Marriage Guide online

Jak zhubnout do svatebních šatů

Text: Michaela Vadová

Hubnutí před svatbou je velké téma. Hubnou nevěsty, ženichové, hubnou i budoucí tchýně a tchánové. Hubne každý zvlášť, nebo naopak hubne pár snoubenců společně. Každý chce na svatbě vypadat nejlépe a novomanželský pár chce vykročit do nového života v nejlepší možné formě.

Tohoto aspektu jsou si vědomé i mnohé firmy, které prodávají přípravky na hubnutí, dietní plány, sportovní náčiní či členství v posilovnách. A tak není divu, že na webu najdete mnoho obrázků znázorňující nevěstu ve svatebních šatech, jak si měří dostatečně nebo nedostatečně štíhlý pas. Existují dvd s cvičebním programem speciálně pro nevěsty, aby se mladé ženy cítily i v šatech odhalující ramena či jiné části těla hrdě, pyšné na své bezchybné tělo.

Rychlé diety

Dalším zvláštním faktorem, který nevěsty řeší je, jak dlouho se hubne. Někdo se rozhodne hubnout pozvolna, jiný sází na několikadenní diety – čtrnáctidenní diety, předsvatební tříměsíční diety apod. Omezování se v jídle, sportovní aktivity, prázdný žaludek na noc nebo prostě zákaz větrníků a likérových špiček – to vše budoucí nevěsty ochotně podstupují ve jménu ideální postavy ve svatební den a pro krásné svatební fotografie.

Svatba – jídlo, pití

České svatby oslavují novomanželský pár veselím, dobrým jídlem a pitím. Pokud se nevěsta a ženich několik měsíců drží, mohou pokračovat ve svém životním stylu i při svatbě? Nebo naopak – po hladových dnech přijde možnost pořádně se najíst dobrého jídla a těžko vyběhaná kila zase bleskově nabrat?

Jak bude reagovat váš zmenšený žaludek na takovou dávku jídla? Některé nevěsty bohužel místo svatebního veselí přesouvají na toalety…

Postava snů ve svatebních šatech

Jak zhubnout do svatebních šatů

Jestli se bez hubnutí nějakých pár kilo opravdu neobejdete, nezapomeňte na to, jak vaše tělo funguje. Mnoho plnoštíhlých žen má tu zkušenost, že než se začne odbourávat tuk na bříšku, stehnech a v bocích, jdou první kila dolů formou zmenšení poprsí. Sázíte na svatební šaty s plným dekoltem? Pak si dobře rozmyslete, jestli právě předsvatební dieta nepovede k redukci kilogramů na nevhodném místě.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, nezapomeňte, že s měnící se postavou musíte kontrolovat, jestli vám dostatečně sedí svatební šaty, případně u mužů svatební oblek. Jestli jste si s půlročním předstihem vybrala šaty svých snů a najednou se do nich nevejdete, musíte buď vybírat znovu, nebo platit úpravy šatů. Hubnout můžete, i pokud se rozhodnete vdávat se v šatech po babičce. Nezapomeňte, že víc než o kilogramy jde o centimetry…

Vedlejší efekty

Ačkoliv si budete snažit svatební přípravy v klidu prožít a vychutnat bez stresu, hladovění a dieta může na organismus působit jako nový stresor. Zrovna před svatbou extra stresy navíc nepotřebujete a s hladovým břichem můžete dokonce trpět podrážděností nebo náladovostí. Některé nevěsty mají zkušenosti s větší citlivostí, hádavostí a vyšším stupněm únavy.

Opačný problém

Některé nevěsty – ač se to může zdát neuvěřitelné, mají opačný problém. Vyhublé postavy ve svatebních šatech nevypadají nijak exkluzivně a tak se některé nevěsty snaží před svatbou trochu přibrat. Téměř chlapecká postava s úzkými rameny, plochým hrudníkem a hubenýma nohama může působit až nezdravým dojmem. Máte-li tento problém, vsaďte na vhodný střih šatů.

Kompromis a být sama sebou

Jak se k hubnutí postavit? Uvědomte si, že nejdůležitější je nikoliv to, jak vypadáte, ale to, jak se sama cítíte. Jestli se budete lépe cítit štíhlejší, nebo raději využijete rafinovanější střih šatů, který nějaké to kilo navíc zakryje – to je na vás. Váš partner nebo partnerka si vás vybrali právě takového, jakým nebo jakou jste a nikoliv pro to, jaká byste chtěla, nebo chtěl být. Možná právě to, že nevypadáte jako modelka z plakátu, je okouzlující ingredience vašeho charisma. Naopak – pokud jste dlouhodobě nespokojená se svou postavou a chcete se změnit, neváhejte a využijte svatbu jako zásadní motivační bod.

Motivace pro dva

Moderní doba a životní styl se sedavým zaměstnáním, nedostatkem pohybu a se spoustou smažených či slazených delikates má jasné důsledky – nadváha a obezita se stává stále častějším tématem i v českých rodinách a tudíž i na českých svatbách. Pokud chcete oba do svatebního dne zhubnout, můžete se inspirovat mladým párem, který se rozhodl do nového života vstoupit také s novými tělesnými proporcemi. Ve dvou se to lépe táhne a zřejmě to v tomto případě platilo i pro společné hubnutí.

Ženich zhubnul neuvěřitelných 42 kg a nevěsta úctyhodných 18 kg. Poznali byste pár z přiložené předsvatební a svatební fotografie?

 
 

Přečtěte si více