Marriage Guide online

Tipy jak zpestřit svatební den

Text: Michaela Vadová

Nikdy jich není dost a vždy se hodí – přinášíme vám další sadu krásných svatebních nápadů a jednoduše realizovatelných tipů, jak proměnit vaši svatbu v nejen krásný, ale také okouzlující, osobitý a jedinečný zážitek.

Tipy jak zpestřit svatební den

Předsvatební výlet

Bojíte se, že vaši nejlepší přátelé budou na svatbě nudit? Samozřejmě, že neznámé prostředí s neznámými lidmi je náročný začátek pro pohodový den plný svatební zábavy. Babičky budou plakat, rády uvidí všechny z rodiny (jak vyrostli), rodiče na vás budou hrdí, …ale co vaši přátelé? Pokud na svatbu pozvete lidi, kteří se vzájemně neznají, a chcete odbourat prvotní stud – uspořádejte pro ně i pro sebe společný předsvatební výlet. Připravte hry, stopovačku, nebo se společně vydejte na zajímavé místo, jeďte spolu na kolech nebo na lodi…jakýkoliv společný zážitek bude prospěšný a později napomůže ke skvělé svatební atmosféře i mezi vašimi přáteli.

Tanečníci na parket

Spolu se svatebním oznámením posílejte i malé kartičky, na které si pozvaní napíší svou nejoblíbenější taneční píseň a zašlou vám ji zpět. Každý ze svatebních hostů se tak stane na okamžik DJ a vy máte zaručeno, že taneční parket nebude prázdný.

Moudré podtácky

Na tuto zábavnou činnost budete potřebovat pouze psací potřeby a kousek papíru. Na papír vytiskněte řádky, kam mohou svatebčané napsat speciální radu pro vaše manželství. Hosté se budou bavit a především se nebudou nudit při čekání na polévku, předkrm či dezert. Získané rady potom můžete použít na pomyslnou svatební nástěnku, nebo si je schovat jako milou a zároveň užitečnou připomínku vašeho svatebního dne.

Speciální příchod

Špalír svatebních hostů se nemusí nudit. I svatební uličku můžete využít a nechat si vyrobit dlouhý papírový koberec pro tuto speciální příležitost. Zapište na něj ve zkratce svůj romantický příběh, který bude vrcholit vašimi jmény a datem vaší svatby. Začněte svým prvním setkáním, přes první společné rande a při příchodu k oddávajícímu si zopakujte svou love-story. Ostatní svatebčané si rádi počtou s vámi.

Speciální bar

Budete mít na svatbě velké i malé mlsouny? Pak kromě alkoholového baru s různými drinky nezapomeňte připravit také bar s pralinkami nebo se sladkostmi. Postačí vám jeden vyzdobený stůl a oblíbené sladkosti naaranžované do tvarů srdíček či písmen vašich iniciál a tematická výzdoba je na světě. Něco sladkého na zub potěší každého a zároveň doplní energii pro další taneční zábavu.

Vernisáž z dětství

Chodbu k toaletám nebo jiné prostory můžete jednoduše proměnit v malou vernisáž svých dětských fotografií (nebo jejich zvětšených kopií). Příbuzenstvo jistě ocení dětské fotky ze strany nevěsty i ženicha. K realizaci vám kromě obrázků postačí pár kolíčků a šňůra, kterou natáhnete po obou stranách chodby, nebo společenské místnosti.

 
 

Přečtěte si více