Marriage Guide online

Tipy na prima knihy se svatební zápletkou!

Text: Lenka Zelnitiusová

Váš milý se konečně vyslovil s žádostí o ruku a vy pomaloučku a polehoučku plánujete veselku, nebo už termín svatby klepe na dveře? V dnešním článku vám přineseme inspiraci na kýžený relax. Prožít léto na pláži s čtivou knihou se svatební tematikou se totiž jeví jako skvělý nápad. Stopněte starosti a nechejte se nalákat do knihkupectví nebo do knihovny a začtěte se do milých řádků, které vás jako nastávající nevěstu naladí na to, co vás čeká a nemine.

Tipy na prima knihy se svatební zápletkou!Zobrazit galerii (2)
Foto: Pixabay.com

Říkáte si, že je to už poměrně hodně dlouho, co jste si naposledy přečetla nějakou knížku? Tak udělejte letos v létě výjimku a nechejte svou mysl hýčkat zajímavým příběhem. U některých románů budete napětím bez sebe, u jiných se přistihnete, že jste se během čtení fantasticky bavila.

Touha – Louise Bagshawe

Tipy na prima knihy se svatební zápletkou!
Foto: Pixabay.com
  • Málokterá kniha začíná přímo svatbou, velká většina z nich veselkou právě končí, podobně jako je tomu v pohádkách. Kniha z pera Louise Bagshawe je naprosto jiná a rozhodně umí nadchnout. Lisa se v exotickém Thajsku vdá za milionáře, avšak dlouho si novomanželského štěstí neužije. Její muž je o svatební noci nemilosrdně zavražděn a ona je samozřejmě hlavní podezřelou. Vzhledem k tomu, že v zemi platí ten nejtvrdší trest, tak se vydává na útěk.

Zasněžená svatba – Abby Clements

  • O tom, že příprava svatby není žádný med, nemůže být pochyb. Hazel nikdy neplánovala, že bude zařizovat svatby pro ostatní a dnes tak činí jako na běžícím pasu. Jedni z klientů se chtějí vzít na skotském hradě a druzí zase na jednom z karibských ostrovů. Nic ale nejde tak, jak by se dalo očekávat a osud si rád hraje se všemi zúčastněnými.

Svatba naoko – Jo Watson

  • Když smůla, tak obrovská! Annie se ze všeho nejvíc těšila na svou vlastní svatbu a nakonec k ní nedošlo. Místo toho přistihla svého snoubence s jinou. A co teď? Co taky lepšího udělat v takové situaci, než odjet na dovolenou do tropického ráje. Jenže Annie je prostě smolař, a právě tam potkává svého ex přítele s jeho novou známostí. Aby se necítila příliš trapně, že je stále sama, rozhodne se najít si fiktivního partnera.

Líbánky

  • Po svatbě následují líbánky. To moc dobře věděla i Jemma, která si je pro sebe a svého manžela naplánovala do sebemenšího detailu. Jen si to představte. Maledivy, komfortní hotel, pláž s bílým pískem, vzrostlé palmy a všudypřítomné slunce. Všechno bylo zalité štěstím do chvíle, než její manžel jednoho dne zmizel.

Ženich na zabití

  • Říkáte si, že máte všechno to svatební zařizování na svých bedrech a váš milý se do toho příliš nehrne? O tom, jak může nastávající ženich vyvádět v rámci svatebních příprav, se dočtěte v tomto romantickém románu. Nick a Pippa tvoří pár už nějaký ten pátek, jen do zásnub a manželství se pořád jaksi nehrnou. Jednoho dne dojde na žádost o ruku a následně společně zamíří do svatebního salónu, kde se Nick do všeho kolem svateb doslova a do písmene zamiluje. Aktivně zařizuje svatební webovky, řeší odstín ubrousků, kytici a chatuje s jinými nevěstami po síti. Aby toho nebylo málo, tak se do organizování začne míchat i nastávající tchyně. A to se pak začnou dít věci.

Tipy na svatební filmy

  • Pokud vám čtení tolik neříká, rozhodně pro vás máme také tipy na chytlavé filmy, kde se to svatbami a láskou jenom hemží. Jen málokdo by nemiloval chytlavé hity od švédské skupiny ABBA a krásu prosluněného Řecka a tamních pláží. Přesně tam chystá fenomenální Merryl Streep ve filmu Mamma Mia svatbu své dceři. Sice se to pořádně zamotá, ale nakonec ta jedna proběhne.
  • Fajn se kouká i na romantický snímek 27 šatů s Katherine Heigl, která dělá družičku na svatbách svých kamarádek a na tu svou stále čeká.
  • Nadchne vás také komedie Návrh se Sandrou Bullock a Ryanem Reynoldsem. Oba fingují lásku i svatbu jen na oko, i když si to Sandra u oltáře nakonec rozmyslí, tak před city stejně neuteče moc daleko.
  • Zajímá vás, jaký je život svatební asistentky? Tak pak musíte vidět film Svatby podle Mary, kde vám Jennifer Lopez názorně ukáže, jak se plánují a organizují veselky. A že je to občas hukot, zvlášť když se zamiluje do muže, který je jejím klientem a co nevidět se ožení.
 
 

Přečtěte si více