Marriage Guide online

Jak zabavit hosty během focení novomanželů aneb program pro svatebčany

Důležitým bodem pro váš den ,,D“ je také vytvoření krásných fotografií, které zachytí tento okamžik štěstí a stanou se tak chloubou vašich rodinných fotoalb. Dnes se ale nebudeme věnovat tomu, jak správně vybrat fotografa, čas a místo, pro vaše focení – dnešek je o tom, jak se postarat o své svatební hosty, aby se ve chvíli vaší nepřítomnosti nenudili.

Jak zabavit hosty během focení novomanželů aneb program pro svatebčany

Každá nevěsta má po ruce družičku, či svatební koordinátorku, která je její pravou rukou. Společně pak plánují vše – od pozvánek, harmonogramu obřadu, až po výběr vhodných květin, fotografa, zábavu a další věci. No je tady jedna taková mezírka, na kterou občas zapomínají i opravdoví profíci. Jedná se o program, během focení novomanželů.

Nejčastěji focení probíhá ihned po obřadě, či po svatební hostině. Nejprve nastává ,,hromadné focení“ a pak se novomanželé, spolu s fotografem, odeberou na vybraná romantická místa, kde se nechávají o samotě, či za přítomnosti svědků a rodičů, zvěčnit.

Tento proces samotný je považován, za jeden z bodů z harmonogramu svatebního dne. Buď se tedy předpokládá, že svatebčané se mezitím dopraví na místo určené, pro svatební hostinu a vyčkají na ženicha s nevěstou, nebo že po obědě si dají kávu a nějaký ten zákusek a opět budou vyčkávat, až focení zamilovaných novomanželů skončí. To je ale chybou!

Nikdo z nás nemá rád čekaní a ačkoli je svatební den nabitý programem od rána, až do večera, volnější zábavu, bez programu, je lepší zvolit až na večer, kdy se hosté baví dle libosti, tančí, zpívají a popíjejí. Ihned po obřadě, či po hostině, svatebčané očekávají instrukce. Nevědí, co se bude dít a jaký program následuje, a proto je nutné je zabavit. Jak již bylo řečeno, od toho slouží také družička, či koordinátorka. Často však koordinátorka po obřadu odchází a družička doprovází novomanžele, na jejich focení.

Pět užitečných rad, jak zabavit hosty během focení

Otázkou tedy zůstává, jak postupovat správně, aby se svatební hosté nenudili, ale také, aby jejich program nebyl přetížený. Dopřejte jim příjemný odpočinek, spojený se zábavou. Mezitím, co se vy budete usmívat, do objektivu fotoaparátu, budou na vás hosté čekat – vy jste totiž celebritami tohoto dne!

Zabavit je tedy můžete různými varianty.

  • Videa – na svatbách se často promítají různá videa z dětství, poskládaná z fotek, zážitků a významných okamžiků, ze života novomanželů. Takové video můžete pustit svatebčanům právě ve chvíli vaší nepřítomnosti. Je dobré k fotkám připojit i nějaké popisky, jako je datum, či místo pořízení fotografie. Není pak zapotřebí žádného komentáře, tudíž ani přítomnost vaší družičky.
  • ​Svatební noviny – příjemnou variantou pro svatební hosty jsou svatební noviny. Proč je to příjemnou variantou? Ti, kteří by se nudili při čekání na to, až skončí focení, si mohou počíst a zabavit se tak. Pro jiné je to ale také prostor, kdy nemusí dělat nic, vychutnají si kávu, povykládají si s ostatními hosty a odpočinou si od programu. Svatební noviny slouží jako krásná prezentace vás dvou – často se do nich píše příběh seznámení, přikládají se fotky a další informace (více o tom, jak napsat svatební noviny).
  • Fotokoutek – je trendem dnešní doby. Ano, oblíbenou variantou zábavy dnešní doby, na všech oslavách a událostech, je přítomnost nápaditého fotokoutku, s rekvizitami. K tomu vám postačí ,,zaúkolovat“ jednu osobu s průměrným fotoaparátem a o zábavu je postaráno. Hosté se u této aktivity náramně baví a vzniklé fotky vám, i vašim hostům, poslouží jako vzpomínky na tento den.
  • Svatební kvíz – na lavici zůstane jen propiska a papír a neopisovat! Ano, i kvíz je jednou z oblíbených variant toho, jak zabavit hosty. Do kvízu pak můžete napsat jakékoli otázky, které vás napadnou a ověříte si tak, jak dobře vás vaši svatebčané znají. Nezapomeňte ale na propisky!
  • Poděkování – posledním tipem na svatební zábavu hostů je forma poděkování a to oboustranná. Při zasedacím pořádku je zvykem na stůl umísti kartičky se jmény svatebčanů. Pokud k cedulce připojíte nějaký srdečný vzkaz s poděkováním, za jeho přítomnost na vašem dnu ,,D“, stane se to pro hosta dojemnou vzpomínkou. I když je tento den o vás, osobní přístup ke každému, koho zvete na svatební hostinu, bude třešničkou na dortu. K lístečku můžete připojit i menší dáreček, nebo vaši společnou fotografii, s daným hostem. Na oplátku pro vás, připravte hostům tzv. ,,Knihu náštěv“, či papír, kam mohou hosté napsat osobní vzkazy, dojmy a přání, určené jen vám. Často se používají i různé předtištěné obrázky, kam hosté obtiskávají své otisky prstů a připojují podpisy, či přání. Novomanželé si tak mohou tento obraz nechat zarámovat (nejčastěji jde o vzory: strom života, nekonečného schodiště, bludiště – labyrintu, květin, kde otisky tvoří okvětní lístky apod.). Nezapomeňte ale na tiskátka s barvou!

Pevně věřím, že vyberete tu nejvhodnější variantu právě pro vaše svatební hosty a nebo vám tento článek vnukl nový nápad na svatební zábavu. Vždyť jste to právě vy, kdo zná své hosty a nejlépe ví, co jim bude vyhovovat ve chvílích, kdy vy si budete užívat novomanželského focení!

Přečtěte si další tipy v článku jak zabavit hosty u svatební tabule

 
 

Přečtěte si více