Marriage Guide online

Časté chyby nevěst: Týkají se i vás

Text: Lenka Zelnitiusová

Naplánovat veselku se vším všudy je vskutku oříšek. Pokud si tak počínáte úplně sama, nebo dáváte na radu nezkušených, může se hravě přihodit, že ne všechno poběží jako na drátku. Čemu se v tomto případě vyhnout, v čem chybují nevěsty a na co si dát bacha? Odpověď najdete v následujících řádcích.

Časté chyby nevěst: Týkají se i vásZobrazit galerii (3)
Foto: Unsplash.com

Dieta za pět minut dvanáct

Zná to asi každá žena, která se co nevidět má vdávat. Najednou má špíček tady a tam, zadek zbytečně velký, boky jakbysmet a celkově nespokojenost hraje první housle. Pokud se chcete zbavit nějakého toho kila navíc, rozhodně začněte hubnout s předstihem. Nikoliv však až v době, kdy máte do svatby byť ne dva měsíce a nervy jako špagáty. Zbytečně se akorát rozhodíte a s vlčím hladem běhat a zařizovat všechno možné i nemožné není zrovna ideální.

Jako první po zásnubách řeší šaty

Chápeme, že se už nemůžete dočkat, až si vyberete ty pravé, ve kterých prožijete váš den D. Avšak není rozhodně kam spěchat. Zásadní je stanovit datum a místo, podle kterých se následně bude všechno odvíjet. Bez termínu svatby a zvolené lokality spolu s nastaveným rozpočtem a počtem hostů se totiž nedostanete vůbec nikam. Zbytečně proto nepředbíhejte.

Chtějí se zavděčit všem

Časté chyby nevěst: Týkají se i vás
Foto: Pixabay.com

Maminka si vždycky přála, abyste měla velkou svatbu, i když vy to vidíte jinak? Stejně jako tatínek, který si usmyslel, že vám vypůjčí veterána přes známého jako svatební vůz? Pokud s rodiči jejich představy nesdílíte, bez pocitu černého svědomí je s díky odmítněte. Vysvětlete jim také, jak to vidíte vy. Dřív, než bude příliš pozdě.

Zbrklé jednání

V prvotní euforii snadno řekne člověk víc než je skutečně vhodné. A tak bez rozmyslu požádáte kamarádku, že vám půjde za svědka, i když jste to kdysi dávno přislíbila bratrovi nebo sestře. Druzí si tyhle věci většinou dost dobře pamatují a pokud slova vyjdou naprázdno, neshody a nedorozumění jsou na světě.

Kvůli nadbytku stresu se zapomenou těšit

Snažte se svatební přípravy rozumně naplánovat tak, ať vše stíháte bez větší časové kolize. Pořiďte si třeba svatební deník, který se vám stane rádcem v rámci plánování a zařizování. Buďte v tomto směru důslední a každý den splňte jednotlivý úkol. V opačném případě se budou resty kupit a vy po skončení prokrastinace nebudete vědět, co teď a co potom.

Nepočítají s menstruací

Časté chyby nevěst: Týkají se i vás
Foto: Pixabay.com

Velká většina nevěst zapomíná svatbu plánovat tak, aby se nekryla s jejich periodou. Co si však budeme povídat, ne vždy to tak úplně jde, i kdybychom chtěli sebevíc. Svatební noc si chce jistě užít jak nevěsta, tak i ženich. Pokud na ni kvůli zábavě trvající do brzkých ranních hodin vůbec přijde. V případě, že neužíváte antikoncepci, včas si zajděte na gynekologii a nechejte si předepsat Norethisteron.

Ztratí odvahu čelit svatebnímu chaosu

Jakmile je svatba v nedohlednu, tím spíše vám připadá, že se veselky snad ani nedočkáte.Velká spousta nevěst dva týdny před svatbou často zmatkuje, zda se nakonec opravdu obejdou bez zkušeného svatebního koordinátora. Někdo musí dohlédnout na vytvoření špalíru, zasedací pořádek, předávání darů, vyplnit časové prostoje mezi fotografováním a další. Dva či tři týdny před obřadem svatebního koordinátora určitě neseženete. Máte-li o něj zájem, kontaktujte ho ve chvíli, kdy stanovíte datum svatby. Pro klid v duši.

Nechají se ovlivnit druhými

Když se žena ponoří do svatebního šílenství, lehce se nechá zlákat tím, co vidí v časopisech a svatebních magazínech. Určitě chtějte dát do vaší svatby co možná nejvíce z vašich společných představ a plánů. Nenechejte se ovlivnit svatebními trendy ani tím, co by se líbilo druhým. Vdáváte se přece vy.

 
 

Přečtěte si více