Marriage Guide online

Korzetové svatební šaty – budou vám slušet?

Text: Veronika Moreira

Korzet – předchůdce podprsenek, sexy a tak úžasně zdokonalující ženské křivky! Kdo by ho neznal?

Korzetové svatební šaty – budou vám slušet?

Oblíbenost tohoto střihu celosvětově a neúnavně stoupá. Stal se nepostradatelným pro výrobce svatebních i plesových šatů a z mnoha kolekcí můžeme vidět, že ovládl i běžnou konfekci.

Korzetové střihy nechybí v žádném svatebním salonu. A proč jsou vlastně tolik oblíbené? To je prosté. Korzet dá vyniknout všemu, co je na ženě nejhezčí. Zvýrazní a vyplní dekolt a přitom dokonale vytvaruje pas. Ženy přece rády ukazují to, co je na nich nejhezčí. Problémové partie, jako jsou hýždě a stehna pak zakryjí nařasené sukně, jež ve spojení s korzetem vytvoří dokonalou siluetu ženské krásy.

Korzet a jeho historie

Korzet byl jedním z prvních kroků k vynálezu klasické podprsenky, i když cesta k vynálezu podprsenky, jak ji známe dnes, byla velmi dlouhá. Vraťme se ale ke korzetu.

Jako první si tento módní doplněk oblíbily Francouzsky ve čtrnáctém století. Francouzská královna jich v roce 1387 vlastnila hned šest. Ženy a dívky toužily po vosím pase a předháněly se ve stahování korzetem, až se lékaři začali klonit k názoru, že ohrožuje jejich zdraví.

Během několika staletí došlo k vývoji korzetu především v použitých materiálech a ve využití prádlové gumy – pryže. Korzet byl v této době na šněrování, zpevněn kovovými kroužky. Nebyl však příliš pružný ani poddajný, jeho nošení bylo nepohodlné. Postupně se měnil střih i materiál a korzet se začal oblékat až na spodní živůtek z plátna, zdobený např. krajkou.

Korzet, jak ho známe dnes, je spíš tzv. korzetovým živůtkem, je vyroben z pružných, prodyšných a kvalitních materiálů a jeho nositelkám by žádné nebezpečí spojené s dýcháním ani s utlačováním vnitřních orgánů hrozit nemělo.

Jsou korzetové šaty pro vás to pravé?

Jste ten správný typ pro korzetové svatební šaty? Máte-li typické ženské křivky, větší poprsí, širší boky a úzký pas, pak je pro vás korzet tou nejlepší volbou. Korzet může být ve vašem případě i těsnější a bohatě zdobený, aby skutečně přitahoval pozornost. Ve výběru sukně pak máte zcela volné ruce, krásná bude široká sukně, snížený pas i A-čkový střih.

Máte-li celkově plnější a širší hrudník, silné ruce a ramena, bude se lépe hodit korzet jednoduššího střihu i zdobení, s výstřihem ve tvaru V.

Pro zvýraznění pasu a vytvoření proporciální postavy volte těsný, šněrovací korzet s podélným zdobením, v kombinaci se širokou sukní.

Korzet je vhodný také pro chlapecky štíhlé postavy, kdy dodá přílišné štíhlosti ženský půvab a i z menšího poprsí vytvoří okouzlující dekolt.

 
 

Přečtěte si více