Marriage Guide online

Vdávat se těhotná? Jde to i s noblesou, ovšem zvažte rizika

Text: Lucie Holásková

Těhotenství bývá v souvislosti se svatbou vždy příčinou problémů. Některé nevěsty svatbu odkládají, aby se v době očekávání dítěte nemusely stresovat s přípravami a organizací, navíc se chtějí vyhnout fotkám v šatech s vypouleným břichem, když mohou jen o pár měsíců později mnohem štíhlejší zazářit v róbě, kterou si původně vybraly. Proti nim jdou nevěsty, které naopak svatbu urychlují, aby se dítě narodilo už do manželství, nehledě na chaos a přesuny, které to způsobí.

Vdávat se těhotná? Jde to i s noblesou, ovšem zvažte rizika

Samozřejmě záleží na době, kdy přijdete do jiného stavu, a zda už je svatba plánovaná předem, nebo se věci dají do pohybu až početím dítěte. Tyhle skutečnosti hodně ovlivňují, kolik překážek před sebou budete mít.

Je jen vaše věc, pokud se rozhodnete vdávat se v době těhotenství, uvědomte si ovšem úskalí, která takové rozhodnutí přináší. Prvním je výběr šatů. Přestože doby, kdy byly pro těhotné jen beztvaré pytle, už jsou dávno pryč, i na zakázku šité šaty budou limitované možnostmi postavy – například pokud jste normálně drobounká a štíhlá, omezení se nevyhnete. Ne každý střih je pro těhotné lichotivý a ne každé šaty snesou bonus v podobě obrovského břicha.

Dalšími mínusy jsou organizační záležitosti. Přípravy svatby obvykle provází stres, kterému by těhotné ženy měly být vystavovány co nejméně. Kromě předsvatební horečky je krizový i samotný svatební den, kdy nevěsta musí hekticky cestovat, převážet věci, odnášet věci a podobně.

Nepříjemné mohou být ranní nevolnosti, s těhotenstvím související oteklé nohy, které budete jen se zatnutými zuby cpát do bot na podpatku. Na posilňující alkohol a dlouhé veselení do noci s rodinou budete moci pravděpodobně také zapomenout, neboť únava, která provází v těhotenství takovou zátěž, vás začne brzy zmáhat.

Na druhou stranu není každá svatba jen párty do čtyř do rána, pokud plánujete na oslavu jen malé posezení s blízkými, neděláte si těžkou hlavu z toho, zda květiny budou takové či onaké a nebudete mít potřebu osobně den před svatbou kontrolovat každičký detail a následně se psychicky hroutit, pokud nebude něco klapat, není důvod, abyste svatbu odkládala – vaše dítě si jistě zaslouží rodit se sezdaným rodičům a nosit jejich společné jméno. Navíc si během příprav vysloužíte přímo královské zacházení. A to už se vyplatí zvážit!

 
 

Přečtěte si více