Marriage Guide online

Tipy na svatební noviny a jejich obsah

Text: Lucie Holásková

Svatební noviny, nejsou jen ty, které vám slouží jako inspirace pro výběr vhodné dekorace na svatbu, svatebních šatů a dalších věcí. Svatební noviny klidně můžete napsat a přichystat i vy, pro vaše svatebčany. V následujícím článku vám pomůžeme s výběrem a přidáme mnoho tipů na ty nejlepší svatební noviny!

Tipy na svatební noviny a jejich obsah
Foto: Lucie Holásková

K čemu slouží svatební noviny?

Nejedná se tedy, jak je již jasné, o klasické noviny, avšak zachování informativního účelu je důležité i v tomto případě. Svatební noviny slouží pro zábavu a zpříjemnění volných chvil vašich svatebních hostů. Můžete je rozdat například na uvítanou, k zabavení ve volné chvíli, nebo na konci svatebního dne, na cestu domů, jako památku a příjemné počtení pro svatební hosty, na doma. Svatební noviny by měli být zejména o vás, tedy o novomanželech a vytvořit tak psaný příběh o vaší lásce, nebo hosty informovat o věcech, které o vás nejspíše nevěděli.

Obsah svatebních novin, aneb správný výběr je důležitý!

Noviny by měly být především čtivé, spíše kratšího rozsahu a také dojemné a zábavné.

Hlavním obsahem, jak již bylo řečeno, je tedy váš vztah. Nejlepší variantou je s láskou a důvtipem popsat to, jak jste se s partnerem seznámili. Každý z nás má přece nějaký příběh a romantické filmy a komedie vznikají také na základě skutečných příběhů. Zde se však bude jednat o vaši ,,lovestory", ke které můžete přidat i pár fotografií a vzpomínek. Hosté se tak dozvědí něco pěkného z vašeho soukromí. Vyvarujte se ale popisování sexuálních příběhů, či různých nevhodných témat, jako je nevěra a další. Pokud máte již děti, můžete se věnovat i popisu události jejich narození.

Dalším obsahem pro vaše svatební noviny můžou být například koláže fotogrfií ze svatby vašich maminek, babiček, prababiček, nebo článek s témtem historie vašeho rodu, apod. Vhodným doplněním je i program svatebnío dne, svatební menu, případně popis místa, kde se svatba odehrává.

Doplňkové a info sloupky vašich svatebních novin

Jako každé noviny, i ty vaše, mohou být doplněny o kratší sloupky, se zajímavostmi. Váš příběh jste již popsali, o co tedy vaše svatební noviny rozšířit? Může to být například kratší popis svatebních tradic (co je to svatba, kde tento název vznikl a podobně). Také se může jednat o popis charakteristiky vašich křestních jmen, či vašeho astrologického znamení. Další variantou pak může být význam, spojený právě s datem vašeho dne ,,D". Téměř na každý den v roce jde totiž vyhledat nějaká tradice, svátek, či historická událost. Vhodným doplněním svatebních novin ve sloupcích mohou být i informace pro svatební hosty o sdílení vyfocených fotografií přes jejich mobilní telefon na sociální sítě pod speciálními hashtagy #, poděkování rodičům, svědkům, apod.

Celkově by pak ale tyto info sloupky měly být kratšího charakteru, sloužící pouze jako doplněk k hlavnímu (vašemu) příběhu.

Vlastní svatební noviny jsou skvělou a originální metodou, jak hostům dovolíte poznat vás ještě blíže, ale také, jak je zabavit. Pokud si netroufáte je sepsat sami, můžete o to požádat někoho, kdo vás dobře zná, nebo poptat tyto služby na internetu.

Přeji všem pěkné a dojemné počtení. Věřím, že takové noviny se pak pro vás stanou archivními!

 
 

Přečtěte si více