Marriage Guide online

Jak zabavit svatebčany mezi hostinou a tancováním

Text: Petr Kollman

Hostina je úspěšně za vámi a teď se těšíte na hudbu a tanec až do nočních hodin? Abyste předešli možným problémům s rozprouděním zábavy, máme pro vás několik tipů. Vyzkoušejte je všechny nebo si vyberte jen to, co vás zaujme nejvíce. Každopádně neprohloupíte, ať už si z níže uvedeného vyberete cokoliv.

Jak zabavit svatebčany mezi hostinou a tancováním
Foto: Kollman

Fotobudka

Možná jste o tom už slyšeli. Nebo to alespoň znáte z amerických filmů. Fotobudka je kabinka, do které si sednete a necháte se vyfotit automatickým fotoaparátem, který okamžitě fotografie zpracuje a vytiskne. Pokud byste něco podobného měli rádi na své svatbě a připravili tak svatebčanům spoustu legrace i krásnou, hmatatelnou vzpomínku, máte několik možností. Můžete si fotobudku sami připravit – přichystáte rekvizity a případně pozadí (například barevnou tapetu nebo látku) a necháte hostům na pospas svůj vlastní fotoaparát s funkcí samospouště.

Další možností je místo fotoaparátu před pitvořící se hosty posadit svého fotografa, který věnuje nějakou tu půlhodinku jejich zvěčňování v těch nejbláznivějších pozicích a grimasách. A konečně poslední varianta, pronájem fotobudky. Takovou možnost máte už i u nás a hned v prvotřídní kvalitě, stačí si projít ukázkové fotografie a přesvědčíte se sami. Za kvalitu se ovšem platí a tak budete muset z peněženky vytáhnout nějakou tu kačku navíc. Někdy ale pronájem fotobudky nabízejí i některé svatební agentury, tak se nezapomeňte informovat. Vaši hosté totiž budou nadšení a rozhodně to stojí za to!

Obří stolní hry

Klasické hry jako Člověče, nezlob se!, šachy nebo lodě se asi na svatbu moc nehodí. Když je ale zvětšíte do nadprůměrných rozměrů, je to sázka na jistotu. Jen to nikde nekoupíte, budete si s tím muset poradit sami a vyrobit figurky a hrací plochu ze dřeva, kartonu nebo polystyrenu, a to nějakou práci dá. Takové šachy s velkými kartonovými figurkami nebo lodě z dřevotřískové desky a polínek, na to se nezapomíná.

V případě, že jste si oblíbili stolní hru Jenga, není důvod právě ji nezvětšit do obřích rozměrů. Věž sestavenou tradičně z 54 hranolů skládaných vždy po třech na sebe podobně jako hranici totiž vytvoříte opravdu snadno ze špalků, které nařežete na stejně velké hranoly. Pak už jen sestavíte věž a z ní se snažíte vytáhnout co nejvíce hranolů tak, aby zůstala stát. S tím můžou vaši hosté řádit až do rána.

Piňata

Že to slovo slyšíte, respektive čtete poprvé v životě? To nevadí, jistě jste ji už totiž viděli, alespoň ve filmu. Jedná se o velký papírový objekt zavěšený na šňůrce, do kterého se snažíte se zavázanýma očima trefit tyčí, rozbít ho a tak z něj vysypat obsah. Piňata může mít mnoho podob, například může být ve tvaru srdce, mraku nebo jednoduše koule, a náplň je také jen na vás. Oblíbené jsou samozřejmě bonbony a jiná cukrátka pro děti, alkohol v mini lahvičkách pro dospělé nebo záplava konfet.

Její výroba není vůbec drahá záležitost, návody na všechny možné její podoby najdete na internetu pod heslem piňata tutorial.

Instagramování

Jste-li, nadšenými uživateli sociální sítě Instagram a vaši hosté také, udělejte z nich své svatební špiony. Momentky, které svými mobilními telefony zachytí, pak nahrají na Instagram a opatří vaším speciálním hashtagem (například #MajdaTom2013). Vy jim k tomu nezapomeňte napsat instrukce třeba na ceduli u baru: Pokud instagramujete, použijte označení #svatbaMirekaMonika. Možná pak zpětně oceníte, že vaši hosté zachytili první polibek či tanec. Nikdy totiž nevíte, co se může v tu nejnevhodnější chvíli stát s fotoaparátem vašeho fotografa, a štěstí přeje připraveným.

Samoobslužné bary

Jste sice po obědě, ale na následující oslavě, ať už v restauraci či doma na zahradě, budete mít jistě pro hosty připravené nějaké to občerstvení. Zkuste některé části rautového stolu proměnit v samoobslužný bar, máme pro vás tři tipy.

Bar s horkými nápoji

Základem takového baru jsou v první řadě samozřejmě šálky, káva, kávovar, různé druhy čajů, cukr, med a mléko. Děti pak jistě potěšíte také nabídkou horké čokolády, kterou si sami mohou připravit z nalámaných kostiček čokolády a horkého mléka. Abyste však bar dovedli k dokonalosti, přidejte ještě hromadu různých polev a posypů, například karamel, lentilky, strouhanou čokoládu, oříšky, sušené ovoce, mleté chilli, skořici, kardamon a vanilku. A nezapomeňte na čerstvou šlehačku. Vaši blízcí tak nemusí neustále někomu říkat, jakou kávu že to mají nejraději, prostě si ji sami udělají podle chuti a ještě si ji ozdobí tím, co jim chutná.

Koktejlový bar

Připravte na stolek různé druhy alkoholu, džusů a sirupů, čerstvé ovoce a bylinky a hlavně velké množství ledových kostek i tříště. Doplňte o shaker, hmoždíř, brčka a rozpisy jednotlivých alkoholických i nealkoholických drinků.

Bar s dezerty

Každý občas dostane chuť na něco sladkého a díky podobnému baru na nějakou dobu zaručeně zabavíte všechny děti (a někdy nejen je). Nasypte do sklenic různé druhy bonbonů, připravte světlé i tmavé minidortíky cupcakes a několik druhů krémů, polev a posypů, ať si je každý může ozdobit podle chuti. Přidáte-li ještě čokoládové fondue spolu s hromadou pokrájeného čerstvého ovoce, rozhodně nic nezkazíte.

 
 

Přečtěte si více