Marriage Guide online

Svatební focení nevěsty a ženicha ještě před obřadem

Text: Alena Klimková

Svatební fotografie jsou krásnou vzpomínkou na den, kdy jste si se svým partnerem řekli ANO. Můžete se nad nimi rozplývat i po letech a ukazovat je následovně také svým dětem a vnoučatům. Ovšem některé páry se nechávají fotit ještě před samotným obřadem. Jaké jsou přednosti a zároveň nevýhody jejich rozhodnutí?

Svatební focení nevěsty a ženicha ještě před obřademZobrazit galerii (5)
Foto: Pixabay.com

Pokud aktuálně plánujete svatbu, jistě se poohlížíte také po kvalitním svatebním fotografovi. Tento profesionál bude mít na starosti nejen focení v průběhu svatebního dne, ale i hlavní svatební focení jenom vás dvou. A právě v druhém případě spousta nastávajících novomanželů přistupuje k řešení, které bylo v minulosti velmi neobvyklé. Hlavní svatební snímky si nechávají od profesionála nafotit ještě před sňatkem.

Tyto svatební fotky vznikají ráno či dopoledne ještě před tím, než si pár řekne ANO. Někdy je však profesionální fotograf pořídí dokonce o několik dnů až týdnů dříve. Proč je tento způsob velkého svatebního focení v dnešní době tak populární?

V hlavní roli dokonalost

Svatební focení nevěsty a ženicha ještě před obřadem
Foto: Unsplash.com

Snad každá nevěsta chce být na svých hlavních svatebních fotkách dokonalá od hlavy až k patě. Hektický svatební den však zanechá určité stopy jak na jejím make-upu, tak účesu nebo šatech. Pokud chce na stylizovaných svatebních fotkách vypadat opravdu dobře, nechává se se svým partnerem nafotit od profesionála ještě před obřadem.

K velkému svatebnímu focení realizovanému před sňatkem spousta párů přistupuje nejen proto, že chtějí být perfektně upravení, ale také odpočatí. Hektický svatební den se totiž může nepříznivě podepsat jak na jejich náladě, tak na celkové únavě, což by mohlo být patrné i na hlavních svatebních fotkách novomanželského páru.

Ráno bývá lepší světlo

Svatební focení nevěsty a ženicha ještě před obřadem
Foto: Pixabay.com

Jestli chcete mít ze své svatby hezké fotografie, měli byste se podle profesionálů fotit se svým partnerem také časně z rána, kdy bývá nejlepší světlo. Podstoupit velké soukromé focení v poledne a odpoledne pod pálícím sluníčkem není z hlediska kvality pořízených snímků to nejlepší řešení. Jestliže si však chcete hlavní focení naplánovat po obřadu, počkejte si až na podvečerní hodiny, kdy bude opět dobré světlo.

Svatební hosté nemusejí čekat

Svatební focení nevěsty a ženicha ještě před obřadem
Foto: Pixabay.com

Některé páry se shodují na tom, že k focení před obřadem přistoupily zkrátka pro to, aby se vyhnuly zbytečnému stresu během svatebního dne. Při hlavním focením nemusely totiž stále koukat na hodinky, aby se stihly včas dopravit na hostinu, kde by na ně čekali netrpěliví svatební hosté. Zkrátka tyto páry měly na soukromé focení dostatek času a mohly si jej také užít.

K hlavnímu soukromému focení se totiž standardně přistupuje po svatební hostině, ale mnohdy i v době mezi obřadem a svatební hostinou. Pokud pár přistoupí k focení ještě před sňatkem, může se po obřadu i během svatební hostiny plně věnovat svým svatebním hostům.

Jde o podvod?

Svatební focení nevěsty a ženicha ještě před obřadem
Foto: Unsplash.com

Jaká je hlavní nevýhoda hlavního focení ještě před obřadem? Pokud k plánování svatby přistupujete opravdu svědomitě, může se vám zdát, že jde o podvod. S partnerem se totiž na hlavních svatebních fotografiích stylizujete do podoby čerstvých novomanželů. Ovšem skutečnost je taková, že v době pořízení snímku svoji ještě nejste, tudíž reálně nejde o manželské snímky.

Co dalšího nastávajícím novomanželům vadí? Některým párům se příčí navléknout si na velké svatební focení snubní prstýnky a poté si je na obřad opět sundat a připravit do krabiček. Při dopoledním velkém focením ještě před obřadem rovněž hrozí, že si nevěsta při pořizování fotografií v přírodě zašpiní svatební šaty, se kterými následně půjde ještě k oltáři.

Focení před obřadem není pro utajované nevěsty

Pro koho není dále vhodné velké svatební focení, které je naplánované na dobu ještě před obřadem? Pro páry, které věří svatebním pověrám. Říká se totiž, že ženich by neměl vidět nevěstu před svatbou ve svatebních šatech, v opačném případě to novomanželům přinese smůlu. V průběhu hlavního focení realizovaného pár hodin před sňatkem na vás může být znát také lehká nervozita, která z vás opadne až po obřadu.

V každém případě má hlavní svatební focení realizované před obřadem spoustu výhod, ale i nevýhod. Všechny si dobře promyslete. Jak se nakonec rozhodnete, však záleží jenom na vás.

 
 

Přečtěte si více