Marriage Guide online

Pochybujete o svých svatebních šatech?

Máte vybrané svatební šaty, ale najednou si jimi nejste jistá? Jste na vážkách, jestli jste vybrala ten nejkrásnější model pro svou postavu a na poslední chvíli máte chuť raději šaty prodat a vyzkoušet něco jiného? Nebojte se, tyto obavy během posledních dnů před svatbou jsou naprosto normální.

Pochybujete o svých svatebních šatech?

Viděla jsem šaty, které si na sebe bere moje svědkyně, a vypadaly nádherně. Mám strach, že vedle kamarádky s dokonalou postavou budu ve svých vybraných šatech vypadat jako šedá myška a že mě krásné šaty druhých zastíní…

Možná vás překvapí, že pochybnosti a touhy všechno na poslední chvíli měnit k „lepšímu“ k předsvatebnímu stresu trochu patří. Nejedna nevěsta pochybuje o správně zvoleném svatebním menu, o kytici, účesu a nejčastěji o vybraných svatebních šatech. Nebyl výběr příliš narychlo? Neměla jsem hledat důkladněji? Investovala jsem do prvních, které mi docela dobře seděly - a najednou mám pocit, že jsem měla chtít víc….

Rady odborníků

Jak jsme již zmínili – takové pocity jsou naprosto normální a ne vždy znamenají špatnou volbu a nutnost náhlé a možná trochu zbrklé změny.

  • Rada číslo 1: nebojte se, nikdo a nic vás na vaší svatbě nemůže zastínit. Veškerá pozornost se soustředí na vás a vaše okolí je pouze doplňující prvek. Na žádné svatbě lidé neobdivovali víc družičku nebo svědkyni. Vaší rodině a přátelům jde především o vás, a protože vás dobře znají – nejde jim pouze o to, co máte na svatbě na sobě, nebo jaký účes nebo druh květiny jste si vybrali.
  • Rada číslo 2: najděte centrum vzniku pochybností. Možná zjistíte, že pravým důvodem vašeho předsvatebního stresu nejsou šaty, ale nervozita ze skutečnosti, že budete po celý den středem pozornosti a že na takovou roli nejste vůbec zvyklá. Možná jste spíše plachá šedá myška, která se má najednou stát zářící hvězdou a přirozeně musíte bojovat se svým sebevědomím.
  • Rada číslo 3: najděte kompromis. Pokud se ve vybraných šatech necítíte dobře a nelze je vrátit nebo pohodlně vyměnit za jiný – tentokrát už bez výjimky dokonalý model – neztrácejte hlavu. I jednoduché svatební šaty mohou po efektivní úpravě nebo po doplnění výjimečnými doplňky, šperky apod. vypadat báječně. Chcete více lesku a „glamour“ stylu a vaše šaty se téměř vůbec netřpytí? Doplňte je stuhou do pasu pošitou blyštivými korálky, závojem s výšivkou či výraznými náušnicemi s krystaly Swarovski. Poraďte se s odborníky a dodejte šatům chybějící šmrnc. Stále se jedná o více méně malou investici, v porovnání s nákupem nových šatů. Samozřejmě můžete své původní šaty prodat na jednom z prodejních portálů, ale většinou se nevyhnete ztrátovosti.

Jak předejít předsvatebnímu šatovému stresu?

Rada zní – dát si dostatek času. Zkoušení svatebních šatů může zabrat i půl roku. Neváhejte a vylučovací metodou si najděte skutečně ty nejkrásnější svatební šaty, ve kterých budete nekompromisně nejkrásnější nevěsta, jakou můžete být. Dejte si čas. Věřte, že trpělivost a investovaný čas během nekonečného běhání po salónech a zkoušení se vám vyplatí a přinese ovoce v podobě klidu a jistoty, že jste našla ty pravé svatební šaty…

 
 

Přečtěte si více