Marriage Guide online

Domácí mazlíčci a svatba

Text: Lucie Holásková

Úloha domácích mazlíčků ve svatební den se již dávno změnila. Dříve na nás naši chlupatí miláčkové čekali hezky doma. Trendy se ale mění a s tím i role zvířátek.

Děti nebo mazlíček?

Spousty párů si pořídí domácího mazlíčka ještě předtím, než založí rodinu. Všichni to pak nazýváme jako takový menší trénink a prověření našich dovedností – zda se s partnerem shodneme na výchově, jak moc se dokážeme postarat a podobně. Stejně tak můžete řešit toto dilema – děti versus domácí mazlíček, ve svatební den. Za roztomilé a sladké se pokládá, když svatební prstýnky na ozdobeném slavnostním tácku přinesou k oltáři malé děti. A to klidně i vypůjčené! Tedy ne, že by existovala nějaká půjčovna na děti, ale myslíme tím například děti vašich sourozenců a všeobecně děti z rodiny. Čím menší dítě je, tím víc se to pokládá za roztomilé. Je to nejspíš jak nějaký matematický vzorec.

No, ale co vy, kteří prostě milujete svého pejska, nebo kočičku a chcete s ním tento den sdílet? V dnešní době už není nijak výstřední, pokud se neberete v kostele, či na místě, kde jsou zvířata zakázána, aby vás váš mazlíček doprovodil k oltáři. Často tak vyšoupne to malé roztomilé dítě z role „hlavního nosiče prstýnků“. Pokud váš čtyřnohý miláček docupitá k oltáři a přinese prstýnky, bude to úžasná podívaná, která svatebčany pobaví.

Na co si dát pozor? Aneb být nosičem prstýnků je úkol nesnadný!

Domácí mazlíčci a svatba

V případě malých dětí se stává, že se po cestě k oltáři rozbrečí, začnou volat maminku a nehezky jim teče nudle z nosu. Všichni přítomní hosté to chápou a s úsměvem dítě utěšují. Nakonec to, za doprovodu maminky, dítě zvládne až k oltáři a k vám se konečně dostane ten jediný viditelný a hmatatelný symbol toho, že jste do toho „praštili“.

V případě domácích mazlíčků je to však trošku zapeklité! Jako domácí mazlíčky, vhodné na svatební den, považujeme jen pejsky a kočičky. Morčata, rybičky, želvy a další různá fauna je pak nevhodná. Ale i u těch kočiček tento nápad doporučujeme zvážit. Přeci jenom kočky mají svou hlavu a těžce se cvičí. Mohlo by se stát, že k vám prstýnky nedorazí, nýbrž skončí někde ve křoví, či na střeše.

Nejlépe vám jako nosič prstýnků asi poslouží nejlepší přítel člověka – pes. Váš chlupáček určitě ocení to, že může sdílet radost s vámi. Pejsci se totiž umí vcítit do člověka. Někteří jsou však tak veselé povahy, že se chtějí vítat a veselit s každým, koho uvidí. A že je na svatbě spousta lidí! Máte-li pejska takové povahy, bude lepší, když bude mít člověčí doprovod a vodítko…

Dalším tipem pejska je pejsek „ostrý“ a obranářský. Takového raději na svatbu ani neberte. Nemá-li rád lidi a hlídá si jenom vás, nemuselo by to dopadnout dobře. No a nakonec, i když máte skvěle vycvičeného pejska, který je hodný a poslouchá na slovo – nenechte ho v tom samotného. S pejskem si trasu nacvičte a nechte ho předem vám misku s prstýnku několikrát přinést. Pokud ho vypustíte v úplně neznámém prostředí poprvé, navíc se spousty lidmi okolo, bude to pěkný chaos!

Přejeme vám, aby to dopadlo dobře a vaše prstýnky byly úspěšně doručeny k oltáři. Ať už to ale skončí jakkoliv, určitě se ale s takovým nosičem prstýnků pobavíte vy, i vaši svatebčané!

 
 

Přečtěte si více