Marriage Guide online

Význam svatebního webu rozhodně nepodceňujte!

Text: Lenka Zelnitiusová

Romantickou žádost o ruku máte za sebou a nyní vás čeká plánování veselky? Máte tak trochu pocit, že se v těch povinnostech ztrácíte a do toho vám svatebčané pokládají všetečné otázky? Starosti i čas vám ušetří svatební web, který se stane skvělým prostředníkem mezi vámi a hosty. Navíc si ho můžete vytvořit snadno a rychle, i když programování je pro vás španělskou vesnicí.

Plánujete lesní svatbu, nebo naopak tu v zámeckém stylu? Stejně jako svatební oznámení i svatební stránky by měly odrážet vámi požadovanou představu o svatbě. Zakomponujte do jejich vzhledu atmosféru, vámi zvolené barvy, nebo oblíbený citát, který charakterizuje vaši lásku. Jsou to právě ty personalizované maličkosti, které umožní svatebčanům se na svatbu dostatečně připravit a především se na ni neskutečně těšit.

Dvě varianty: Kterou upřednostňujete vy?

Význam svatebního webu rozhodně nepodceňujte!

Svatební web je vhodné připravit a spustit s dostatečným předstihem, samozřejmě před tím musíte znát termín i místo svatby. Vůbec neplatí, že vaše svatební stránky musíte po veselce zrušit. I nadále mohou prezentovat váš příběh, svatební momentky či snad jejich součástí může být počítadlo, kolik let či měsíců jste již spokojeně manželé. Postupně jej můžete doplňovat o důležité životní události, kde nebude chybět datum narození vašeho potomka, stěhování, nebo třeba snímky z líbánek, které jste si kvůli napjatému rozpočtu dopřáli o pár let později.

Máte-li v plánu svatební web využít pro výše uvedené účely, určitě se doporučuje zvolit doménu skládající se z vašeho společného příjmení, a to nejenom s placeným hostingem, ale i se zásahy odborníka, který stránky vyladí dle vašich potřeb. Přístup na vaše osobní stránky může mít jen určitý okruh lidí, odkaz i heslo jim můžete zaslat spolu se svatebním oznámením. Budete mít jistotu, že tuto náležitost nepřehlédnou.

Pokud zařizujete svatební webovky ryze pro informativní účely, můžete vybírat z pestré škály dostupných šablon a řešení, které jsou zdarma. U této varianty je zdarma také doména, její název si vymyslíte sami, nicméně její koncovka je již předem definovaná podle zvoleného poskytovatele. Ten vám provozování umožní vyměnou za reklamu. Existují také placené platformy pro vytváření webu, jejichž cena začíná kolem 700 Kč za plnou verzi.

Co by měl svatební web obsahovat?

Význam svatebního webu rozhodně nepodceňujte!

Promyslete si, jaké funkce od stránek požadujete. Mezi ty nejoblíbenější patří kniha hostů, seznam svatebních darů, ale také sekce nejčastějších otázek spolu s odpověďmi, možnost zaslání komentářů, dotazů, prezentace svatebního oznámení, programu či menu. A rozhodně myslete na váš příběh spolu s časovou osou. Hostům můžete mimo jiné představit i vaše rodiče nebo svědky.

Výhodou je především rychlá variabilita. Pokud se cokoliv změní, můžete na stránkách dané náležitosti pozměnit, aniž byste museli obtelefonovávat známé nebo dané změny oznámit skrze osobní návštěvu. Ušetříte si hromadu času a také nervů. Mimo jiné získáte více prostoru na to, abyste si přípravy užili a měli možnost se na váš den D i těšit.

Bonusy, které svatební web přináší

Konkrétně svatebčanům vysvětíte, jaký dress code je na vaší svatbě vítán. Dámy například vyzvete k fialovým šatům a muže zase k fialovým tkaničkám do bot, motýlku, nebo křiklavým ponožkám v téže barvě. Najdou se i tací, co preferují ležérnost oproti sešněrované klasice ve formě obleku a společenských šatů.

Neváhejte připojit informaci o zajištění ubytování, nebo vyřešení dopravy na místo svatebního obřadu či svatební hostiny.

Nechcete, aby hosté během obřadu či na vaší svatbě celkově fotili jeden za druhým? Vyzvěte je k tomu taktně, že byste rádi, aby si svatbu užili a ne lovili svatební fotky. Od toho přece máte svatebního fotografa!

Svatební web může obsahovat také informace ohledně rozlučky se svobodou. Tak proč tohoto prostoru nevyužít!

Kde svatební web zřídit?

  • wedos.cz
  • banan.cz
  • estranky.cz
  • inpage.cz
  • naseano.cz
  • proweb.cz
  • webnode.cz
  • wix.com
  • zombeek.cz
 
 

Přečtěte si více