Marriage Guide online

Volba termínu svatby

Text: Pavla Růžičková

Jedním z prvních kroků při plánování svatby je volba vhodného termínu. Přeci jenom jde o jeden z nejdůležitějších dnů v životě. Od toho se totiž odvíjí mnoho dalších povinností a okolností. Možnosti každého dodavatele, počínají od volných termínů svatebních salónů, míst svatebního obřadu až po floristu a volbu květin. Jejich kapacity budou záležet na vybraném, jedinečném datu, které si nakonec zvolíte. Je nutné brát v úvahu, že i zvolený den svatby může ovlivnit nakonec i cenu.

Volba termínu svatby

Jaký má být svatební den?

Než začnete nad vhodným datem uvažovat, je třeba si důkladně promyslet, zda by měl pro vás něco konkrétního znamenat, co by mělo datum splňovat a zda právě to vybrané datum získá po jeho uskutečnění na své důležitosti a nezapomenutelnosti. Prvním směrem, kterým se máte při volbě termínu vydat je období, ve kterém chcete svou svatbu uskutečnit. Zda má být teplo, i když vám to nikdo nezaručí, nebo máte raději sníh a zvolíte hory. Který z pohledů je pro vás důležitější si musíte rozhodnout sami.

Napište si seznam pro a proti!

Dejte slova na papír a napište si svá pro a proti. Předem si to promyslete nejdříve sami a pak vyjděte teprve s návrhem na světlo. Pár postřehů a základních informací, které mohou před výběrem data pomoci, si uvedeme. Má to být jaro, léto, podzim nebo zima? Každé období je něčím specifické a v každém období může být vaše svatba nádherná, zcela jedinečná a nezapomenutelná. Pokud si chcete své datum svatby stanovit podle ročního období, zamyslete se nejprve nad tím, co pro vás jednotlivá období znamenají. Které období je vám nejbližší a ve kterém asi bude svatba dokonalá.

Když je vybráno...

Pokud máte období svatby jasné, je velmi vhodné jej zkonzultovat se snoubencem, nejbližšími rodinnými příslušníky a přáteli. Je to sice vaše svatba, ale pokud v tomto období má někdo blízký nějaké neodkladné aktivity, nebo třeba dovolenou, a vás by to mrzelo, zkuste ještě datum raději přesunout. Vyhnete se předem nepříjemnému a náročnému řešení nového termínu v období, kdy už máte spoustu věcí naplánováno, a termíny jsou obsazené. Dnes je moderní rozeslat asi 6 měsíců před svatbou pozvánky a e-maily svatebním hostům, aby si včas tento den či víkend sami zarezervovali v kalendáři a počítali s ním raději dlouho dopředu.

Termíny a data

V létě se budete potýkat s dovolenými, v prvních dvou zářijových týdnech mají zase mnozí lidé s malými dětmi plno práce s návratem do poprázdninového školního režimu. Děti jdou do školky a školy, chystají se rozvrhy kroužků a je třeba zařídit hodně věcí. Zimní svatbu můžete ovlivnit předvánoční a také novoroční shon. S dokonalým datem se můžete rozhodnout pro velký životní krok. Nejdůležitější je to, co datum pro vás představuje. Má to být nejkrásnější den vašeho života. Nejkrásnější datum pro skvělou a nezapomenutelnou svatbu je to, které se bude hodit všem, které na své svatbě chcete opravdu mít.

 
 

Přečtěte si více