Marriage Guide online

Podvazek má ve světě svateb velkou tradici

Text: Michaela Vadová

Kde se vzal svatební podvazek? Možná vás překvapí, že tento drobný, vtipný erotický doplněk má ve světě svateb velkou tradici. Jeho hlavním úkolem je přinášet novomanželům štěstí, ale věřte, že si s ním při svatbě můžete užít mnohem více! Podívejte se, co všechno se s takovým svatebním podvazkem může podnikat.

Podvazek má ve světě svateb velkou tradici

Podvazek by neměl chybět žádné nevěstě. Je to nejen milá ozdoba, ale můžete si s ním užít vy i ostatní hosté svatebního veselí mnoho zábavy.

Sundávání podvazku

Svatební hostinu může od začátku doprovázet řada her a úkolů pro nevěstu a ženicha, která ukáže jejich vzájemnou spolupráci. Sundání svatebního podvazku je ale záležitostí pouze pro ženicha. Nevěsta se posadí na židli a ženich jí její podvazek sundá. Ale pozor – je v tom háček. Sundání musí proběhnout bez jakékoliv pomoci rukou. Těšit se můžete nejen na skvělou zábavu pro novomanžele i svatebčany, ale jistě se pobavíte i při prohlížení podařených fotek ze sundávání podvazku

Vystřelený podvazek

Po úspěšném sundání podvazku přichází chvíle pro všechny svobodné pány, kteří mají kuráž nakouknout do své budoucnosti. Všichni se shromáždí do hloučku a potom ženich podvazek napne a vystřelí mezi svobodné muže. Kdo tento nevěstin podvazek chytí, ten se bude do roka ženit. Díky této podvazkové hře si pánové na vaší svatbě nemůžou stěžovat, že jsou ošizeni, a nemusí závidět svobodným dívkám prozrazování budoucí svatby pomocí tradičního házení nevěstiny kytice.

Podvazek přináší peníze

Podvazek může novomanželům přinést nejen štěstí, ale také peníze. Pokud si neumíte představit, jak toto kouzlo funguje, pak asi vás překvapí snadná odpověď: přímo na svatební hostině může ženich nevěstin podvazek vydražit – a to za slušnou částku.

Tradice jen pro ženy? Nikoliv!

Nevěstin podvazek asi znáte, ale původní zvyk počítá také s podvazkem pro ženicha. Tato – dnes již netradiční součást pánského oblečení se nevyužívá ve svatební den, ale při stále populárnějším loučení se svobodou. Jak jej využijete záleží jen na vaší fantazii.

Chce to vtip

Vybírání svatebního podvazku si užijte. Vyrábí se v různých provedeních i v krásných barevných odstínech. Pokud nevěsta chce dodržet jednu z tradic a mít na sobě něco modrého (modrá barva symbolizuje věrnost a čistotu nevěsty) – pak právě podvazek je jednou z možností, jak rafinovaně tento zvyk naplnit. A pokud se nevěstě zalíbí podvazek v bílé barvě, může jej doplnit alespoň roztomilou modrou mašličkou. Zkrátka stačí si vybrat nejvhodnější kousek právě pro váš styl.

Další tradicí je mít na svatbu nějakou věc vypůjčenou nebo zcela novou a právě podvazek je další možností, jak tuto podmínku snadno splnit. Darovaný nebo vypůjčený podvazek bude ideálním doplňkem.

A jestli se na odhalování podvazkem ozdobené svatební nožky příliš necítíte, můžete sáhnout po vtipné variantě podvazku se speciálním úchytem na malou lahvičku – na posilněnou.

Jeden kousek

Zdá se vám toho na jeden malý kousek oblečení mnoho? Máte pravdu, aktivit, které okoření svatební veselí, se nabízí opravdu mnoho. Nejedna nevěsta na vše vyzraje tím, že má při ruce podvazků více. Jeden si nechává jako vzpomínku na jeden z nejkrásnějších dnů svého života, další může darovat své kamarádce nebo sestře, další podvazek může použít právě při svatební hostině jako prvek příjemné a vtipné zábavy. A jak svatební podvazek využijete na své svatbě vy?

 
 

Přečtěte si více