Marriage Guide online

V jakém duchu se teď ,,nosí“ mít svatbu, aneb jaké jsou trendy

Text: Lucie Holásková

Téma a duch, v jakém se ,,ponese“ vaše svatba je jen na vás. To je důležité říci hned na začátek. Avšak i svatby mají své trendy a moderní nevěsty často chtějí, aby jejich svatba nebyla jen klasickým obřadem s bílými šaty. Podle svatebního veletrhu přichází pro rok 2017 hned několik trendů, které budou udávat nový styl a směr, letošních svateb.

V jakém duchu se teď ,,nosí“ mít svatbu, aneb jaké jsou trendyZobrazit galerii (4)
Foto: Petr Pělucha

Spojení s přírodou

V poslední době je trendem, že jíme bio potraviny, věnujeme se zdravé životosprávě, cvičíme a snažíme se používat vše ryze přírodní. Není tedy divu, že tento trend již zasáhl i svět svateb a pronikl i do jejich zaměření a stylu. Taková ,,eko svatba“ pak spočívá v tom, že se nese ve stylu, který se propojuje s přírodou. Ať už se jedná o výběr místa, šaty, účesy, či hostinu, všude se klade důraz na přírodu.

Místo konání svatby – v tomto duchu se vybírají místa v přírodě. Může jít o louky, les, či nějakou oboru, pláže u vody a další místa, kde se rozléhá nádherná příroda. Také lze takovou svatbu, či hostinu uspořádat někde na statku a jako výzdoba slouží i vhodně naaranžovaná sláma. Tento styl svatby má velkou výhodu a tou je to, že náklady spojené s místem na svatbu nejsou tak vysoké. Nevýhodou je například nepříjemný hmyz, nebo možnost alergie na různé kvetoucí rostliny, či pyl.

Šaty a účes – jde o jemný a decentní styl, propojený s přírodou. Co se týče šatů, nejde tedy o velké a nadýchané ,,princeznovské“ šaty, nýbrž o jednoduchost, užší tvary šatů a jemné zdobení krajkou. Často nevěsta zvolí také zajímavou obuv, jako jsou pěkné holínky. U účesu pak mohou vlasy zůstat rozpuštěny, či jemně svázané. Nejčastěji se jedná o vlnky a lokýnky z vlasů, či zapletené copánky, proplétané například různými květinami. U tohoto stylu můžeme zapomenout na velké drdoly.

Květiny – svatební kytice, ale i květiny pro družičky, či květiny určené na svatební stůl, jsou vybírány z těch obyčejnějších druhů lučních květin, které můžete vidět v okolní přírodě.

Hostina – jak již bylo zmiňováno, hostina se koná například na statku, či farmě. Většinou jde o větší prostřený stůl, s dřevěnými lavicemi, či židlemi okolo. Výzdoba svatebního stolu se pak skládá spíše z lučních, jednoduchých, květin a kartičky, s jmenovkami hostů, jsou často z recyklovaného papíru. Ohledně potravin pak už záleží na vás, ale ti větší příznivci dodržují a preferují také bio hostinu. Zelenou mají i domácí limonády a citronády, osvěžené například mátou.

V jakém duchu se teď ,,nosí“ mít svatbu, aneb jaké jsou trendy
Foto: facebook

Jemnost svatby a trend syrového industriálního prostředí

Ano i takové svatby budou pro letošek, podle zdroje svatebního veletrhu, v módě. Jde o propojení tradice, něžné bílé barvy šatů a láskyplného obřadu, v prostředí staveb z cihel a betonu.

Pro místo se často volí různé stavby a železnice, tovární haly a další podobná místa. Jelikož trendem pro dekorace celkově jsou teď světýlka, světelné nápisy, či iniciály a také výrobky ze dřeva, vyniknou v tomto prostředí naplno a ještě více tak zazáří. Celkově vznikne zajímavý kontrast, který je až dech beroucí.

Co se týče barev, pro tento styl se volí spíše matné odstíny šedé, růžové a hnědé. Nebo se zapojují prvky v kovových barvách – tedy nádech stříbrné, matně kovového odstínu, či zlaté barvy, také nic nepokazí.

Od barev se tedy odvíjí také svatební šaty a oblek. K nim můžete zvolit vhodné doplňky právě v těchto barvách.

V jakém duchu se teď ,,nosí“ mít svatbu, aneb jaké jsou trendy
Foto: facebook

Znovuzrození Punkrocku

Také spojení jemnosti svatby a punkrockového stylu, se stalo velkým trendem. K tomuto stylu se rádi přikloní příznivci tohoto hudebního stylu, motorkáři, ale i ti, kteří mají rádi trošku té svobody a anarchie.

Samozřejmostí zůstávají klasické bílé šaty, ty však nevěsta může obohatit o koženou, či riflovou bundičku a boty zaměnit za ,,pahorky“, či kanady. V kombinaci s bílou se pak do popředí dostávají doplňky v černé a rudě červené barvě. Také prsty můžete mít posety prsteny, avšak nezapomeňte si udělat místo na ten snubní! Ukázat světu můžete také své tetování a co se týče účesy, tam je to jen na vás (rozpuštěné vlasy, lokny, dredy, či ,,ulízlý“ cop). Také jsou povoleny vzory lebek, ačkoli nejde o pohřeb, nýbrž o svatbu a přísný zákaz má růžová.

Možná vám tyto trendy, dle svatebního veletrhu, byly inspirací a nebo zůstanete u ,,klasiky“. Ať už se rozhodnete pro jakékoli téma, je to váš den a máte na to nárok.

V jakém duchu se teď ,,nosí“ mít svatbu, aneb jaké jsou trendy
Foto: facebook
 
 

Přečtěte si více