Marriage Guide online

Svatební koordinace pro svatební obřad

Text: Pavla Růžičková

Při svatebním dni je spousta nevěst a ženichů příliš rozrušených na to, aby se ještě mohli starat o hladký průběh svatebního obřadu. Maminky ženicha a nevěsty na tom nejsou o moc lépe. Proto je vždycky dobré mít vedle sebe někoho, kdo vám zajistí hladký průběh svatebního obřadu. Svatební koordinátor se postará o zamilovaný pár, který se rozhodl říci si své ano i o svatební hosty, a to vše od jejich příjezdu až po jejich odjezd z místa obřadu. Svatební koordinace v den svatby vyžaduje koordinační schůzku na místě obřadu nejpozději v týdnu před svatbou, kde si spolu projdete celý průběh svatebního obřadu.

Svatební koordinace pro svatební obřad
Foto: Facebook

Správné místo pro svatební obřad

Vybrat si to správné místo pro svatební obřad není vůbec jednoduché. Svatební koordinátor má ale spoustu zkušeností a nápadů. To, co vy budete dlouze hledat na internetu a celé hodiny objíždět, zda to je to pravé, co vlastně chcete, vám svatební koordinátor předloží na stříbrném podnose a vy jen ukážete prstem, že to vysněné místo je právě tady. Oni totiž vědí o mnohých krásných a dobře přístupných místech vhodných pro svatební obřady. Při osobním setkání s vámi rádi všechna místa pak projdou a ukážou vám místa přesně odpovídající vašim požadavkům. Pro ty, co jsou již sezdaní a chtějí uspořádat obřad pro rodinu a přátele, zařídí ceremoniální obřad, při kterém všechno probíhá jako u skutečného svatebního obřadu včetně svatebního proslovu na míru.

Svatební obřad a nutné náležitosti

Možná nesnášíte úřady stejně jako většina z nás. Svatební koordinátoři ale mají již všude vytvořené vazby a veškeré to nutné a zdlouhavé vyřizování je obrovsky úlevné na ně přesunout. Svatební koordinátoři vám poradí, co a kdy je potřeba vyřídit. Provedou za vás rezervaci termínu, rezervace místa obřadu i svatební hostiny, hotel pro přespání svatebních hostů i příjezdy a odvozy všech svatebčanů. Zajistí vám oddávajícího i termín na matrice a pro církevní obřad i faráře.

  • konzultace co a kdy je potřeba vyřídit, rezervace termínu, rezervace místa
  • zajištění oddávajícího, termín na matrice, farář pro církevní obřad, nebo pastor
  • asistence při vyplnění a příprava potřebných dokumentů k uzavření sňatku
  • jednání s matrikou a úřady, vyřízení oddacích listů
  • zajištění potřebných dokumentů při sňatku s cizincem
  • překlady dokumentů, tlumočení u obřadu, legalizaci oddacího listu pro použití v zahraničí
  • výběr vhodné hudby na obřad
  • organizace svatebního obřadu podle tradic, zvyklostí a přání
  • koordinace svatebního obřadu
  • ceremoniální obřad i svatební proslov na míru

Jednání na úřadech

Velkou úlevou je také fakt, že vám svatební koordinátor pomůžeme s připravením a vyplněním všech potřebných dokumentů k uzavření sňatku. Při jednání s matrikou a úřady nebudete muset být a ušetříte spoustu času. Zajistí vám vše potřebné také při sňatku s cizincem, překlady dokumentů, tlumočení u obřadu, ale i legalizaci oddacího listu pro použití v zahraničí. Nezapomene s vámi vybrat vhodnou hudbu na svatební obřad a zorganizuje svatební obřad tak, aby probíhal podle vašich přání, tradic a všech zvyklostí. Nechte se hýčkat ve svůj svatební den a oslovte svatebního koordinátora.

 
 

Přečtěte si více