Marriage Guide online

Svatby ve všední den mají spoustu výhod

Text: Pavla Růžičková

Svatba, která se koná ve všední den, sebou nese své klady, ale i zápory. Pokud o ní uvažujete, je třeba vše velmi pečlivě zvážit. Pokud už jste si vybrali vysněné místo na svatební den, ale právě jste zjistili, že mají ve vašem termínu stále obsazeno, asi je to pro vás velké zklamání. Vhodným řešením je pak svatba v týdnu. Ideální svatební místa mají vesměs pátky, soboty a někdy i neděle v sezóně často obsazené. Jsou to všechny ty zámky, hrady, statky, mlýny, farmy, parky i zahrady. Svatební den, který se bude konat od úterý do čtvrtka, má mnohem větší šanci na nalezení volného termínu. Svatby konané v týdnu mají opravdu některé zcela nesporné výhody.

Svatby ve všední den mají spoustu výhod

Výhody svatby ve všední den

Volno ve všední den totiž mívají i ta svatební místa, která jsou ve zmíněné pátky a soboty již obsazena. Stává se tedy již poměrně běžnou praxí, že se začínají konat svatby i v týdnu. Při svatbě ve všední den se právě tomuto zklamání vyhnete a můžete si vychutnat své vysněné místo, které jste si tak zdlouhavě vybírali a vysnili. Svatební obřad a celý svůj svatební den pak prožijete v klidu a bez velkého stresu. Budete obklopeni pouze svými blízkými.

Kvalitní svatební dodavatelé mají většinou ve všední dny volno

Svatební dodavatelé i pořadatelé mají přes všechny víkendy ve většině případů plno a často již nové klienty prostě nepřibírají. Při svatbě konané ve všední den vám ale velmi rádi vyjdou vstříc se vším, co si přejete a máte jistotu, že budou jejich služby stejně kvalitní a zcela perfektní jako vždy jindy. Navíc si na svatbu v týdnu s dodavateli můžete zkusit vyjednat výhodnější cenu. Pokud se ale touto cestou sami opravdu nechcete vydávat a neumíte vyjednávat, svěřte přípravu své svatby do rukou svatební koordinátorky, která pak vše kolem svatby zařídí za vás.

Výjimečná data i svatby narychlo

Výjimečná data, jako 5. 5. či 7. 7. připadají mnohdy i v pracovní dny. Můžete mít také svatbu třeba 11. 11. v 11 hodin a 11 minut. Magická síla takovýchto dat a jejich jasná originalita či lehká zapamatovatelnost se líbí mnoha snoubencům. Jejich popularita ale často přináší i velký zájem snoubenců. Není to tak ale ve všední dny v týdnu. Pokud je vaše svatba narychlo, svatba ve všední den se bude lépe plánovat. Vaše vysněné svatební místo bude mít volno, stejně tak i restaurace a hotely s ubytováním, které vám velmi rádi vyhoví. Jde o váš svatební den a je jen na vás, jaké datum a jaký den si na něj zvolíte. Asi se najde mezi svatebními hosty někdo, komu se všední den nebude líbit, nenechte se odradit. Den či dva dny dovolené pro vás vaši blízcí rádi obětují. Pokud ne, nelamte si s tím hlavu.

 
 

Přečtěte si více