Marriage Guide online

Co udělat, aby byli svatební hosté spokojeni

Text: Pavla Růžičková

Pokud stále přemýšlíte nad tím, co si přeje každý svatební host, pamatujte na to již při samotné organizaci svatby. Nenechte se unést všemi dekoracemi, střihem šatů, zařizováním hostiny i fotografa, ale mějte stále na paměti, že jde zejména o početnou skupinu vašich svatebních hostů. Všichni lidé si udělali čas kvůli vám, pěkně se ustrojili a chtějí si tento den s vámi užít. Ujistěte se tedy, že se hosté budou s vámi bavit.

Dobré jídlo a alkohol zdarma

Co udělat, aby byli svatební hosté spokojeni

Svatební oběd a pohoštění jsou dost důležité. Zkuste vybrat jídlo, na kterém si všichni skvěle pochutnají. Kvalitní jídlo předem ochutnejte a pokuste se vytvořit to nejlepší menu. Musíte být připraveni na jedlíky masa i vegetariány. Pokud máte delší obřad již během dopoledne, nezapomeňte servírovat hostům jednohubky, koláčky a uvítací drinky. Za alkohol na svatbě by si hosté platit neměli. Zařiďte otevřený bar nebo pár lahví vína, které budou vždy na stole. Uspořádejte obřad a hostinu raději co nejblíže u sebe, ideálně přímo na jednom místě.

Ubytování v blízkosti svatby a krátké přesuny

Co udělat, aby byli svatební hosté spokojeni

Pro hosty, kteří jsou z daleka, je třeba zajistit ubytování. Budou si chtít oddechnout, dopřát si sklenku alkoholu a nechat na chvíli všechny starosti stranou. Proto raději udělejte rezervaci několika cenově dostupných pokojů poblíž místa svatby. Obřad na stejném místě jako hostina s ubytováním na dosah znamená pro vás i vaše hosty komfort a pohodlí. Jde-li o kostel a pak restauraci, je třeba volit tak, aby svatební hosté nemuseli chodit daleko a přesně věděli, kam mají jít.

TIP: Vytvořte malou mapku s instrukcemi, kterou přiložíte ke svatebnímu oznámení!

Krátký obřad a poklidná atmosféra

Pokud jsou rodiče rozvedení a nový partneři se nesnesou, je třeba na to pamatovat při zasedacím pořádku. Vždy posaďte hosty tak, aby si rozuměli u jednoho stolu. Zkraťte svůj svatební obřad na únosnou délku, rozsáhlá mše trvající 2 hodiny je opravdu hodně. Tak 30 až 40 minut je optimální délka svatebního obřadu. Dejte hostům možnost se orientovat, ať ví, co bude následovat. Nenechají si pak ujít žádnou akci a nenudí se. Zajistěte si harmonogram svatebního dne, ať hosté vědí, co se chystá. Najměte si svatební koordinátorku, která vás provede celým dnem, na nic nezapomene a postará se o to, aby nevázla zábava.

Čas s nevěstou i ženichem, zábava a konverzace

Co udělat, aby byli svatební hosté spokojeni

Svatební den bude velmi hektický, i když vše dobře zorganizujete. Všichni hosté s vámi budou chtít chvilku promluvit a je třeba, abyste jim tedy věnovali dohromady spoustu času. Čím více budete mít hostů, tím obtížněji se také budete moci věnovat každému z nich. Zkuste si ale přece jenom na každého z hostů najít alespoň malou chvíli a prohodit s ním několik slov. Svatební zábava by měla být také alespoň z části naplánovaná, aby se hosté nenudili. Právě svatby jsou místem, kde uvidíte přátele, které jste už roky neviděli a potkáte nové lidi. Živá hudba nebo skvělý DJ a pár svatebních her zaručeně rozproudí vaší svatební zábavu!

 
 

Přečtěte si více