Marriage Guide online

Svatební lodičky na vysokém podpatku: Jak v nich vydržet co nejdéle?

Text: Alena Klimková

Svatebních lodiček se některé nevěsty bojí jako čert kříže. Zvlášť pokud nejsou zvyklé chodit na podpatku a příliš často na noze nenosí velmi těsnou obuv, která jim může způsobit odřeniny či puchýře. Pokud se ve svůj svatební den nerozhodnete pro alternativu v podobě balerínek nebo stylových tenisek, lodičky na podpatku jsou pro vás ideální obuví. Co všechno tedy můžete udělat pro to, abyste v lodičkách vydržela ve svatební den co nejdéle?

Svatební lodičky na vysokém podpatku: Jak v nich  vydržet co nejdéle?Zobrazit galerii (4)
Foto: Pexels.com

Když si některé budoucí nevěsty představí, že budou muset celý svůj svatební den strávit v lodičkách, na které nejsou zvyklé, dělají se jim mžitky před očima. Aby se kvůli puchýřům a otlakům na nohách nestala ze svatby pro nevěstu noční můra, svou svatební obuv by si měla vybírat s rozvahou. Není totiž od věci, když i vy budete přistupovat k výběru svatebních lodiček se stejnou rozvahou jako k výběru svatebních šatů. Ve svůj den D si za to jenom poděkujete.

Vždy záleží na vkusu nevěsty

Svatební lodičky na vysokém podpatku: Jak v nich  vydržet co nejdéle?
Foto: Unsplash.com

Jak by měla ideální svatební obuv vypadat? Stálicí jsou bílé hladké lodičky na vysokém podpatku, některé nevěsty dávají přednost lodičkám s otevřenou špičkou či otevřenou boční částí. Velmi oblíbené jsou také lodičky na širším podpatku či platformě, bílé sandály na podpatku nebo dokonce rovné balerínky. Odvážnějším ženám se pod jejich svatebními šaty skrývají dokonce tenisky.

V nápaditosti se zkrátka meze nekladou a záleží pouze na vkusu každé nevěsty, pro který typ obuvi se ve svůj svatební den rozhodne. Zatímco balerínky a tenisky skýtají pohodlí, svatební obuv na podpatku si pro nevěsty připravila úskalí zvlášť ve formě bolestivých puchýřů a odřenin. Nejvíce obávané jsou mezi nevěstami především svatební lodičky, které disponují podpatkem vysokým 5 až 8 centimetrů.

Správný výběr lodiček začíná v kamenném obchodě

Výběr svatebních lodiček bývá pro nevěsty často náročnější než výběr samotných svatebních šatů. Abyste se ve svůj svatební den cítila v lodičkách opravdu dobře, nikdy si je nekupujte naslepo přes internet, ale vždy zavítejte do kamenného obchodu. Právě zde si vybrané lodičky můžete vyzkoušet na vlastní kůži a pořádně je prošlápnout.

Do kamenného obchodu si s sebou vezměte silonové ponožky, obujte si vybrané lodičky a procházejte se v nich po obchodě klidně deset minut. Během chůze sledujte, zda je pro vás tato svatební obuv opravdu pohodlná a zda vás skutečně nikde netlačí. Ani při mírném tlaku nevěřte řečem prodavaček o tom, že se lodičky časem roztáhnou. Pro vaše nohy musejí být příjemné už po prvním obutí, jedině tak si zajistíte, že v nich během svatby vydržíte po celý den.

Svatební lodičky nemusí mít pouze bílou barvu

Svatební lodičky na vysokém podpatku: Jak v nich  vydržet co nejdéle?
Foto: Unsplash.com

Pokud jste si všimla toho, že výběr svatebních lodiček v bílé barvě je v kamenných obchodech prachbídný, rozhodně nevěšte hlavu. Nemusíte hned sahat po jiném typu svatební obuvi, vyberte si zkrátka svatební lodičky v jiné barvě. Možná, že díky tomuto přístupu narazíte na mnohem pohodlnější model svatebních bot. Tyto lodičky posléze barevně slaďte například se svou svatební kyticí a se ženichovou korsáží.

Gelové polštářky jako záchrana

Svatební lodičky mají zpravidla výšku podpatku 5 až 8 centimetrů. Pěticentimetrový podpatek vám ještě zajistí velmi pohodlnou chůzi. Čím je však výška podpatku vyšší, tím se váha vašeho těla přesouvá na přední část chodidel a na prsty. V důsledku toho během celodenního nošení dochází k otlakům i bolestivým puchýřům.

Aby pro vás chůze v lodičkách na velmi vysokém podpatku byla o dost snesitelnější, pořiďte si do jejich přední části speciální gelové polštářky. Tato speciální pomůcka zmírní došlap na špičce chodidla a také vám pomůže s tím, aby vám svatební lodičky při chůzi neklouzaly.

Abyste se v lodičkách na svatbě netrápila, rozchoďte je

Svatební lodičky na vysokém podpatku: Jak v nich  vydržet co nejdéle?
Foto: Unsplash.com

Když si vybrané svatební lodičky přinesete domů z kamenného obchodu, rozhodně je neschovávejte po postel. Tuto svatební obuv totiž musíte pořádně rozchodit. Každý den se v ní ideálně deset minut procházejte po svém bytě nebo domě. Zajistíte tím, že se lodičky dokonale přizpůsobí vaší noze a během vaší svatby vám poskytnou dokonalý komfort. Bonusem je, že se v tomto typu obuvi naučíte také chodit.

Mějte vždy po ruce náhradní obuv

I když jste si jako svatební obuv vybrala svatební lodičky, vybavte se i dalším párem mnohem pohodlnějších bot. Těmi jsou zejména svatební balerínky, do kterých se nevěsty přezouvají po svatební hostině nebo po focení.

TIP: Pokud se budete se ženichem fotit v přírodě, vaše lodičky na svatebních fotkách opravdu vyniknou. Abyste při chůzi na vysokých jehlách nezapadávala do trávy nebo do hlíny, vyplatí se vám, když si na konce podpatků nasadíte speciální zarážky.

Pohodlí jako priorita

Každá nevěsta chce během svého velkého dne vypadat opravdu dokonale. Kromě svatebních šatů si proto zakládá i na nádherné svatební obuvi. Ať už si vyberete lodičky, sandálky na podpatku, balerínky nebo tenisky, v každém případě by pro vás měla být tato obuv pohodlná a neměla byste se v ní trápit. Musíte v ní přeci jenom vydržet skoro celý den.

 
 

Přečtěte si více