Marriage Guide online

Jak na svatební video? Poradíme vám

Text: Lucie Holásková

Svatební video je posledních letech neodmyslitelnou součástí svatebního dne. Je to milé připomenutí vzpomínek na dětství a na předmanželský život ,,za svobodna“. Video by pak mělo být milé, úsměvné a dojemné.

Jak na svatební video? Poradíme vám
Foto: Petr Pělucha

Pokud tedy chcete takové video zařadit do svatebního programu dne, musíte ho vytvořit, nebo si jej nechat vytvořit na míru.

1. Výběr fotek z dětství

Video se skládá z fotek a ty jdou postupně za sebou tak, jak šel i čas. Nejprve tedy vyberte několik fotek, kdy jste byli vy a váš partner ještě batolata. Postupně můžete přidávat fotky ze školky, základní školy, ze střední školy a nakonec třeba i z vysokoškolského studia. K fotkám doporučujeme napsat nějaké vtipné komentáře, popřípadě rok pořízení fotografie, nebo místo, odkud je fotka pořízena.

2. ,,Dospělácké“ fotografie

Po fotkách z dětství přicházejí fotografie z období dospělosti – tedy nástup do práce, fotky z výletů s partnerem a vaše společné fotografie. Určitě vám ale můžeme zaručit, že fotografie s ex partnery, nebo vaše intimní fotografie s nynějším partnerem, nejsou vhodnou volnou, i kdyby vám to na nich sebevíc slušelo. Opět zase doporučujeme přiřadit nějaký ten popisek, či žertík.

3. Budiž hudba

Vyberte také jednu, či dvě písničky, jako podklad k videu. Písničky by měli být pro vás příjemné, oblíbené, či nějak vystihující vás a vašeho partnera. Buď si zvolte jednu delší písničku a nebo dvě písničky, které lze vhodně namixovat.

4. Délka videa

Ohledně toho, jak má být video dlouhé, můžeme vést diskuzi. Avšak náš tip je maximální délka 5ti minut. Delší videa začínají být nudné a publikum přestane dávat pozor. Kratší videa, okolo 1-2 minut pak někdy neobsahují všechny etapy vašeho života, až do svatby. Ke každé etapě života pak zkuste vybrat 2-3 fotky sebe a partnera a uvidíte, na kolik času video vyjde. Podle výsledného času ho můžete ještě upravit – zkrátit, či prodloužit, to už je na vás.

Kdy video pustit?

Video doporučujeme pustit až po obřade, při hostině – například před jídlem, když se novomanželé fotí, nebo po jídle, kdy každý potřebuje strávit svatební oběd a odpočinout si.

Video také můžete sdílet na svých sociálních sítích a označit zde své svatebčany, jako poděkování za jejich účast, na vašem velkém dni.

Přejeme vám, aby video bylo co nejdojemnější, splnilo svůj účel a vykouzlilo úsměvy na tvářích svatebčanů.

 
 

Přečtěte si více