Marriage Guide online

Podzimní svatba

Text: Michaela Vadová

Svatba hrající všemi barvami? Nic se v pestrosti nevyrovná podzimním svatbám. Letní svatby bývají sladěné do jedné barvy, kdežto podzim nabízí harmonickou paletu tónů a motivů, kterým neodoláte.

Podzimní svatba

Barvy listí si můžete propůjčit již na svatební oznámení. Jemné tóny oranžové, tmavě červené, hnědé a doznívající zelené ovšem mohou prolnout celou svatební dekoraci – od výzdoby stolů až po svatební kytici.

Přírodní výzdoba

Barevné podzimní listy mohou zdobit svatební tabuli, list může sloužit jako podklad pro snubní prstýnky. Podzimní barvy teplé žluté, oranžové a rudé můžete směle doplnit i fialovou nebo dalším ladícím odstínem.

Milujete-li květy ve vlasech, právě podzim vám přinese nejkrásnější syté barvy. Květiny a listy ovšem nejsou jediným podzimním dekoračním materiálem. Využívají se i dýně, oříšky, kaštany, mech, žaludy, jeřabiny a další přírodniny, které mohou ušetřit nemalou položku ve svatebním rozpočtu. Dýně a dekorační tykve si snadno můžete vypěstovat na zahrádce, nebo o ně poproste svoji babičku.

Využijte neopracované dřevěné prvky – stačí na kulatinu umístit svíčky a jednoduchý a přitom efektivní prvek je na světě.

Víno a jiné plody

Na podzim nám příroda dává své dary a podzimní svatba má jedinečnou příležitost toho využít. Vinná réva nebo víno v tekuté podobě se bude skvěle hodit, stejně jako nablýskaná jablíčka a hrušky. Máte-li možnost, zajistěte si pečená jablka, jablka s karamelem a vanilkovou zmrzlinou, nebo jablíčka s karamelovou krustou.

Svatební dort

Na dortu s čokoládovou polevou vyniknou pestré květy růží či barevné marcipánové listy nejlépe. Výborně vypadají i klasické bílé dorty, zdobené jedlými růžemi, lístky či jinými dary podzimu.

Pryč s černou

Místo klasické a možná trochu fádní černé můžete zabrousit do odstínů teplých hnědých a tónů čokolády. Především svatební oblek ženicha může být v těchto tónech na podzim skvělou volbou, která vynikne a zároveň se sladí s podzimní atmosférou na všech fotografiích.

Družičky se mohou obléknout místo růžové do oranžové nebo vínové.

Téma ptáků

Na podzim odlétají ptáci na jih, proto se často na svatebních tiskovinách objevují dvě vlaštovky, které symbolicky odlétají spolu do nového života. Ptáčky nebo podzimní lístky můžete využít i místo tradiční myrty na svatební vývazky nebo pro ženichovu korsáž.

Podzimní svatební focení

Nezaměnitelnou atmosféru svatebních fotek z podzimu poznáte podle charakteristické podzimní barevnosti. Padajícímu listí mohou ostatní svatební hosté pomoci a skvěle vypadá také zapadající slunce, prosvítající skrze barevné listy v moment polibku nevěsty a ženicha. Pro fotky s nádechem recese si ženich s nevěstou obují holínky. Pokud prší, vůbec nevadí – i fotografie novomanželského páru s deštníkem vypadají skvěle.

 
 

Přečtěte si více