Marriage Guide online

Jak připravit pro nevěstu nezapomenutelnou rozlučku se svobodou

Text: Nikola Zatloukalová

Se svatbou úzce souvisí rozlučka se svobodou, chcete-li zásnubní oslava. Malou představu o této předsvatební události nejspíš máte. Přeci jen – taková věc je k vidění ve spoustě amerických filmů. Ale co už nám nemusí být úplně jasné, jak rozlučku se svobodou zařídit. A my vám nyní přinášíme několik tipů na to, jak se v tomto bláznivém kolotoči neztratit!

Jak připravit pro nevěstu nezapomenutelnou rozlučku se svobodou
Foto: Instagram

Kdo to bude organizovat?

První z věcí, které musíte vyřešit je to, kdo tuto oslavu zorganizuje. Rozlučku se svobodou vždy organizuje svědkyně nevěsty spolu s kamarádkami nebo sestrou. Nevěsta má dost práce se zařizováním svatby samotné. Správná organizátorka rozlučky se svobodou musí znát jména nevěstiných kamarádek a všech, které chce nevěsta na rozlučkovou párty pozvat. Předejde se tím trapasům s nezvanými hosty.

Jaké zvolit místo pro rozlučku se svobodou?

Musíte myslet zejména na vkus nevěsty. Určitě nepůjdete do lesa, pokud má nevěsta ráda společnost. Vhodné je objednat limuzínu, projet se s ní po okolí, udělat pár fotek, bouchnout šampáňo a pravá rozlučka může začít! Limuzína vás pak doveze přímo na místo určení, kde se společně potkáte se zbytkem party. Většinou to bývá nějaká rezervovaná restaurace, pronajmutá zahrada, či club v centru Prahy. Originalitě se meze nekladou, takže můžete objednat loď, výlet do zahraničí, nebo nějaký adrenalinový park, kterých je v dnešní době dostatek. Záleží jen na vás a připraveném rozpočtu.

Na ceně záleží!

Svatba sama o sobě je velmi nákladná a utrácet za oslavu navíc.. je pro mnoho nevěst nepředstavitelné. Proto se účastnice rozlučkové párty vždy složí a budoucí nevěsta v tento den nesmí nic platit! Za oslavu v pohodlí domova, nebo na pronajaté chatě utratíte daleko méně, než za párty ve městě. Pravidlem bývá, že se pak každá kamarádka složí jednou tisícovkou do společného banku, ze kterého se hradí všechny dary a občerstvení a nápoje pro budoucí nevěstu, musí si tento den přece pořádně užít, nebo ne?

Program podle zájmů nevěsty

Při vymýšlení programu musíme zohledňovat několik hledisek:

  • Cenu
  • Zájmy nevěsty
  • Dostupnost jednotlivých akcí

Poté, co znáte svůj finanční limit, můžete začít vymýšlet program, při kterém musíte zohlednit to, kde se rozlučka bude nacházet. A také, co nevěstu baví, aby se rozlučka nezměnila v pohromu. Asi nejznámějším prvkem, který rozlučka obsahuje, je striptýz. Mnoho moderních nevěst ale od stryptýzu upouští a většinou již dopředu avizují, že tato zábava by pro rozlučkovou párty nebyla příloš vhodná. Dalším prvkem je luxusní limuzína, trička s potiskem, a různé soutěže.

Důležitou roli hraje i prostor. Pokud vyrazíte do klubu, o výzdobu se starat nemusíte. Jestli budete pronajímat chatu, či zahradu, nějaká ta dekorace neuškodí. Můžete nafoukat balonky, zavěsit stuhy, využít vlastních nápadů – kreativitě se meze nekladou. Dobrým nápadem jsou vtipné dárečky pro nevěstu!

Nepodceňujte ani drobné přípravy!

Jistě víte, že i malé drobnosti umí potěšit. Co si třeba obléct všechny to samé? Na trhu je spousta věcí, které můžeme sehnat. Začít můžete třeba tričkem s vlastním potiskem. Hezké je i připravit úkoly pro nevěstu s malými odměnami. Mohou to být vtipné i erotické dárečky, kterým se pak po splnění úkolu všichni společně zasmějete! I výběr jídla a pití má svůj význam. Jistě nechcete pít na prázdný žaludek, proto doporučujeme alespoň malé pohoštění na úvítanou - malé pokrmy, které zasytí, ale nezatíží vám žaludek.

Nyní, když už znáte několik pravidel, jak postupovat při organizaci rozlučky, nám zbývá jen to, abychom vám popřáli příjemnou zábavu!

 
 

Přečtěte si více