Marriage Guide online

Tipy pro nezapomenutelnou svatbu - 1. díl

Text: Michaela Vadová

Svatební den je nejdůležitějším pro nevěstu a pro ženicha a měl by být dokonalou oslavou jejich lásky, ale ruku na srdce…všechny ty přípravy, vybírání a chystání neděláte jen pro sebe, ale snažíte se, aby vaše svatba byla příjemná, krásná, nezapomenutelná. A v čem by se vaše nezapomenutelná svatba měla odlišit od těch tradičních?

Tipy pro nezapomenutelnou svatbu  - 1. díl

Aby se z vaší svatby nestalo jen klišé s obsazením nových osob, zapracujte na několika originálních prvcích. Samozřejmě nezměníte hlavní scénář – obřad, uzavření sňatku a svatební hostina, ale existuje spoustu zdánlivě drobných detailů, které změnit můžete. Možná vás překvapí, že právě tyto drobnosti hrají klíčovou roli v chystání nezapomenutelné svatby. Proto se proměny nebojte, seberte odvahu k experimentování a věřte, že realizace originálních drobností bude snazší, než se zdá.

Hudba

Ano, svatební pochod je klasika, ale co kdybyste si vybrali na svatební obřad vlastní – zcela neotřelou hudbu. Poslouchejte, vybírejte, inspirujte se a použijte svůj vlastní vkus. Vaše oblíbené písně mohou zaznít i během svatební hostiny a na zábavě můžete využít i vlastních originálních remixů z různých hudebních stylů.

Náš tip: zeptejte se i svých svatebních hostů, jaké písně mají rádi a každému během zábavy zahrajte jeho oblíbenou melodii.

Dekorace a osvětlení

Malé lampičky na stolcích, rozsvícené svíčky při obřadu, barevně sladěné svíčky, lucerny nebo jiné osvětlení neobvyklých tvarů – to vše jsou další detaily, které dodají na originalitě a navíc nejsou komplikované. Netradiční osvětlení bude navíc fantasticky vypadat na všech svatebních fotografiích.

Pozvánky

Tím vše začíná – vyberte si opravdu krásné, originální pozvánky a nebojte se být nároční. Grafická studia nabízí úpravy na míru podle přání zákazníka. Chcete vlastní obrázek nebo vás někdo z talentovaných příbuzných namaloval? Nebojte se použít cokoliv. Srdíček a hrdliček mají všude kolem dost.

Vyhrát si můžete i s obálkami a s krásným nadepsáním obálek. Pár ozdobných samolepek nebo vaše vlastní razítko – to vše se může stát malou specialitou. Zkombinujte svůj specifický styl, který jste si pro svatební den vybrali a pozvánku pojměte jako malinkou ochutnávku z vašeho chystaného svatebního dne.

Svatební místo

Geniální místo – geniální volba. Možná si ani neuvědomujete, jak moc záleží na prostředí, kde se bude svatba konat. Celková atmosféra místa zapůsobí na svatebčany, bude znatelná na každé svatební fotografii a také vám dodá na pocitu výjimečnosti svatebního dne. Nebojte se být nároční, hledejte, inspirujte se. Je zcela na vás, jestli se chcete vzít v rodném městě, nebo na odlehlé pasece uprostřed lesa. (Jako odrazový můstek doporučujeme naši anketu – Svatební místo roku, ve které každý rok přinášíme velkou dávku inspirace a upozorňujeme na známá i méně známá překrásná svatební místa).

 
 

Přečtěte si více