Marriage Guide online

Jak správně vybrat svatební potahy

Text: Michaela Vadová

Výzdoba svatebního sálu, kde se bude konat svatební hostina je výrazným prvkem. Pro svatby v menších restauracích, kde se svatby tak často nekonají, i pro svatby pod širým nebem doporučujeme využít půjčovnu svatebních doplňků. A co konkrétně nejvýrazněji promění ráz celého prostředí na svatební slavnost? Svatební potahy a dekorace!

V půjčovně svatebních doplňků najdeme dostatečné množství ubrusů, potahů na židle, ale také mnoho praktických a inspirativních drobností: např. polštářek pod prstýnky, dekoraci na auto, ozdoby na mašle apod. V krásné slavnostní prostředí se díky bílým svatebním potahům může proměnit vybavení zapadlé hospůdky i pivní stůl s lavicemi.

Dekorace židlí

Z široké nabídky si můžeme vybrat mezi svatebními potahy na židle různých barev, velikostí i materiálů: od saténu až po polyester. Krásný efekt a zajímavý barevný dekorační prvek tvoří saténové nebo organzové mašle k potahům. Mašle lze ještě mnoha dalšími způsoby oživit - např. malými srdíčky a dalšími dekorativními prvky.

Jak vybrat svatební potah na židli

V první řadě musíme vědět, jaký typ židle na oslavě bude. Existují potahy pro menší židle, pro židle s rovným či s kulatým opěradlem. Pokud si nejste jisti, zvolte univerzální svatební potah. Kdo se nespokojí s bílou, může si vybrat odstín potahu v krémové, stříbrné, černé nebo v barvě champagne – záleží na nabídce půjčovny i na představách svatebního páru.

Dekorace stolů

Jak správně vybrat svatební potahy

Slavnostní ubrusy a dekorativní běžce patří na svatební tabuli i na rautové stoly. Zde nesmíme zapomenout na rautovou sukni a výzdoba v podobě splývavého potahu patří také na koktejlový stolek.

Jak vybrat ubrus

Zásadním parametrem bude tvar ubrusu, který se samozřejmě určuje podle tvaru stolu. Obdélníkový či čtvercový ubrus efektivně doplní saténový nebo organzový barevný běžec. Pro kulaté stoly se kulatý ubrus zdobí vhodným přehozem.

Půjčovna

Kupovat svatební dekorace, ubrusy a potahy nemá smysl. Mnohem výhodnější je využít půjčovnu. Samozřejmě si můžete některé dekorační materiály pro výzdobu sálu koupit. Pokud si nejste jisti, jaké materiály potahů budou na svatbu nejvhodnější, neváhejte a půjčovnu osobně navštivte a vše potřebné prohlédněte. Třeba vás na místě osloví zajímavá barevná kombinace, která bude provázet celou svatební hostinou…

 
 
Jak správně vybrat svatební potahy

Přečtěte si více