Marriage Guide online

Zcela ženské svatební komplikace

Text: Pavla Růžičková

Celé ty svatební přípravy často bývají velmi vyčerpávající. Pokud nemáte na svatební koordinátorku, s blížícím se datem vaší svatby vám vstávají hrůzou vlasy na hlavě z toho, kolik toho je ještě nutné vyřídit, včetně nutné administrativy a nezbytné rodinné koordinace svozů a odvozů. Na větší svatbu je třeba vybrat termín, který si mohou dovolit absolvovat všichni hosté. Při výběru data také musí nevěsta zohlednit aspekt v podobě pravidelné měsíční návštěvy, kdy se o slovo hlásí biologické procesy typické pouze pro ženy. Žádná nevěsta asi nechce řešit své ženské problémy a nevolnosti ve svůj svatební den.

Plánování data svatby

Ideální je proto myslet na své dny hned od začátku a vybírat termín svatby se svým kalendářem po ruce. Jak to ale známe, tyhle věci zcela ideálně nikdy nefungují. Zákon schválnosti pracuje přesčas a mnohdy nepřetržitě. Možná se právě termín, který se vám vůbec nehodí, naopak zase stane pro většinu rodiny a blízkých přátel nejlepším možným datem. Často si také při všem svatebním stresu a šíleném plánování ani neuvědomíte, se vaše dny potkávají s termínem vaší svatby. Vlivem přetrvávajícího stresu se vám také často posune cyklus a nejde s tím nic dělat. Tak si raději nastíníme, co dělat, když se do této nepříjemné situace dostanete právě vy.

Zcela ženské svatební komplikace

Antikoncepce nebo Norethisteron

Pokud berete antikoncepci, máte svůj problém vyřešen. Mezi velké výhody hormonální antikoncepce patří totiž možnost posouvat svůj menstruační cyklus. V případě, že ji neberete a ani o nich nechcete uvažovat, můžete tuto nepříjemnou komplikaci vyřešit pomocí pilulek s názvem Norethisteron, který cyklus dokáže oddálit. Užívat je musíte nejméně 3 dny před předpokládaným počátkem menstruace a pokračuje v užívání během celé doby, která odpovídá žádanému posunu. Léky jsou na lékařský předpis u gynekologa. Jakmile přestanete s podáváním léku, do druhého až čtvrtého dne se vaše dny dostaví. Pokud se rozhodnete, že každé léky jsou potenciálně rizikové, a proto se rozhodnete tento přípravek nebrat, nepodléhejte panice. Pořád to ještě neznamená, že by vaše svatba díky tomu byla zcela v troskách.

Nesáhnete-li k pilulkám

Svatební den a bujaré veselí si s menstruací můžete užít i bez obav, že si potřísníte bílé šaty. Záchranou jsou speciální tampony s křidýlky, které vás opravdu zachrání. Na svůj svatební den si proto pořiďte zásobu tampónů O. B. Mají doporučení i od České gynekologické a porodnické společnosti a v obchodech vybírejte edici ProComfort Night. Pak zvolte mezi provedením Normal a Super. Podle síly menstruace vybírejte i verzi. O. B. tampony z řady ProComfort night mají čtyři ochranná křidélka a jsou vyrobeny z jemného, flexibilního materiálu. Křidélka odvádějí tekutinu přímo k jádru tamponu a zvyšují jejich celkovou spolehlivost. Pak se dohodněte s někým, kdo je vám nejbližší, nejlépe s družičkou či svědkyní, ať vás ještě hlídá pro pocit klidu. Zvolíte-li šaty s obručemi, bude vám muset kamarádka pomoci i při intimní hygieně a vaše šaty podržet. Z tohoto důvodu je proto důležité, aby to byla opravdu dobrá kamarádka, před kterou se prostě nestydíte.

 
 

Přečtěte si více