Marriage Guide online

Když máte plus size křivky aneb jak vybrat padnoucí svatební šaty?

Text: Lenka Zelnitiusová

Každá žena chce ve svůj svatební den zářit, a to bez ohledu na konfekční velikost. Pokud máte nějaké to kilo navíc, nemusíte se výběru svatebních šatů děsit, ani se pár měsíců před veselkou trápit nesmyslnou dietou. Váš drahý vás přece zbožňuje přesně takovou, jaká jste. Poradíme vám, v jakých šatech budete neodolatelná.

Když máte plus size křivky aneb jak vybrat padnoucí svatební šaty?Zobrazit galerii (4)
Foto: Pexels.com

Vhodně zvolené svatební šaty sluší každé postavě, a vůbec nezáleží na tom, že zrovna vy se nechlubíte velikostí 38. Svatební salóny totiž myslí i nositelky plus size tvarů. A pokud by vám žádné šaty z půjčovny nepadly do oka, můžete si nechat ušít na míru ty vaše vysněné. Z jakých střihů můžete vybírat a co raději vypustit?

Každá žena stejně jako její postava je jiná a žádá si individuální přístup. V zásadě tedy platí jedno pravidlo a tedy: potlačit nedostatky a nechat vyniknout přednosti. To ale neznamená, že XXL svatební šaty jsou bez tvaru, nápadu a promění vás na neviditelnou. Zakažte si také pořízení o číslo menších šatů s tím, že do nich do svatby zhubnete. Zbytečně se budete stresovat a navíc nikdy nemáte záruku, že i když ztratíte požadovaný počet kilogramů, že vám budou vybrané šaty slušet.

Spodní prádlo udělá s postavou divy

Za padnoucí spodní prádlo neváhejte utratit s klidnou duší i nemalou částku. Zafixuje dekolt, zneviditelní nevzhledné zářezy od nepadnoucích spodních kalhotek, vykouzlí dojem pevnější a také štíhlejší postavy. Nestyďte se vklouznout do kalhotek s vyšším pasem se stahovacím efektem. Mnohé ženy v současné době stále nosí nesprávnou velikost podprsenky, proto si neváhejte nechat poradit a klidně požádejte prodejní asistentku, ať na vás nakoukne do kabinky a případně vám doporučí vhodnější soupravu. Vždy chtějte prádlo s pevnými a širokými ramínky, co se vám nebudou zařezávat do kůže, ale budou dostatečnou oporou pro vaše plné čtverky.

Jako antická bohyně

Šaty jednoduchého splývavého střihu jsou zárukou slušivého výsledku a také vynikají pro svoji pohodlnost, kdy vás nikde nic neškrtí. Dají vyniknout dekoltu a lichotivě zamaskují větší bříško nebo neviditelný pas. Oblíbené jsou zdobné spony či půvabné lemování v oblasti pod ňadry. Podobnými benefity disponují rovněž šaty empírové. S těmi ale opatrně, ať vás hosté nepokládají za nevěstu v očekávání.

Když máte ty správné ženské tvary

Korzet umí s postavou kouzlit.
Korzet umí s postavou kouzlit. | Foto: Pexels.com

Pyšníte se plným dekoltem, úzkým pasem a zároveň oblými boky? Pak neváhejte využít efektu korzetu spolu s áčkovou sukní, důležité je totiž navodit linii pasu. V žádném případě ale nechtějte přebytečné zdobné prvky a volánky, co akorát přidávají kila. Pokud milujete extravagantní střih, zamilujete se do šatů ala mořská panna.

Lichotivá transparentní krajka místo špagetových ramínek

Krajkové rukávy zvýrazní eleganci.
Krajkové rukávy zvýrazní eleganci. | Foto: Pexels.com

Největším estetickým problém jsou v rámci volby plus size šatů právě odhalené silné paže. Některé nevěsty si nevědomky vybírají šaty s úzkými ramínky, které nejenom nelichotí, ale navíc jsou velmi nepohodlné. Zařezávají se, tlačí do oblasti šíje a navíc mohou způsobit nepříjemnou bolest hlavy. Elegantně a přitom žensky působí svatební šaty s dlouhým či ¾ rukávy.

Drobná v horní části

Ženy s postavou hrušky by měly upoutat šaty, co přitáhnou pozornost na štíhlou šíji, nebo odhalená záda a naopak potlačí silná stehna a rozšiřující se pozadí. Pamatujte třeba na působivý šperk, elegantní rukavičky, nebo náušnice, co si budou vyloženě říkat o pozornost. Poohlédněte se po šatech se zvýšeným pasem a hladkou sukní, které se jemně rozšiřuje v problémových partiích. Určitě si zakažte bohaté a přezdobené sukně, i ty sice skryjí potřebné, ale ve výsledku vás akorát promění na rozměrný šlehačkový dort. Baculky rovněž opticky zeštíhlí pevný materiál jako je taft či hedvábí. Vyladí siluetu a nepropustí nějaký ten špíček.

Když je tomu naopak, usilujte o vytvoření iluze pasu. V tomto směru vám bude nápomocný korzet s rafinovaným příčným zdobením a širší nápaditá sukně. Nevěsty s tímto typem postavy rovněž mohou zvolit netradiční přepásání v oblasti pasu.

Několik svatebních tipů pro baculky

Jehlové podpatky vyměňte za ty pohodlnější.
Jehlové podpatky vyměňte za ty pohodlnější. | Foto: Pexels.com
  • Vy jako nevěsta můžete oslnit jednoduchými šaty spolu s působivou čelenkou, šperky, nebo vyčesaným účesem. Opravdu to jen o zdobených šatech není.
  • Opatrně si počínejte také v rámci volby podpatků. Ty vysoké a jehlové vám mohou zkazit celou svatbu tím, že se v nich budete cítit nepohodlně. Pokud milujete podpatky, preferujte ty širší. Přispějí k větší stabilitě.
  • Máte v plánu shodit do obřadu alespoň čtyři kilogramy? Pak si neváhejte domluvit ještě jednu zkoušku šatů navíc, ať vám je švadlena stihne upravit na míru.
  • Lesklé materiály, flitry a perličky nejsou tím pravým. Mnohem víc vám budou slušet jemné výšivky.
  • Silnější paže zamaskujete také slušivým bolerkem.
 
 

Přečtěte si více