Marriage Guide online

Mobilní fresh-servis dokáže zabránit kolapsu

Text: Pavla Dočkalová

Dodržovat pitný režim je nutné v každém věku, v každém ročním období a při každé situaci. Zjednodušeně řečeno, doplňovat hladinu vody v těle musí všichni a všude, svatby nevyjímaje.

Mobilní fresh-servis dokáže zabránit kolapsuZobrazit galerii (5)
Foto: Jika Opravilová, Dům u Parku, Olomouc

Zvláštní pozornost je upřena na letní měsíce, kdy se teploty v parných dnech dostávají nad třicet stupňů Celsia a lidský organismus je náchylnější k přehřátí a možné dehydrataci. Ta přichází zcela nepozorovaně a může způsobit kolapsový stav v okamžicích, kdy je nejméně žádaný. Svatební etiketa doposud intenzivnímu pitnému režimu moc nepřála, naopak si zakládala na „sešněrovaných pravidlech“, co do neprodyšného vrstveného outfitu a pevně daného scénáře. V kombinaci s dusnem v interiérech je zaděláno na pořádný problém.

Nestyďte se napít!

Mobilní fresh-servis dokáže zabránit kolapsu
Foto: unsplash.com

Občerstvení těsně před obřadem, během focení nebo dokonce během něj? Kdo to kdy slyšel? Nemyslitelné! Snaha udržet procesní itinerář za každou cenu nejednou vedla k omdlení přímo v obřadní síni. Nahlížení na zastaralá pravidla se naštěstí mění a stále více svatebčanů vyhledává nonstop mini občerstvení, které zabrání dehydrataci, mdlobám i úpalu.

Novodobí průkopníci se nejprve odvážili míti po ruce obyčejné PET lahve s vodou. Ty decentně ukrývaly v kabelkách svých svědkyň nebo družiček a ve chvíli, kdy se nikdo nedíval, napili se a svlažili suchý ret. Dnes již není žádným faux pas, když se mini občerstvení stane součástí oficialit. Nonstop přístup k vodě jde realizovat pomocí mobilního baru.

V kurzu je přenosný bar

Mobilní fresh-servis dokáže zabránit kolapsu
Foto: Jitka Opravilová, Dům u parku, Olomouc

Fresh koutky, alias pointy, jsou nenápadná mobilní občerstvovadla, která vypadají jako koktejlové stolečky ke konzumaci vestoje a obsahují pouze jediné – pitný servis. Ten může být v podobě již předem připravených sklenic, přijatelný je i čepovací servis nebo průtokové pítko, ze kterého lze diskrétně naplnit papírové kelímky, jež je možné nechat vyrobit jako dekorační s potiskem jmen snoubenců na přání.

Mobilní občerstvení, jež dodá každá zkušená cateringová firma, může být dočasně umístěno po celé svatební trase, od místa, kde se sejdou pozvaní hosté, přes místo samotného oddání, až po shromaždiště konání hostiny. Náklady na jejich pořízení jsou v řádech tisíců korun, přičemž všem zúčastněným udělají službu nevyčíslitelné hodnoty.

Blahodárná voda

Mobilní fresh-servis dokáže zabránit kolapsu
Foto: unsplash.com

Nepodcenit teplé počasí a elegantně předejít zdravotním indispozicím je nejlepší způsob, jak si zajistit klidný průběh svatby i následných okamžiků. Své o tom ví i paní Andrea (31), která se vdávala začátkem července.

  • „Už ráno bylo jasné, že bude parný den. Já měla připravené dlouhé vypasované šaty s vlečkou a v rukou kytici z čerstvých lilií. Pot mi stékal po zádech sotva jsme přijeli k radnici a já vylezla z klimatizovaného auta. Po cestě do obřadní síně to ještě ušlo, vrchol kombinace horka, dusna a nervozity se na mě ale podepsal ještě před samotným obřadem, při vyřizování formalit.“

Proč to nepodcenit?

Mobilní fresh-servis dokáže zabránit kolapsu
Foto: unsplash.com
  • „Měla jsem žízeň, bušilo mi srdce, v hlavě tisíc permoníčků. Varovné příznaky jsem ale přešla s tím, že to musím vydržet. Z posledních sil jsem se zavěsila do rámě svého otce a za zvuků slavnostního pochodu předstoupila před oddávajícího. To je také poslední, co si pamatuji. Vlastně ještě jediné. Tu omamnou vůni lilií. Zatočil se se mnou svět, polil mě pot a pak jsem se probudila v rukou lékaře na pohotovosti."

Kolapsový stav se může v teplých dnech projevit u každého, byť zcela zdravého, jedince. Předcházet mu lze pravidelným pitným režimem, zastíněním a řádným odvětráváním obývaných prostor. Příjemnějšího klima lze nenásilně docílit i aerosolními rozprašovači vzduchu nebo bublifuky. Ty kromě osvěžení přinesou i spoustu zábavy.

 
 

Přečtěte si více