Marriage Guide online

Jak si nepokazit líbánky

Text: Lucie Holásková

Znáte to - říká se, že svého partnera poznáte nejlépe na cestách. Můžeme být ve svém vztahu šťastní, ale někdy nám to společné cestování prostě nejde. Máme jinou představu o trávení volného času, partner je nevrlý řidič a vy špatná navigátorka a podobně. Proto přicházíme s článkem o tom, jak se vyvarovat hádkám při líbánkách. Časem by to možná byly úsměvné historky, ale nikdo se nechce z líbánek vrátit zklamaný.

Jak si nepokazit líbánky
Foto: pixabay

Učiňte rozhodnutí předem

Asi prvním zásadním krokem je alespoň strohý plán o tom, jak budou vaše líbánky vypadat. Rozhodujte se společně s manželem/ manželkou. Musí to být kompromis, to je základ.

Vyberte tak společně následující body:

1. Destinace

Pokud nepatříte mezi ty, kterým je jedno kam pojedou, vybírejte společně. Vyberte takovou destinaci, aby byli spokojení oba. Partner rád turistiku a vy pláže a opalování? Líbánky neznamenají, že se od sebe nemůžete ani hnout. Například Řecko nabízí krásné pláže, kde se můžete slunit, zatímco váš partner dobývá řecké pohoří.

2. Program

Alespoň částečně si ujasněte program líbánek. Opět myslete na blaho obou a podle toho plánujte. Partner je ochotný s vámi podstoupit relaxační den v podobě wellness? No vy zase můžete pro něj udělat adrenalinový den a užít si vodních sportů a aktivit. Vy chcete nekupovat na místních malebných tržnicích? Tak s ním zajděte třeba na ochutnávku piv pro danou zemi. Plánování programu ale neznamená, že se jej musíte zuby nehty držet a lpět na něm. Nebuďte puntíčkáři. Vždy se program změní - podle nálady, počasí, vaší energie a podobně. Buďte trochu spontánní a nechte se překvapit, co vám vaše destinace nabídne. Hlavně nebuďte protivní a zklamání, že neděláte přesně to, co bylo právě na programu.

Důležitá je aklimatizace

Další věc, která je později úsměvnou historkou, je nesprávná aklimatizace - tedy střevní problémy. Dávejte si na to pozor. Nikdo nechce strávit líbánky na toaletě. Pozor na to, co pijete a jíte. Jste v cizí zemi a jiná voda vám může způsobit nemalé potíže!

Kromě střevních požití si také dejte pozor na úpal a dehydrataci. Už od školky víme o pokrývce hlavy a pitné režimu. Vtloukáme to dětem do hlavy, ale samy nakonec nedodržujeme toto základní pravidlo. Bolesti hlavy a zvracení pak nejsou milou vzpomínkou na líbánky.

No stress

No a nakonec, ale také v první řadě se přestaňte stresovat. Jsou to vaše líbánky! Je potřeba vypnout hlavu od všedních dnů, práce a problémů. Užívejte si každý okamžik. Každý je totiž jedinečný. A ačkoli vás za život čeká ještě pár dovolených, líbánky jsou jenom jedny!

 
 

Přečtěte si více