svatební outfit proměnit na vskutku jedinečný. A tedy vám na míru.

Módní tahák aneb zaměřeno na svatební doplňkyZobrazit galerii (6)
Foto: Pexels.com

Trápí vás silné paže, nebo přemítáte o tom, jaký šperk zvolíte k vašemu já? Přečtěte si následující řádky a ulevte svatebním dilematům, kterým musíte jako nastávající nevěsta čelit..

Bolerko, pelerína nebo přehoz

Pro zimní svatbu je pelerína jako stvořená
Pro zimní svatbu je pelerína jako stvořená | Foto: shutterstock.com

Co se týká svatebních šatů, tak neustále nacházíte ty, které vám sice padnou, ale disponují příliš odhalenými pažemi, což si vzhledem k nadbytečným kilogramům nemůžete dovolit? Pak sáhněte po slušivém bolerku. Vždy je dobré si uvědomit, jaké počasí charakterizuje měsíc, ve který se máte v plánu brát.

Bolerko je ideální pro jarní či lehce podzimní měsíce. V létě se v něm totiž akorát tak upečete a nakonec jej stejně vysvlečete, což by vám nemuselo být dvakrát příjemné. V rámci materiálu můžete počítat s průsvitným tylem či pevnějším saténem s lesklým povrchem. Velmi často se v tomto směru prezentuje také líbivá krajka a její kreace. Od listopadu do února si zamilujete hřejivou a romanticky vypadající pelerínu. Oblíbené jsou také svatební šály či přehozy.

Ach, ty rukavičky!

Rozhodně poutají pozornost!
Rozhodně poutají pozornost! | Foto: Pixabay.com

Skvěle se budou vyjímat jak na svatebních snímcích, tak rozhodně přitáhnou pozornost. Jejich zdobnou variantu můžete zvolit k jednoduchým svatebním šatům. Najdou se také nevěsty, které je volí rovněž pro zamaskování estetického problému, jímž jsou tmavší a viditelné chloupky. Platí pravidlo, že k dlouhým šatům by měly ladit také dlouhé rukavičky, ale dnes na svatbách vídáme i jejich kratší verze bez ohledu na délku svatební róby. Vyberte si zkrátka ty, které vás nadchnou a budete se v nich cítit na výsost příjemně.

Svatební kabelky a tzv. pompadůrky

Žádná žena se bez kabelky neobejde a stejně tak je na tom i nevěsta. Pokud uvažuje o tom, kam nezbytné maličkosti během svatebního dne uložíte, tak vězte, že to bude do jedné z výše uvedených možností. Svatební kabelka by měla být bílá a ladit k šatům, tudíž rozhodně na často používaný nešvar jménem plesové psaníčko rovnou zapomeňte.

Svatební šperky: Jaké zvolit?

Módní tahák aneb zaměřeno na svatební doplňky

Vždy záleží na preferencích a také rozpočtu každé nevěsty. Populární je jak svatební bižuterie, tak stříbrné, zlaté či platinové šperky. Růžové zlato spolu se žlutým dokonale vynikne v tónu krémových, zlatavých či béžových šatů. U těch ledově bílých zase ryzost bílého zlata či platiny. Šperky by měly podtrhnout váš styl a půvab, nikoliv ho přebýt či snad strhnout pozor výhradně a jenom tímto směrem.

Pokud máte v plánu zdobený náhrdelník, náušnice by měly být ve velmi jednoduchém provedení, nadále záleží na výstřihu vašich svatebních šatů. Co se týká volby drahých kamenů, nemusíte volit pouze ty čiré. Nádherný pro svou barevnou škálu je jak topaz či smaragd, tak rozhodně safír či vzácný tanzanit. V jednoduchosti je síla a stejně tak to platí i v této sféře.

Vlasové doplňky

Vlasy jsou korunou krásy.
Vlasy jsou korunou krásy. | Foto: Pixabay.com

Účes chtějte přizpůsobit také stylu vaší veselky. Zatímco nevěsta vdávající se na zámku dá přednost elegantnímu a propracovanému drdolu s nejrůznějšími vlasovými ozdobami jako jsou skřipce, větší či menší spony, jehlice a hřebínky. Žena vstupující do manželství na louce zvolí uvolněné „cik cak“ vlny, které jsou zkroceny za pomoci jemné čelenky s motivem květeny či přímo věnečku z lučního kvítí. Dávno také odzvonilo štrasovým čelenkám, co jsou více laciné, než vkusné. Velmi přirozeně oproti tomu vypadají živé květiny ve vlasech.

Stále nevíte, pro jaký svatební účes se rozhodnout? Přineste si ke kadeřnici nejenom ukázku účesů, které vás nadchly, ale také si pořiďte vaši fotku ve zvolených svatebních šatech, ať kadeřnice ví a může doporučit mnohé.

Svatební závoj

Závoj: Ano či ne? Je to jen na vás!
Závoj: Ano či ne? Je to jen na vás! | Foto: Pixabay.com

Závoj je tím nejčastějším doplňkem, který kráčí ruku v ruce se svatebními šaty. Lze říci, že se hodí spíše k tradiční dlouhé róbě, nikoliv však ke svatebnímu kostýmku v odstínu champagne. Je však zcela klíčové zvolit padnoucí závoj nejenom v rámci vaší osoby, ale rovněž k vybraným šatům spolu se svatebním účesem. i ten je totiž neméně důležitým faktorem.

Nechejte si poradit, zda zvolíte ten v délce po ramena, do oblasti zad či splývající až na zem. Říká se, že bez závoje není nevěsta, vy se ale touto slovní říkankou nenechejte nijak ovlivnit. Volba je ve finále zase a jenom na vás.

 
 

Přečtěte si více