Marriage Guide online

Koho pozvat na svatbu?

Text: Jakub Zeman

Zná to každý, kdo už se vdával a ženil. A ti, které to teprve čeká, to poznají. Máte termín, máte místo, máte vybrané i menu a občerstvení. Přichází však další úkol. Vybrat koho pozvat na svatbu a komu poslat oznámení a pozvání na svůj úžasný den.

Koho pozvat na svatbu?
Foto: flickr

Rodina

Pokud nemáte velké rozbroje v rodině, jako téměř jisté a jasné se zdá, že pozvete rodiče a sourozence. Věc naprosto běžná. K tomu samozřejmě prarodiče. Pokud je babička s dědou ještě na světě, neznám člověka, který by je nechtěl mít u sebe, při tomto, pro něj tak důležitém a významném dni. Pak je na řadě výběru širší příbuzenstvo.

Toho, komu jste byli na svatbě

Je potřeba zapřemýšlet, komu ze sestřenek, bratranců, tet a strýčků jste už byli na jejich svatbě. Pozvat je, je jaksi splněnou společenskou povinností, i když se třeba až tolik nestýkáte a neudržujete extra přátelské a kamarádské vztahy. Je zde samozřejmě možnost, že jste nikomu na svatbě nebyli, už je třeba proto, že ji doteď neměli. Udržujete s nimi ale tak blízké vztahy, že je prostě na svém dni chcete mít.

Kamarádi

A poté je zde poslední skupina k pozvání. Kamarádi. Zde to každý řeší úplně dle svého uvážení. Někdo pozve největší kamarády už na obřad a poté i na hostinu. Jiný zase udělá vše jen v rodinném kruhu a pro kamarády uspořádá párty jindy. Neexistuje žádné doporučení. Vždy záleží, jak velcí kamarádi jste a zda s někým třeba vyrůstáte už od dětství. Takový kamarád může klidně být i vaším svědkem.

Dozvěděli jste se pár možností, komu poslat své svatební oznámení. Ale svůj den si každý představuje po svém a třeba i jen tak, že prostě nikoho nepozve. Zamilovaná dvojice se jen sebere, uteče do nějakého zapadlého městečka a tam se vezme jen za asistence pracovníků tamního úřadu. I takový případ znám. Každý si zkrátka svůj svatební den představuje úplně jinak.

 
 

Přečtěte si více