Marriage Guide online

Portrétní focení novomanželů

Text: Michaela Vadová & Milan Zářecký

PR text Profesionální svatební fotograf Milan Zářecký radí – rozdělte portrétní svatební focení na dva bloky. Svatebčané nebudou čekat, než dorazíte na oběd tak dlouhou dobu a zároveň získáte dvojnásobek zajímavé atmosféry.

Portrétní focení novomanželůZobrazit galerii (2)
Foto: Milan Zářecký

Portrétní focení novomanželů může trvat i přes hodinu a půl. Pokud nechcete nechat své svatební hosty tak dlouho čekat, rozdělte focení na dvě části. Zvláště výhodný je tento způsob pro ty, kdo zcela změní prostředí: např. svatební fotky ze zámku mohou doplnit fotografie z přírody, z ulic města apod

První blok

První blok portrétního focení novomanželů si naplánujte hned po obřadu. Při focení ubíhá čas velice rychle a než se nevěsta se ženichem přesunou z jednoho místa na druhé, než se najde správná póza a než se z příliš strojených postojů stane sousoší uvolněného a šťastného novomanželského páru…uplyne hodina ani nevíte jak – prozrazuje zkušený svatební fotograf Milan Zářecký.

Další velikou roli hraje světlo. Dopolední a polední obřady, které končí kolem dvanácté až čtrnácté hodiny, připravují fotícím se svatebčanům tak trochu peklo. Prosluněné prostředí sice vypadá nádherně, ale fotit ve vedrech na rozpálených místech není žádná slast pro nikoho. Navíc slunce svítící do očí vůbec není tím pravým, co potřebujete pro kvalitní svatební fotografii. Toto pravidlo platí všeobecně, ale u svatebních fotografií to platí dvojnásob, protože jsou jedinečné a už se nebudou nikdy opakovat.

Druhý blok

Portrétní focení novomanželů

Druhý blok focení portrétních uměleckých fotek si nechte po svatební hostině. Oprostěte se od focení, dejte prostor svým snům, fantazii a spolu s fotografem se nebojte improvizovat. Velice oblíbené jsou umělecké fotky s využitím přírodní scény. Dramatické odpolední nebe, romantická rozkvetlá louka, pšeničné pole – to vše se může stát skvělým prostředím, ve kterém vynikne krása nevěsty a elegance ženicha.

Individuální přístup aneb jak to bude na fotkách slušet vám?

Každý pár je jiný a právě to je na práci svatebního fotografa velice náročné a zároveň velice kreativní. Už jen najít vhodnou pózu, je-li nevěsta větší, než ženich – je malý oříšek. Jednoduše – pro každý pár musí kreativní fotograf vymyslet pózy ušité na míru.

Výhodou je, pokud má nevěsta zkušenosti s modelingem, ale rozhodně to na jedničku zvládne každá nevěsta – stačí jen následovat rady fotografa a uvolnit se…ujišťuje Milan Zářecký.

Více inspirace najdete na jeho webových stránkách www.zarecky.com

 
 

Přečtěte si více