Marriage Guide online

Zaměřeno na vaše nehty: Ať září společně s vámi!

Text: Lenka Zelnitiusová

Svatební den si žádá pozornost nejenom v rámci róby, ale také líčení. Nemluvě o manikúře, jež je opravdu na očích a také v hledáčku fotografa. Přinášíme vám tipy, díky kterým budou vaše nehty v den D zářit.

Zaměřeno na vaše nehty: Ať září společně s vámi!Zobrazit galerii (6)
Foto: Pixabay.com

Upravené nehty jsou vizitkou každé ženy, natožpak nevěsty, která chce všechny přítomné okouzlit a cítit se jednoduše fantasticky. Nemluvě o tom, že snubní prstýnek dokonale vynikne jen na upravených nehtech. Ještě než se rozezní svatební zvony, mějte v otázce manikúry jasno, ať si můžete zamluvit termín s předstihem.

V současné době můžete vybírat hned z několika alternativ. Frčí přirozenost, gel laky, japonská manikúra, známá pod označením P - Shine, gelovky, ale i nestárnoucí Francie.

A co takhle zkusit gel lak?

Nanášení gel laku zvládnete i vy.
Nanášení gel laku zvládnete i vy. | Foto: Pixabay.com

Je vaším přáním nehty zpevnit, dodat jim barvy a lesk? Tím pádem vám přijde vhod gel lak, který tyto benefity přináší. Stačí nanést tři vrstvy, každou z nich zapéct v UV či LED lampě a je hotovo. Využít můžete pestrou škálu zdobení jako jsou razítka, samolepky nebo pigmentové pudry nejrůznějších odstínů.

Japonská manikúra

Můžete se pochlubit dlouhými a pevnými nehty? Přirozenost a krásu vašich nehtů zvýrazněte za pomoci šetrných alternativ. Jednou z nich je metoda P - Shine, která k nám doputovala z dálkou vonícího Japonska. Přináší s sebou tradiční postup a přírodní receptury, ty přispívají ke zdraví a vitalitě nehtů. Mezi hlavní složky patří včelí vosk, výživná mateří kašička a pasta s obsahem křemíku a hromady dalších vitamínů. Abyste však dosáhla požadovaného výsledku, začněte s touto lesknoucí se kůrou, co nejdříve. Pokud se vám nechce utrácet, můžete si objednat pečující sadu a aplikaci provést v pohodlí domova.

Nesmrtelný evergreen

Bílé špičky nehtů jsou pořád hitem.
Bílé špičky nehtů jsou pořád hitem. | Foto: Unsplash.com

Někdo ji miluje pro její vkusnost a eleganci, jinému však může přijít nudná. Nevěsty ji v rámci svatebního dne hojně využívají, a není se čemu divit, díky svým bělostným proužkům na konečcích nehtů jemně ladí se svatebním outfitem.

Pokud máte v lásce trochu kreativnější zdobení, zvolte kytičky, glitrové kamínky, nebo krajkovou aplikaci. Pamatujte také na to, že „Francii“ lze použít jak na gelové, tak rovněž i na přírodní nehty. Máte-li již vyhlédnutý daný design, určitě ho přineste k manikérce s sebou.

Gelové nehty

Vydrží vám v perfektním stavu více než čtrnáct dní a patří mezi nejoblíbenější v rámci svatební manikúry. I přesto, že si můžete zvolit z úctyhodných délek, nijak to nepřehánějte a vyberte si zlatou střední cestu. Přespříliš dlouhé nehty působí lacině.

Tak jako tak si první aplikaci nenechejte až na termín před svatbou a vyzkoušejte si je tzv. nanečisto. Snáze si zvyknete a nebudete se s nimi o svatebním dnu cítit nepříjemně.

Jaké „gelovky“ se na svatbu hodí? Vybírat můžete z oblíbených ombré či nude odstínů, navíc vyzdobené o štrasové kamínky, dále letí ty jemně růžové, béžové, pastelové, případně ty ve francouzském stylu či s čirým lakem, pouze doplněné o jemnou samolepkou či jinou líbivou aplikaci.

Mějte na paměti!

Upravené nehty dokonale vyniknou se snubním prstýnkem.
Upravené nehty dokonale vyniknou se snubním prstýnkem. | Foto: Pixabay.com
  • Termín návštěvy u nehtařky si domluvte dopředu a rozhodně nejlépe dva až tři dny před obřadem, ať využijete jejich plnou krásu.
  • Doporučujeme také zkoušku nehtového designu, přibližně měsíc či dva před obřadem. Ať případně můžete vychytat možné nedostatky.
  • Zdobení nehtů přizpůsobte také stylu svatebních šatů, nejlépe tak, ať celkově souzní s vaší vizáží.
  • Ať už budete mít otevřené střevíčky či nikoliv, rozhodně myslete i na pedikúru.

Jak navýšit kvalitu nehtů? Máme pro vás účinné tipy!

Nezapomínejte na pečující olejíčky.
Nezapomínejte na pečující olejíčky. | Foto: Pixabay.com
  • Doplňte železo, vápník, vitamín A, E a především ty skupiny B jako je riboflavin a panthenol. Nezapomínejte také na biotin.
  • Trápí vás bolestivé záděry? Pomůže zázračné „céčko“.
  • Lámavé nehty udržujte v krátkých délkách a přitom zobejte jak vitamíny a minerály, tak používejte různé vyživující olejíčky a ochranné laky.
  • Krém na ruce nezapomínejte aplikovat i na nehty, zvláště pak do kůžičky kolem nehtových lůžek.
  • Během úklidu používejte ochranné rukavice. Ať dezinfekce není v přímém kontaktu s vaší pokožkou a nehty. Zbytečně je těmito prostředky podráždíte.
  • Jezte vyváženě, racionálně a pravidelně. Jídlo z fast foodu neprospívá nejenom váze, ale také stavu vaší pleti, rovněž tak i nehtům.

Hebké a krásné ruce? Víme, jak na to!

Ruce si péči zaslouží.
Ruce si péči zaslouží. | Foto: Pixabay.com

Nevěsta usiluje o dokonalý vzhled, proto by se vaše pozornost měla ubírat nejenom k manikúře, ale také o ruce komplexně. Upravené ruce jsou chloubou každé ženy, proto bychom se o ně měly pečlivě starat, zvláště pak o jejich pokožku, na kterou působí nejenom sluneční paprsky s UV zářením, ale také četné mytí spolu s manuální námahou. Mezi každodenní péči patří hydratace formou různých krémů, olejíčků či populárních šetrných pěn s ovocnou, květinovou či mandlovou vůní. Jednou za čtrnáct dní myslete na peeling, který obrousí odumřelé buňky a dá vyniknout těm novým. Po té by měla přijít řada na nejlépe noční či olejový zábal. Postup je velmi snadný, stačí ruce natřít silnou vrstvou hydratačního krému (oleje) a po té vklouznout do bavlněných rukavic, a to nejlépe přes noc.

Náš tip: Milujete aromatické oleje? Ten mandlový, olivový či avokádový lehoučce nahřejte, ruce do olejové lázně ponořte a v mysli si představujte něco velmi příjemného. Nezapomínejte ani na stimulující masáž.

 
 

Přečtěte si více