Marriage Guide online

Je svatební koordinátor důležitý pomocník, nebo zbytečný luxus

Text: Karin Hanzlíková

PR text Tak je to tady! Jste úspěšně zasnoubená a začínáte plánovat svoji vysněnou svatbu. Ale kde začít nejdříve? Téměř každá malá holčička si představuje svoji svatbu a vidí se jako princezna...

Je svatební koordinátor důležitý pomocník, nebo zbytečný luxusZobrazit galerii (3)
Foto: Karin Hanzlíková

Samozřejmě šaty, květiny a dekorace jsou důležité, ale nikdy nesmíme zapomenout na tři nejdůležitější aspekty každé svatby, od kterých se potom odvíjí zbytek plánování. A proto je dobré mít hned v začátcích dobrou svatební agenturu, která disponuje zkušenými svatebními koordinátorkami a koordinátory.

Co vše zařídí svatební koordinátor?

Je svatební koordinátor důležitý pomocník, nebo zbytečný luxus

Dobrý svatební koordinátor vás vyslechne, zapíše si veškeré vaše představy a ujasní si s vámi důležité priority, od kterých je potřeba začít. Mezi tyto důležité aspekty patří zejména datum sňatku, představy o místě vaší svatby a v neposlední řadě rozpočet, který máte na celou akci vyhrazený. Většina z vás nyní namítne, že svatební koordinátor je zbytečnou položkou ve vašem rozpočtu, ale věřte, že se vám investice mnohonásobně vrátí. Zkušená svatební agentura totiž přesně ví, co má dělat, koho oslovit, jaké svatební místo by se vám mohlo líbit, kam vás poslat na zkoušku šatů, či kde vám vyrobí nejlepší snubní prstýnky. Ve výsledku vám ušetří svatební koordinátor spoustu času, který můžete věnovat např. návštěvě fitnesscentra, abyste ve svůj svatební den vypadala co nejlépe. Protože ruku na srdce, která z nás by nechtěla být ve svůj svatební den v lepší formě, než je dnes?

A to se zde nebudeme sáhodlouze zmiňovat, že v případě, kdy chystáte svatbu s cizincem, budete pomoc agentury potřebovat zcela jistě. Zajistit veškeré doklady, které jsou potřeba k tomu, aby vaše svatba mohla proběhnout legálně na území ČR totiž není zcela jednoduché, paní matrikářky zpravidla nebývají úplně jazykově vybavené a postrádají ochotu klientům sdělovat veškeré náležitosti dopodrobna. Naproti tomu svatební agentura již přesně ví, kam s jakým dokladem dojít, kdy, kde a jak je nechat přeložit, opatřit potřebnými razítky, apod. Následně na samotné svatbě je dobré, když koordinátor pomáhá zahraničním hostům, kteří jsou na koordinátory na svatbách zvyklí a berou je jako samozřejmost.

Těm z vás, kteří se přesto rozhodnou služeb svatební agentury při přípravách nevyužít, bychom rádi doporučili, abyste si vzali svatební koordinátorku, nebo koordinátora alespoň na váš svatební den.

Svatba je jen jeden den a musíte si ho užít!

Je svatební koordinátor důležitý pomocník, nebo zbytečný luxus

Svatební den je den, který si máte užít a rozhodně nebudete mít čas dohlížet na to, zda všichni dodavatelé dělají to, co mají, jestli je správně nachystán zasedací pořádek, dorazily všechny květiny v pořádku, všichni příbuzní se na svatbě baví, mají co pít a jíst, personál v restauraci dostal všechny pokyny správně (může se stát, že na svatbě budete mít vegetariána, vegana, někoho s nesnášenlivostí lepku, nebo alergií na mořské plody apod.) Těmito úkoly nemůžete pověřit žádnou kamarádku, nebo třeba sestru, protože ty jsou na svatbě jako hosté a měly by si svatbu užít s vámi. Z tohoto důvodu je lepší, když máte na svatbě někoho, kdo tam není kvůli zábavě, nýbrž kvůli tomu, aby byl váš den D opravdu na jedničku a vzpomínali jste na něj vy i vaši hosté jen v tom nejlepším světle.

Nedávno jsem slyšela historku jedné „mojí“ nevěsty, které jsem koordinovala svatbu v loňském roce, že o týden později byla na svatbě své kamarádky. Svatba byla i s obřadem na jednom místě, tudíž nevěsta usoudila, že nebude potřeba nikdo, kdo by svatebčany a dodavatele koordinoval. Ve finále to dopadlo tak, že si hosté chodili sami na bar pro pití, protože číšníci toho měli moc a přestali hostům dolévat pití v průběhu večera, fotograf se vybavoval s hosty a málem nestihl vyfotit krájení dortu, které ostatně skoro nikdo neviděl, protože hosté se rozprchli do všech koutů areálu, svatební DJ dorazil se zpožděním, protože daný objekt nemohl najít a měl telefon jen na nevěstu, která ho měla v den své svatby někde vypnutý na pokoji, tudíž se nedovolal.

Svatební koordinátor je skvělá pojistka!

Můžete si říct, že všechny tyto situace jsou jen nepodstatné detaily, ale o detailech je každá svatba. Koordinátor nedokáže zvrátit všechny „pohromy“ na vaší svatbě, ale umí zajistit hladký průběh vaší svatby a měl by se pokusit eliminovat veškeré chybičky, které se mohou vloudit.

Ke svatební koordinaci můžete využít například naši svatební agenturu H&H Svatby, www.hhsvatby.cz. Neváhejte nás kontaktovat i na tel: +420 739 887 746.

 
 

Přečtěte si více