Marriage Guide online

Jak předejít bolesti ze svatebních střevíčků?

Text: Pavla Růžičková

Správné střevíčky pro nevěstu jsou jednou z nejdůležitějších věcí, i když nejsou pod šaty často vidět. V botách budete celý den, pokud neplánujete přezutí. Volte proto takové boty, na které jste zvyklá, prostě podobný typ. Ať se z vašich bot nestane hotový mučící nástroj a nemáte večer nohy samý puchýř.

Správná velikost a tvar

I v dnešní době si mnoho žen vybírá špatnou velikost lodiček. Pokud vybíráte mezi dvěma velikostmi, raději vyberte tu větší, ale nesmí vám z nohy bota padat. Počítejte ale s tím, že vaše noha trochu během dne oteče. Pásek kolem kotníku či přes nárt je poměrně důležitý pro dokonalé uchycení k noze. Raději volte uzavřenou obuv. Sandálky díky páskům vám mohou působit velké bolesti, proto mějte botu alespoň s uzavřenou, špičku a patou. Boty s gumou držící pásek mohou tlačit a vznikat puchýře. Výška boty musí být tak akorát, budete v nich chodit i tančit. Podpatek proto rozhodně nesmí být moc vysoký. Vždy si boty vyzkoušejte, a pokud vám již na prodejně nebudou dokonale sedět, tak si je nekupujte.

Roztáhněte si je a prochoďte!

Jak předejít bolesti ze svatebních střevíčků?
Foto: pixabay

Nohy z nových bot mohou dost bolet, proto je kupte s předstihem několika týdnů předem. Jen tak je zvládnete roztáhnout a prochodit. Boty si po čase takzvaně sednou na nohu. Navlékněte si třeba tlusté ponožky i do lodiček, ať trochu povolí. Vezměte fén a opatrně jím boty nahřívejte, protože pod vlivem tepla lodičky také lehce povolí. Záleží i na správném kvalitním materiálu. Můžete třeba použít trik jako Naše babičky. Ty si vnitřek boty natíraly voskem, a pokud nemáte svíčku, stačí i vazelína. Ta ale boty i více promastí. Krouživými pohyby větřete vosk či vazelínu dovnitř boty a noha se pak v ní bude lépe pohybovat. Na každý povrch to ale nefunguje, vyzkoušejte to raději s předstihem.

Pečlivá pedikúra je nutností

Jak předejít bolesti ze svatebních střevíčků?
Foto: pixabay

Pedikúra je důležitá nejen z estetického důvodu. Ujistěte se, že jsou vaše nehty ostříhané, protože jde o vaše pohodlí v lodičkách. Antibakteriální sprej zase udrží vaše chodidla svěží. Pokud se vám noha potí, volte zmíněné boty jen s pevnou patou a špičkou, bota vám nebude tolik prokluzovat. Gelové výstelky vám pomohou udržet vaši nohu na místě a zabrání nepříjemným otlačeninám, volte patěnky i vložky pod špičku. Můžete na závěr dne také poprosit svého novomanžela o masáž nohou jako předehru, ať si nohy odpočinou.

Náplasti po ruce

Poproste třeba hlavní družičku o náplasti v kabelce pro případ nouze. Vybavte ji i gelovými polštářky a náplastmi. Gelové výstelky raději mějte po ruce i náhradní, kdyby se náhodou odlepovaly, i když si gelovými polštářky vyztužíte svou obuv před svatbou. Jestliže bota klouže po podlaze, pořiďte si také speciální protiskluzovou nalepovací podrážku, která vás uchrání před uklouznutím, zejména při tančení. Občas se během dne můžete přezout do balerínek, třeba během oběda. Pokud nejste tak úplně na ty podpatky, přibalte so klidně sebou pár plátěných tenisek v bílé barvě.

 
 

Přečtěte si více