Marriage Guide online

Jak sladit družičky? Tutu sukně obřad oživí!

Barevnou paletu svatby není radno podceňovat. Pokud nechcete hosty nutit do dress-code jedné barvy, ale zároveň toužíte po krásných svatebních fotkách, můžete sáhnout po originálním načechraném řešení, které z každého outfitu družičky vyčaruje vílí model. Tutu sukně jsou tou správnou volbou.

Jak sladit družičky? Tutu sukně obřad oživí!
Foto: Flickr

Tutu jsou relativně jednoduchým řešením, jak sladit všechny svatebčanky do stejné barvy i stylu, aniž byste se museli potýkat se sto padesáti odstíny lososové ve vašem svatebním albu a zároveň nemuseli všem příchozím zajišťovat celý outfit. Tutu se šijí z mnoha vrstev tylu, který vytvoří nadýchanou baletní sukni, která nejen, že dodává šmrnc každé postavě, protože vymodeluje ženskou linii, ale zároveň bude nejvýraznějším kouskem oděvu, takže není potřeba k ní dál domýšlet složité kombinace ani výrazné šperky.

Nejjednodušším řešením je sjednotit dívkám jednoduchý vršek – například bílé tričko, béžové tílko a podobně. Volit můžete z jednoduchých střihů, zavazování okolo krku, korzet, topů na jedno rameno, nebo nechat volbu zcela na dotyčných. A k nim pořídit (nebo nechat ušít, což v případě tutu sukní bývá leckdy ekonomičtější varianta) sérii buď identických, nebo různobarevných sukní. Pokud jste odvážní, můžete kombinovat barvy, případně odstíny, ovšem většinou se jako nejlepší ukazuje klasika, a to všechny sukně stejné. Pokud zvolíte výraznější odstín (růžová, tyrkysová, lila, baby modrá), může v kombinaci s bílými svršky a svatebními šaty oživit svatbu k nepoznání. Originálně působí tutu obzvlášť, pokud ji mají na sobě ženy i malé holčičky.

Komu by nestačila tutu svojí načechraností, může zvolit dolly sukni, která je větší a bohatší, ovšem na leckoho může působit na dospělých už lehce infantilně, případně přezdobeně. Vždy proto berte ohledy na vkus a možnosti svatebčanů a pokuste se najít kompromis s vaší ideální představou.

Pozor také na přezdobenost sukní v kombinaci s botami a květinami. Výrazné podpatky s tutu působí kýčovitě. Stejně tak může jejich něžný efekt zazdít křiklavý pugét plný obřích květů. K natolik extravagantnímu kousku se vyplatí zvolit spíše jemné kvítí s drobným zdobeným.

Po tutu sukni se vždy můžete podívat na stránkách jako je fler.cz, kde si můžete objednat autorské ručně šité sukně, která ponese rukopis návrhářky, nebo se obrátit na vaši švadlenu, která se správnou předlohou jistě vykouzlí zázraky. Dolly mají pak oficiálního prodejce. Jedna sukně vás vyjde okolo tisíci korun, záleží na její bohatosti. Mějte na paměti, že napodobeniny z internetových asijských obchodů se v tak důležitý den, jako je svatba, opravdu nevyplácí.

 
 

Přečtěte si více